Gå til innhold
Hundesonen.no

Bli dritgod til å ta bilder med meg!


plutte
 Share

Recommended Posts

Eller utan meg, men målet er det samme. :P

Eg har så lyst til å bli flinkare til å ta bilder. Ikkje berre reint teknisk, (men mykje det og), men til å faktisk ta med kamera når me går ut, og ta bilder av meir enn berre knipsebilder av augeblikk.

Såh! Vil nokon vere med på fotoutfordring? Eit fellestema i månaden for eksempel, laste opp forsøk og hjelpe kvarandre til å finne tips og triks om korleis forbedre motiv/teknikk/etc i løpet av den tida?

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eller utan meg, men målet er det samme. Eg har så lyst til å bli flinkare til å ta bilder. Ikkje berre reint teknisk, (men mykje det og), men til å faktisk ta med kamera når me går ut, og t

Det er vel greit med et tema som ikke er for konkret, men som kan tolkes på forskjellig vis så vi får mange ulike bilder og har anledning til å være litt kreative. Hva med å ha lys&skygge som førs

Åpne utfordringer er fint, nytter ikke med "grønne enger" som tema her på noen mnd. Mobil, kompakt, dslr, system, vi setter vel ikke krav til utstyr? For min del trenger det ikke kåres noen "vinner

Jeg vet ikke om jeg tør, men jeg prøver :)

(Har et veldig bra (menneskelig) støtteapparat rundt med :P som hjelper meg med det tekniske :D (dere vet hvem dere er!) )

Men jeg må kanskje konsentrere meg om det tekniske også(?), for har aldri brukt noe annet en auto-innstillinger før for en uke siden.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så gøy at fleire vil med! :D

Har alle speilrefleks? Det er i utgangspunktet det eg trenger hjelp med å bli sparka i gang med, men eg reknar med det er plass til alle andre variantar og. :)

Kva ser folk for seg er eit realistisk valg med tanke på kor lang tid for kvart "prosjekt"? Idear til oppgåver?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei haha, har et dårlig kompakt kamera og mobilen :icon_redface: Speilrefleksen solgte jeg

Du blir vel med alikavel? :D Folk tar langt betre bilder med mobilen enn eg gjer med speilrefleksen min for tida, så akkurat det skulle ikkje vere noko problem. :P

Me tar vel med litt etterbehandlingshjelp og slikt og tenker eg? (Eg skal bli shempegod på Paint!) Åh, eg gler meg!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du blir vel med alikavel? :D Folk tar langt betre bilder med mobilen enn eg gjer med speilrefleksen min for tida, så akkurat det skulle ikkje vere noko problem. :P

Me tar vel med litt etterbehandlingshjelp og slikt og tenker eg? (Eg skal bli shempegod på Paint!) Åh, eg gler meg!

Ja klart jeg er med :D !

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm... kanskje jeg skulle prøvd å blitt med? Har et speilreflekskamera som aldri blir brukt, så enten må jeg begynne å bruke det ellers kan jeg levere det tilbake til pappa. (hans kamera, jeg skulle teste om dette var noe som ble brukt hos meg. Han brukte det nemlig ikke :D )

Kan ingenting om kamera da..... og i hvert fall ingenting om innstillinger eller etterbehandling.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje dette kunne få i gang fotoentusiasmen her i huset igjen også? Men jeg er jo en slask og latsabb, så om det blir for omfattende og mye, så faller jeg nok fort av dessverre :). Her går det jo mest i snapshots av hundene når jeg føler for det - det er jo direkte misbruk av det alt for dyre utstyret jeg har i huset...

... forresten: min fotointeresse begynte egentlig med mitt første og andre digitale kompaktkamera (det var vel før det fantes digitale speilreflekskamera til en overkommelig pris) - jeg leste bruksanvisningen, så hvilke innstillinger de anbefalte for ulike motiver og skjønte mer og mer etter hvert :D.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...