Gå til innhold
Hundesonen.no

Bli dritgod til å ta bilder med meg!


plutte
 Share

Recommended Posts

Eller utan meg, men målet er det samme. :P

Eg har så lyst til å bli flinkare til å ta bilder. Ikkje berre reint teknisk, (men mykje det og), men til å faktisk ta med kamera når me går ut, og ta bilder av meir enn berre knipsebilder av augeblikk.

Såh! Vil nokon vere med på fotoutfordring? Eit fellestema i månaden for eksempel, laste opp forsøk og hjelpe kvarandre til å finne tips og triks om korleis forbedre motiv/teknikk/etc i løpet av den tida?

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 73
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eller utan meg, men målet er det samme. Eg har så lyst til å bli flinkare til å ta bilder. Ikkje berre reint teknisk, (men mykje det og), men til å faktisk ta med kamera når me går ut, og t

Det er vel greit med et tema som ikke er for konkret, men som kan tolkes på forskjellig vis så vi får mange ulike bilder og har anledning til å være litt kreative. Hva med å ha lys&skygge som førs

Åpne utfordringer er fint, nytter ikke med "grønne enger" som tema her på noen mnd. Mobil, kompakt, dslr, system, vi setter vel ikke krav til utstyr? For min del trenger det ikke kåres noen "vinner

Jeg vet ikke om jeg tør, men jeg prøver :)

(Har et veldig bra (menneskelig) støtteapparat rundt med :P som hjelper meg med det tekniske :D (dere vet hvem dere er!) )

Men jeg må kanskje konsentrere meg om det tekniske også(?), for har aldri brukt noe annet en auto-innstillinger før for en uke siden.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så gøy at fleire vil med! :D

Har alle speilrefleks? Det er i utgangspunktet det eg trenger hjelp med å bli sparka i gang med, men eg reknar med det er plass til alle andre variantar og. :)

Kva ser folk for seg er eit realistisk valg med tanke på kor lang tid for kvart "prosjekt"? Idear til oppgåver?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei haha, har et dårlig kompakt kamera og mobilen :icon_redface: Speilrefleksen solgte jeg

Du blir vel med alikavel? :D Folk tar langt betre bilder med mobilen enn eg gjer med speilrefleksen min for tida, så akkurat det skulle ikkje vere noko problem. :P

Me tar vel med litt etterbehandlingshjelp og slikt og tenker eg? (Eg skal bli shempegod på Paint!) Åh, eg gler meg!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du blir vel med alikavel? :D Folk tar langt betre bilder med mobilen enn eg gjer med speilrefleksen min for tida, så akkurat det skulle ikkje vere noko problem. :P

Me tar vel med litt etterbehandlingshjelp og slikt og tenker eg? (Eg skal bli shempegod på Paint!) Åh, eg gler meg!

Ja klart jeg er med :D !

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmmm... kanskje jeg skulle prøvd å blitt med? Har et speilreflekskamera som aldri blir brukt, så enten må jeg begynne å bruke det ellers kan jeg levere det tilbake til pappa. (hans kamera, jeg skulle teste om dette var noe som ble brukt hos meg. Han brukte det nemlig ikke :D )

Kan ingenting om kamera da..... og i hvert fall ingenting om innstillinger eller etterbehandling.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kanskje dette kunne få i gang fotoentusiasmen her i huset igjen også? Men jeg er jo en slask og latsabb, så om det blir for omfattende og mye, så faller jeg nok fort av dessverre :). Her går det jo mest i snapshots av hundene når jeg føler for det - det er jo direkte misbruk av det alt for dyre utstyret jeg har i huset...

... forresten: min fotointeresse begynte egentlig med mitt første og andre digitale kompaktkamera (det var vel før det fantes digitale speilreflekskamera til en overkommelig pris) - jeg leste bruksanvisningen, så hvilke innstillinger de anbefalte for ulike motiver og skjønte mer og mer etter hvert :D.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
    • Ja, jeg har vært inne på tanken om medisinering kunne vært noe, for som du sier er det ikke noe poeng i å trene en hund som er så stresset at den ikke er mottakelig for læring. Min forrige hund var så lydsensitiv som det var mulig å bli, så hun gikk på angstdempende en periode for å få henne såpass ned at det var mulig å trene på (ikke at vi noen gang kom i mål med det da, hun ble døv før den tid...) Men det er heldigvis ikke angst med denne hunden, hun er bare skyhøyt i stress og tipper over bare av å se en fugl liksom...
    • Jeg ble anbefalt Trikem MaxRelax (Hööks) for å lindre stress. Er selv litt skeptisk til å gi melatonin på dagtid, men folk skryter av produktet. Ashwaganda skal også ha vitenskapelig dokumentert effekt mot stress i hunder.  Lavendelduft er dokumentert å ha effekt. Veterinærklinikken vår bruker det konsekvent. Omega-3  tilskudd i riktige doser er visst supert mot det meste, inkludert stress.  L-theanin isolert fra grønn te e dokumentert effektivt.  Kamille og vendelrot påstås å hjelpe, men er ikke studert nok til å kunne kalle det dokumentert effektivt ennå.  MaxRelax inneholder magnesium, men dersom du er som meg og ønsker holde melatonin til kveld og natt, så er det viktig å gi riktig form av magnesium på morgenen, hvor -glycinat er mest skånsomt for magen og -sitrat er et billigere alternativ. Unngå andre former, fordi de har lav biotilgjengelighet sett mot laksativ virkning.  Å trene stresset hund er fåfengt. Ingenting fester seg for den er bare opptatt av å komme seg ut av situasjonen. Å bruke tid på å la hunden roe seg ned i situasjonen er mer teoretisk enn praktisk, mener jeg. En kan sitte en time og slappe av og vibbe zen og gni på ører og stryke som valpemor slikker valpene gi den T-strokes massage og hunden roer seg ikke ordentlig ned i det hele tatt - kun midlertidig mens en stryker på den - og så spretter den på få sekunder rett opp i skyhøyt stress på den minste trigger, som at en beveger seg for å begynne trene på å forlate den alene. Min blir kumulativt stresset av å trene fører ute av syne. Han blir ikke beroliget og begeistret av at jeg kommer tilbake med ros og glede og belønninger og er imponert av ham. Han blir mer og mer engstelig for hver repetisjon og fokuserer på det at jeg forsvinner ut av syne mer enn å føle mestring av sin egen impulskontroll - slik han gjør i *leave it* med mat, hvor han tydelig er stolt av å mestre og synes belønningen er verdt det. Han er mer opptatt av at vi må være sammen enn hva han kan få ut av å tilbringe sekunder fra hverandre. EN repetisjon av fører ute av syne er alt min er villig til å kjempe litt kamp med seg selv for å tåle at jeg utsetter ham for. Det finnes tross alt andre veier til godis og lek og ros og kos. No need for that abusive abandonment crap behavior ^^ ..så jeg har ingen treningstips utover kosttilskuddene for å få til å trene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...