Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Skrevet

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Vi gikk til Skrimfjellet da, rakk ikke Styggemann på en dag. Det var superbratt der det ikke var flatt :P Kan tenke meg ca 300 meters stigning pr km.

Skrevet

Luksuswhippet :teehe:

Ser ut som en kjempefin tur :)

Hihi! Hun legger seg i lyngen heldigvis, men mor syns det er hyggelig med teppe.. :aww: også skal det lite vind til før hun blir kald, så greit å ha noe å pakke rundt.

Så ut som en herlig tur :) Liker at rosa gikk igjen i begge hundene, tepper osv.

Fine hundene!

Litt ubevisst, det er fort gjort at mye ender opp som rosa gitt :P .

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Jeg gikk til Styggemann med klassen i fjor, jeg ville absolutt tatt det som en todagers tur ja. Vi gikk innover fra Ivarsbu og overnattet i telt nede ved en liten arm som stikker ut fra Store Stølevann, og da brukte vi hvertfall fem timer på å gå til Styggemann og tilbake til leirplassen. Det er en annen parkeringsplass du kan gå fra også, kanskje det er kortere derfra :) . Det er veldig mye opp og ned frem mot toppen, men litt variert terreng med både litt åpent midt på, urskog og vanlig skog. Vi fikk tåke på toppen selvfølgelig.. :lol:

Så ut som en fin tur med fine hunder!

Ja, det var det! Møtte ikke mange andre heller :) .

Skrevet

Hihi! Hun legger seg i lyngen heldigvis, men mor syns det er hyggelig med teppe.. :aww: også skal det lite vind til før hun blir kald, så greit å ha noe å pakke rundt.

Skjønner jeg egentlig godt. Jeg har tatt med varmt dekken etter en spesielt kald og tåkefull fjellturopplevelse, med islag av sludd midt på sommeren. Det er bare smart å være forberedt :) (liten fryspinn av en hund = ekstra ræl å drasse på)

  • Like 1
Skrevet

Jeg trodde skrimtoppen og styggemann var ca samme turen jeg :lol:

Vi vandret rundt på skrimfjellet i fjor , og det var virkelig nydelig der. Var på store stølevann.

Skikkelig fjellfølelse og fine fiskevann.

Da begynte vi å fable om Styggemann i år, men det er muligens minst like hyggelig å holde seg til fisketur der oppe.

Ingen av oss er topptur mennesker :P

Slitsomt jo :|

Så ut som en nydelig tur da!

Skrevet

Jeg har også fryktelig lyst på Styggemannen og overnatte på toppen, men så så jeg at man må innom Tønsberg i åpningstidene til turistforeningen der for å få tak i nøkkel, og det er mildt sagt litt omvei for meg.... Men har veldig lyst, så får se om vi får det til i ferien :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...