Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Skrevet

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Vi gikk til Skrimfjellet da, rakk ikke Styggemann på en dag. Det var superbratt der det ikke var flatt :P Kan tenke meg ca 300 meters stigning pr km.

Skrevet

Luksuswhippet :teehe:

Ser ut som en kjempefin tur :)

Hihi! Hun legger seg i lyngen heldigvis, men mor syns det er hyggelig med teppe.. :aww: også skal det lite vind til før hun blir kald, så greit å ha noe å pakke rundt.

Så ut som en herlig tur :) Liker at rosa gikk igjen i begge hundene, tepper osv.

Fine hundene!

Litt ubevisst, det er fort gjort at mye ender opp som rosa gitt :P .

Vi har vurdert styggemann som turmål i sommer faktisk, men da som en todagers-tur pga han kortbente. Hvordan var terrenget?

Så ut som en flott tur! :D

Jeg gikk til Styggemann med klassen i fjor, jeg ville absolutt tatt det som en todagers tur ja. Vi gikk innover fra Ivarsbu og overnattet i telt nede ved en liten arm som stikker ut fra Store Stølevann, og da brukte vi hvertfall fem timer på å gå til Styggemann og tilbake til leirplassen. Det er en annen parkeringsplass du kan gå fra også, kanskje det er kortere derfra :) . Det er veldig mye opp og ned frem mot toppen, men litt variert terreng med både litt åpent midt på, urskog og vanlig skog. Vi fikk tåke på toppen selvfølgelig.. :lol:

Så ut som en fin tur med fine hunder!

Ja, det var det! Møtte ikke mange andre heller :) .

Skrevet

Hihi! Hun legger seg i lyngen heldigvis, men mor syns det er hyggelig med teppe.. :aww: også skal det lite vind til før hun blir kald, så greit å ha noe å pakke rundt.

Skjønner jeg egentlig godt. Jeg har tatt med varmt dekken etter en spesielt kald og tåkefull fjellturopplevelse, med islag av sludd midt på sommeren. Det er bare smart å være forberedt :) (liten fryspinn av en hund = ekstra ræl å drasse på)

  • Like 1
Skrevet

Jeg trodde skrimtoppen og styggemann var ca samme turen jeg :lol:

Vi vandret rundt på skrimfjellet i fjor , og det var virkelig nydelig der. Var på store stølevann.

Skikkelig fjellfølelse og fine fiskevann.

Da begynte vi å fable om Styggemann i år, men det er muligens minst like hyggelig å holde seg til fisketur der oppe.

Ingen av oss er topptur mennesker :P

Slitsomt jo :|

Så ut som en nydelig tur da!

Skrevet

Jeg har også fryktelig lyst på Styggemannen og overnatte på toppen, men så så jeg at man må innom Tønsberg i åpningstidene til turistforeningen der for å få tak i nøkkel, og det er mildt sagt litt omvei for meg.... Men har veldig lyst, så får se om vi får det til i ferien :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...