Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearl`s Legacy`s G kull "Go big or go home"


Alzenas
 Share

Recommended Posts

  • Svar 183
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ikke noe å si... Enya er bare fantastisk Video kommer, om noen vil se

I år ble det virkelig "Go big or go home" og vi kunne jo ikke bare dra hjem - Så det ble go big. Her er G kullet 2015! Den store drømmen min er endelig realisert, vår Pearl`s Lega

Tusen takk alle sammen! Vi tok oss en tur ut i går (natt) bildene er tatt ved midnatt på en vakker liten plass som heter Følvika. Enya storkosa seg på stranda og i fjæra Dag 49

En siste mulighet til photosession og vi benyttet anledninga. Det er kjæresten min som skal ha cred for de fleste av bildene, og også dette :DG kullet nesten 8 uker gamle, i morgen er det tid for veterinær og to av valpene reiser i morgen. Thunderstorm og Cyclone er fortsatt ledige til sine riktige hjem, Rocket :D Jeg skjønner ikke hvor tida har blitt av, og jeg har aldri, aldri, aldri hatt et så greit kull før. Det hele har gått knirkefritt og vi har virkelig storkost oss med valpiser i hus uten særlig til frustrasjon. De er så uendelige trivelige og sosiale, og det er herlig å komme inn døra å bli møtt av 6 nydelige små sjarmtroll som bare vil ha oppmerksomhet og kos - Noe de i aller høyeste grad har fått endel av :lol: De er tøffe som bare juling, og mamma Enya har bare vært eksemplarisk med dem. Selv om det er godt med valper, er det også godt å få fri. Jeg gleder meg også enormt mye til å få god tid med Rav som blir igjen hos meg. Vi planlegger ingen kull før tidligst 2017, og vi blir å satse på utstilling og kos i noen år fremover :)

*Diamond Dust - Dust Devil - Hurricane - Firestorm - Cyclone & Thunderstorm*

g-kullet_zpsf4arulg0.jpg

Foto: Marius Birkeland

PL Dust Devil

MBA_9194_zpsbxsgbtlh.jpg

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Awww så skjønne de er :wub: Men er det ikke cyclone som er på enden? Eller ser jeg feil? :P

*sukk* Drømte om en flokk fluffy collie valper og whippsevalper i skjønn harmoni i går natt... Tror drømmene mine vil si meg noe. :lol:

Hahaha jo det har du helt rett i, bare jeg som var vandt med å sette dem i den rekkefølgen :P

Thunderstorm har nå funnet sitt riktige hjem og han flytter i morgen han også. Det er så gøy når tidligere valpekjøpere kommer tilbake for å kjøpe nummer to av oss, og det begynner å bli ganske mange! Gleder meg til å følge ham videre, han får det topp sammen med eieren sin og halvsøsteren sin! :)

I går reiste to av valpene og i morgen reiser Dust Devil. Småttisene hadde sovnet på turen uten en lyd, og Diamond Dust dro helt til Bodø med bil :)

Fin liten kveldstur i går med Enya og Dani :)

11847661_10152923819301968_26978292_o.jp

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

See på de sjarmtrolla da :wub:

Jeg ønsker meg så veldig en whippet fra dere neste gang jeg skal ha hund altså :icon_redface::yes: Så da får jeg bare krysse fingrene for at det behovet ikke melder seg før 2017 :teehe:

Så koselig å høre Bie! :)

Det er en veldig spennende kombinasjon jeg har i tankene, men om den kommer i 2017 eller 2018 gjenstår å se. :D

Men jeg har jo Pearl`s Legacy`s Cyclone ledig enda - Han er 8 uker i dag :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Disse bildene er fra i forgårs, rett etter at Thunderstorm flyttet til sitt nye hjem. Han flyttet til ei super jente oppe i Tromsø som har kjøpt Pearl`s Legacy`s Tip Top hos oss i fjor. Det gleder meg at han havnet nettopp der :D I går reiste Dust Devil til sine nye eiere i Harstad, hvor han får vokse opp sammen med Pearl`s Legacy`s Maestoso på 17 uker som de også hentet for en stund siden! Der skal det bli liv i heimen :)

