Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen som bruker kosttilskudd for ledd? Jeg har brukt det siden høsten 13, og tør ikke slutte! :icon_redface: Men nå er boksen tom, og nettbutikken jeg kjøpte den i selger ikke samme type mer. Hvilken type bruker du; pris, merke, link..? Selv har jeg brukt ExtraFlex HA til hest (!), og synes det har fungert bra. Har i alle fall ikke merket noe til stive ledd, men målet er jo å forebygge. Så lenge hunden spiser det også (grønt pulver), har det ikke noe å si om det er til hest eller hund eller menneske, bare dosen blir riktig. Tips og erfaringer å dele?

Skrevet

Jeg bestiller fra Svenska Djurapoteket. Jeg hadde tenkt å kjøpe grönleppad mussla og MSM, men valgte heller produktet Senior som inneholder glukosamin, grönleppad mussla, msm, spirulina, kondroitin ++. Tablettform, så veldig enkelt å gi. Det koster 489,- for 200 tabletter.

Edit: link

Skrevet

Jeg kjøper grønnleppe mussling fra Norske dyreapoteket :) Det er det samme som det Svenske, men de har egen "avdeling" her i Norge, bestiller enkelt å greit på melding på FB :)

Skrevet

Jeg kjøper grønnleppe mussling fra Norske dyreapoteket :) Det er det samme som det Svenske, men de har egen "avdeling" her i Norge, bestiller enkelt å greit på melding på FB :)

Jeg kjøper også MSM og grønnleppemusling fra dyreapoteket, via Facebook.

Link? Jeg finner ikke noe når jeg søker.

Skrevet

Jeg bruker absorbine flex +max, i utgangspunktet til hest, men det kan også brukes til hund. Har 4kg+ liggende og bikkja skal kun ha 3 gram i døgnet. Så joda. xD (Får muligens solgt litt av det til ei i stallen nå da, hun har en schäfer med leddissues)

Fornøyd med det til nå, men har kun brukt det i 1-2 måneder da. Det er i pellets, og bikkja er ikke videre interessert i å spise det alene. Gir frokosten hans med en desj vann, tilskuddet og omega 3 olje fra obersten. (Og litt kokt ris for øyeblikket, for å se om han blir noe bedre i magen av det)
EDIT: Og når det er blandet inn slik så går det altså ned på lik linje med alt annet. Matvrak av en annen verden :P
EDIT 2: fås selvfølgelig kjøpt i mindre forpakninger enn 4,5kg, bare jeg som var heldig og fikk kjøpt en slik stor en grisebillig. (Billigere enn en mindre forpakning, inkludert frakten)

Skrevet

Heter det Norske Dyreapoteket bare "Dyreapoteket" på facebook?

Jeg kjøper Glucosamin fra dyrlegen, men kunne virkelig tenkt å fått tak i noe like bra til lavere pris, slik at jeg kan gi det forebyggende til flere hunder uten å bli ruinert......

Skrevet

Gir cosequin DS. Merker egentlig ikke noe til det ene eller andre må jeg innrømme, han har verken blitt bedre eller verre. Eller litt bedre har han blitt, men det tror jeg er pga. typen aktivitet han får nå, ikke pga. kosttilskudd. Men kommer aldri til å tørre slutte :P Når denne boksen er slutt kommer jeg til å bestille denne http://www.iherb.com/Pet-Naturals-of-Vermont-Hip-Joint-Extra-Strength-For-Dogs-120-Chicken-Liver-Flavored-Chewable-Tablets/17758#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=cosequin&rc=7&sr=null&ic=1 skal visst være akkurat det samme, bare billigere (koster 800 for en boks med 250 tabletter hos dyrlegen).

Edit. jeg ser at de ikke inneholder helt det samme, den fra iherb har færre ingredienser. Cosequin har flere typer flavors tilsatt, men har og noen ting jeg ikke skjønner hva er som den fra iherb har. Noen som vet?

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Lillestrøm hest og hund ville jeg ikke kjøpt noe fra. Jeg prøvde å bestille fra dem, og fikk raskt en bekreftelse på bestilling. Etter to-tre uker uten å høre noe mer sendte jeg mail og etterlyste varen. Ikke noe svar. To uker til, jeg sender ny mail. Ikke noe svar. Samme gjentar seg og til slutt sender jeg en mail hvor jeg skriver at jeg avbestiller varen pga ekstremt lang leveringstid og umulig å få kontakt med dem. Da får jeg raskt svar med spørsmål om jeg fortsatt vil ha varen, for nå kan de sende den og en kjapp beklagelse for at det tok litt tid. Eh nei, sorry. Sånne nettbutikker støtter jeg ikke. Det tar ikke to måneder å sende en liten vare og skal man drive butikk må man kunne svare på henvendelser før de avbestilles.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...