Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearl`s Legacy`s E - Kull 2015


Alzenas
 Share

Recommended Posts

  • Svar 394
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dag 43 Chill lørdag

HURRRRRRRAAAAAAAAAAAAAA!! Pearl er bekreftet drektig med... wait for it! MINST 8 valper med stor sannsynlighet for enda flere!

Ok, så her kommer de. Valpisene er 1 uke gammel i dag

Skjedd litt siden sist! :)

Valpene blir 5 uker gamle nå på fredag, de er en aktiv og menneskeglad gjeng som aller helst bare vil ha kos og oppmerksomhet. De er veldig jevne alle sammen, men spesielt to små frøkner er ekstremt nysgjerrig og rask med å sjekke ut nye situasjoner. De spiser som ulver hele gjengen og de har skjønt at det går ann å komme seg over kassa med litt lure og nøye planlagte metoder og løsninger;-) Vi har vært litt ute, litt på plena men mest på platten med stor suksess i fint vårvær :)

Fra v; Pearl`s Legacy`s Blitz (Henne kan dere følge her på sonen) Pearl`s Legacy`s Flash (Grønt halsbånd) Pearl`s Legacy`s Lightning (Gult halsbånd) Frøken lilla har ikke fått navn av nye eiere enda, Pearl`s Legacy`s Blue Hour (Lilla halsbånd, henne kan dere også følge videre her på sonen) Pearl`s Legacy`s RAW (Oransje bånd) og han siste er Pearl`s Legacy`s Focus (Blått halsbånd) Han kan dere også følge her på sonen videre) :)

MBA_0918_zps2r9fp3rx.jpg

Grønt halsbånd. Pearl`s Legacy`s Flash. Min favo i kullet, han blir vi å stille litt fremover når han er gammel nok :)

1_zpspucxltp6.jpg

Pearl`s Legacy`s Focus. Hannhund, blått halsbånd :)

MBA_0856_zpsihzuf7me.jpg

Ikke bare bare å få tatt bilder av denne gjengen når de helst vil ligge her;

7_zps3mbevjj8.jpg

Pearl`s Legacy`s Lightning. Tispe med gult halsbånd :)

2_zpsku7ma4il.jpg

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er så glad for at det ble en RAW i kullet, det hadde jo nesten vært en skam å hatt fotokullet uten en RAW :D Jeg fikk lov til å velge navnet til henne, så da måtte det bare bli det :D Valpene flytter til;

Danmark, ei tispe på Sortland (der vi bor, det er så gøy!) Gravdal i Lofoten, Oslo, Sandnes og Bergen :)

Det var noe herk å ta bilde av alle valpene samlet, men det gikk etterhvert. Satser på flere samlingsbilder :wub: Kom forsåvidt hjem i stad til at 3 valper var kommet seg opp i sofaen, der lå de så fint å sov på lammeskinnputa. Småwhippeter allerede :wub:

Tusen takk for alle hyggelige kommentarer! :D

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er så glad for at det ble en RAW i kullet, det hadde jo nesten vært en skam å hatt fotokullet uten en RAW :D Jeg fikk lov til å velge navnet til henne, så da måtte det bare bli det :D Valpene flytter til;

Danmark, ei tispe på Sortland (der vi bor, det er så gøy!) Gravdal i Lofoten, Oslo, Sandnes og Bergen :)

Det var noe herk å ta bilde av alle valpene samlet, men det gikk etterhvert. Satser på flere samlingsbilder :wub: Kom forsåvidt hjem i stad til at 3 valper var kommet seg opp i sofaen, der lå de så fint å sov på lammeskinnputa. Småwhippeter allerede :wub:

Tusen takk for alle hyggelige kommentarer! :D

Kjempefint gruppebilde!!! Jeg tenkte på det, hvordan i huleste klarte du å få alle 7 til å sitte stille!!?! Må ha krevd lidt tålmodighet, ja..

Jeg ser at Focus er en lowrider, er det han som er mest på puppen? :D:P:D

Så morsomt å lese at de allerede har komtseg opp i sofaen da, bilde? Savner veeellldig en video nå, kjenner jeg, hint hint :drool:

Du kan vel knapt ta øynene dine bort fra den herlige gjengen?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

De er faktisk ganske samarbeidsvillige, så det var mye enklere å ta gruppebilde enn først antatt. På videoen skjønner dere kanskje hva jeg mener, og hvor utfordringen ligger. :lol:

Nå var det jo ikke meningen at de skulle bli værende her hos meg, men da de skulle til Vegard kjente jeg at jeg ikke var helt klar enda. Så da ble de igjen litt. Og litt ble til litt mer. Ble ikke så lett det her :) De er så fantastiske, trygge og gode. Så morsomme å ta med på nye ting for de er helt gira og med hele gjengen. "Hva skal vi nå?!" "Enn nå da??" "Jeg er med, jeg!"

Jeg må bare beklage elendig filming, ikke min greie i det hele tatt og det hjelper ikke på å bli overfalt :lol:

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...