Så nå var det bare mi lille Rav og Cyclone. Det ser ut til at Cyclone også er solgt og reiser sørover. Kjenner klumpen i magen nå, dette gikk alt for fort! :P

Uansett, vi benyttet sola og tok en dag på stranda. Vi storkoste oss, og Hurricane (Rav), Dust Devil (Blues) og Cyclone. De imponerte STORT med masse bading og svømming. Nå må dere gi dere sonen - Whippet valper er ikke pinglete pinnedyr (med bildebevis!) :-D

Mi vakreste lille Rav, hun er bare så fantastisk :wub:

5_zps9pjpy3y4.jpg

1_zpslvrhqdou.jpg

56556_zpsrkovw77m.jpg

65446554_zpsrdxapxbd.jpg

3934r43_zps0lmbmfjh.jpg

8_zpsaixmgxrn.jpg

7_zpsshf3vdob.jpg

32932932_zps6ixhj8kx.jpg

6_zpskl4dunc6.jpg

4_zpsymx8e5so.jpg

3_zpsj500cdco.jpg

2_zpsb8tjp9xa.jpg

  • Like 12
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, jeg har ikke valp, men skjønner godt at du blir valpesyk. Herregud så søte de er! :wub:

Tusen takk! :D

Skjønner godt at du blir valpesyk av de bildene! Nydelige... :wub:

Takk Thea :D

Gosh :wub:

At så mange valperkjøpere kommer tilbake til dere og vil ha en til må jo være en enorm bekreftelse for dere som oppdrettere, da vet dere at dere har gjort noe rett hvertfall ;)

Tusen takk Bie! Det er en enorm bekreftelse, og det er en fantastisk følelse - Det varmer, jeg lover :D Jeg var engstelig for at det ble 3 kull istedenfor de 2 som var planlagte i år, men de har fått flotte hjem alle sammen :)

Gode gud, jeg blir helt awww av Rav :wub:

Tusen takk :) Hun er helskjønn på alle måter :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har aldri sagt at de er pinglete, men de ER pinnete sammenligna med min rase! :lol:

Fantastiske bilder, og herregud, så heldige de valpene er som tilbringer sine første måneder på et sånt sted! :wub:

Hahaha! Jeg har hørt pinglete også :D Og de er ihvertfall ikke pinnete :whistle:

Tusen takk! Vi har vært heldige med været på disse sommervalpene, iallefall i det siste. Har blitt masse turer og bilkjøring på dem :)

Hvor nydelig de er! :wub: Vi traff forresten på en liten valp fra oppdrettet deres i sommer, hun var bare så skjønn, og leka så godt sammen med jenta mi :)

Tusen takk! :) Åh gjorde dere? Var det tilfeldigvis Indie dere møtte? Bare så du bodde i Trondheim så tenkte umiddelbart på henne. Eller sukkersøt, som jeg fortsatt kaller henne :D

11270068_10152804578606968_6624472664637

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk! :) Åh gjorde dere? Var det tilfeldigvis Indie dere møtte? Bare så du bodde i Trondheim så tenkte umiddelbart på henne. Eller sukkersøt, som jeg fortsatt kaller henne :D

Ja det var nok Indie vi traff ja, hun er så søt med det hvite i ansiktet :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hahaha! Jeg har hørt pinglete også :D Og de er ihvertfall ikke pinnete :whistle:

Tusen takk! Vi har vært heldige med været på disse sommervalpene, iallefall i det siste. Har blitt masse turer og bilkjøring på dem :)

Tusen takk! :) Åh gjorde dere? Var det tilfeldigvis Indie dere møtte? Bare så du bodde i Trondheim så tenkte umiddelbart på henne. Eller sukkersøt, som jeg fortsatt kaller henne :D

Det er faktisk en ganske god kompis (og kjæresten) av meg som eier Indie, jeg var usikker helt til jeg leste her nå. Har liksom ikke fått meg til å være klein nok til å spørre hvor hun kommer fra :teehe:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...