Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Det er ikke mye som gjør meg så sint som ulvedebatten. Det er jo til å rive seg i håret av at VG i det hele tatt lar disse premieidiotene uttale seg i media. Håper de skyldige blir dømt og får kose seg lenge bak murene. :aww:

  • Like 6
Skrevet

Han bør umiddelbart få inndratt jaktlisensen siden han etter eget utsang ikke klarer å se forskjell på rev og ulv!

Utover det så håper jeg hele bøtteballetten med tullinger som driver med faunakriminalitet blir straffet så det svir.

  • Like 4
Skrevet

Men jeg er imponert over at en som har såpass store problemer med å bevege seg at han får utstedt HC-kort av kommunen kan drive med jakt da :D

Da skal det heller ikke ligge fremme i hans bil.

Jeg kan få HC-kort med mitt (mine) handicap. Jeg kan også få et løst som kan ligge i biler jeg sitter på i, altså må det ikke være i min egen bil. Jeg tror jeg kunne, om jeg var interessert, vært med på jakt på gode dager. At man er bevegelseshemmet betyr ikke at man er lenka til senga, heldigvis :)

Guest lijenta
Skrevet

Men han som kjører bile trenger ikke en gang vært på ulvejakt han sympatiserer med gutta som er i retten nå.

Skrevet

Jo, kortet kan ligge hvor som helst, det har ingen betydning, det er først når du parkerer at det skal være i henhold til blablabla

Kortet følger person og ikke bil så teoretisk kan han ha kjørt en kompis/faren sin som har HC-kort.

Ikke sikkert at han står parkert på en handicap-plass på bildet.

Nei, vi er ikke i slekt. Nei, heller ikke støttekontakten hans. :whistle::lol:

Sånn for å fortsette litt på OT: Nei, det kortet skal ikke ligge synlig i en bil hvor eieren av kortet ikke sitter på. Som du sier så følger kortet eieren av kortet, ikke bilen. Dersom kortet brukes uten at eieren er med kan faktisk eieren bli fratatt kortet.

OT slutt.

Guest vivere
Skrevet

ikke direkte, men i dette tilfellet føler jeg "bygdetulling" er ganske treffende.

Nei. Bygdetulling er fra tidligere reservert FrP-folk.

Skrevet

White trash er da ikke bygdetullinger? Bygdetullinger er vel mer Hillbillies eller Rednecks...

Er ikke det mange mener når de sier at noen ser ut som sosialklienter mer "white trash"?

Kanskje man rett og slett bare skal kalle de for søplefolk :P

Skrevet

White trash er da ikke bygdetullinger? Bygdetullinger er vel mer Hillbillies eller Rednecks...Er ikke det mange mener når de sier at noen ser ut som sosialklienter mer "white trash"?

White trash, hvitt søppel, er nedsettende begrep om hvite innbyggere av søsrstatene i usa av lavere sosioøkonomiske klasser med tvilsom adferd og moral. Redneck/hillbilly indikerer mer at de er fattige, men ikke nødvendigvis at de oppfører seg søpplete.

Bygdetulling indikerer stort sett at det er noe "galt" med personen psykisk, evt at de har veldig eksentrisk adferd og oppfører seg på en måte folk flest ikke syns noe om.

  • Like 1
Skrevet

 

White trash, hvitt søppel, er nedsettende begrep om hvite innbyggere av søsrstatene i usa av lavere sosioøkonomiske klasser med tvilsom adferd og moral. Redneck/hillbilly indikerer mer at de er fattige, men ikke nødvendigvis at de oppfører seg søpplete.

Bygdetulling indikerer stort sett at det er noe "galt" med personen psykisk, evt at de har veldig eksentrisk adferd og oppfører seg på en måte folk flest ikke syns noe om.

 

Jeg er fullstendig klar over det.

Men jeg synes allikevel at bydetulling overhodet ikke er det samme som "white trash".

jeg synes bygdetulling er mer som en hillbilly/redneck som jo i det minste opprinnelig refererte til folk som bor "på landet". Vet begge begrepene egentlig er nedsettende, men jeg får opp litt ulike bilder på hillbillies og rednecks.

Så sånn bortsett fra at både white trash og han dusten i denne artikkelen kan være "søppelfolk" (alle som blir kalt "white trash" er jo ikke det). Så har han vel langt mer til felles bøndene fra USA's nordvestre stater som også hater ulvens tilbakekomst i sine områder.

Skrevet

http://www.amazon.com/White-Trash-Etiquette-Definitive-Upscale/dp/0767922077

Jeg er fra samme området som han her. Jeg kjøpte denne boka her jeg, kanskje jeg burde sende han en anbefaling?

Den tar for seg en rekke viktige temaer og spørsmål, f.eks: "How can I get my 14-year old cousin unpregnant?"

Edit: Hva skjer med ting, a? Linken ble mongo og plassert et helt annet sted, jaja.

Skrevet

 

  

Jeg er fullstendig klar over det.

Men jeg synes allikevel at bydetulling overhodet ikke er det samme som "white trash".

jeg synes bygdetulling er mer som en hillbilly/redneck som jo i det minste opprinnelig refererte til folk som bor "på landet". Vet begge begrepene egentlig er nedsettende, men jeg får opp litt ulike bilder på hillbillies og rednecks.

Så sånn bortsett fra at både white trash og han dusten i denne artikkelen kan være "søppelfolk" (alle som blir kalt "white trash" er jo ikke det). Så har han vel langt mer til felles bøndene fra USA's nordvestre stater som også hater ulvens tilbakekomst i sine områder.

 

Søppelfolk likte jeg som betegnelse :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...