Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som bruker kosttilskudd for ledd? Jeg har brukt det siden høsten 13, og tør ikke slutte! :icon_redface: Men nå er boksen tom, og nettbutikken jeg kjøpte den i selger ikke samme type mer. Hvilken type bruker du; pris, merke, link..? Selv har jeg brukt ExtraFlex HA til hest (!), og synes det har fungert bra. Har i alle fall ikke merket noe til stive ledd, men målet er jo å forebygge. Så lenge hunden spiser det også (grønt pulver), har det ikke noe å si om det er til hest eller hund eller menneske, bare dosen blir riktig. Tips og erfaringer å dele?

Skrevet

Jeg bestiller fra Svenska Djurapoteket. Jeg hadde tenkt å kjøpe grönleppad mussla og MSM, men valgte heller produktet Senior som inneholder glukosamin, grönleppad mussla, msm, spirulina, kondroitin ++. Tablettform, så veldig enkelt å gi. Det koster 489,- for 200 tabletter.

Edit: link

Skrevet

Jeg kjøper grønnleppe mussling fra Norske dyreapoteket :) Det er det samme som det Svenske, men de har egen "avdeling" her i Norge, bestiller enkelt å greit på melding på FB :)

Skrevet

Jeg kjøper grønnleppe mussling fra Norske dyreapoteket :) Det er det samme som det Svenske, men de har egen "avdeling" her i Norge, bestiller enkelt å greit på melding på FB :)

Jeg kjøper også MSM og grønnleppemusling fra dyreapoteket, via Facebook.

Link? Jeg finner ikke noe når jeg søker.

Skrevet

Jeg bruker absorbine flex +max, i utgangspunktet til hest, men det kan også brukes til hund. Har 4kg+ liggende og bikkja skal kun ha 3 gram i døgnet. Så joda. xD (Får muligens solgt litt av det til ei i stallen nå da, hun har en schäfer med leddissues)

Fornøyd med det til nå, men har kun brukt det i 1-2 måneder da. Det er i pellets, og bikkja er ikke videre interessert i å spise det alene. Gir frokosten hans med en desj vann, tilskuddet og omega 3 olje fra obersten. (Og litt kokt ris for øyeblikket, for å se om han blir noe bedre i magen av det)
EDIT: Og når det er blandet inn slik så går det altså ned på lik linje med alt annet. Matvrak av en annen verden :P
EDIT 2: fås selvfølgelig kjøpt i mindre forpakninger enn 4,5kg, bare jeg som var heldig og fikk kjøpt en slik stor en grisebillig. (Billigere enn en mindre forpakning, inkludert frakten)

Skrevet

Heter det Norske Dyreapoteket bare "Dyreapoteket" på facebook?

Jeg kjøper Glucosamin fra dyrlegen, men kunne virkelig tenkt å fått tak i noe like bra til lavere pris, slik at jeg kan gi det forebyggende til flere hunder uten å bli ruinert......

Skrevet

Gir cosequin DS. Merker egentlig ikke noe til det ene eller andre må jeg innrømme, han har verken blitt bedre eller verre. Eller litt bedre har han blitt, men det tror jeg er pga. typen aktivitet han får nå, ikke pga. kosttilskudd. Men kommer aldri til å tørre slutte :P Når denne boksen er slutt kommer jeg til å bestille denne http://www.iherb.com/Pet-Naturals-of-Vermont-Hip-Joint-Extra-Strength-For-Dogs-120-Chicken-Liver-Flavored-Chewable-Tablets/17758#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=cosequin&rc=7&sr=null&ic=1 skal visst være akkurat det samme, bare billigere (koster 800 for en boks med 250 tabletter hos dyrlegen).

Edit. jeg ser at de ikke inneholder helt det samme, den fra iherb har færre ingredienser. Cosequin har flere typer flavors tilsatt, men har og noen ting jeg ikke skjønner hva er som den fra iherb har. Noen som vet?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Lillestrøm hest og hund ville jeg ikke kjøpt noe fra. Jeg prøvde å bestille fra dem, og fikk raskt en bekreftelse på bestilling. Etter to-tre uker uten å høre noe mer sendte jeg mail og etterlyste varen. Ikke noe svar. To uker til, jeg sender ny mail. Ikke noe svar. Samme gjentar seg og til slutt sender jeg en mail hvor jeg skriver at jeg avbestiller varen pga ekstremt lang leveringstid og umulig å få kontakt med dem. Da får jeg raskt svar med spørsmål om jeg fortsatt vil ha varen, for nå kan de sende den og en kjapp beklagelse for at det tok litt tid. Eh nei, sorry. Sånne nettbutikker støtter jeg ikke. Det tar ikke to måneder å sende en liten vare og skal man drive butikk må man kunne svare på henvendelser før de avbestilles.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...