Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearl`s Legacy`s E - Kull 2015


Recommended Posts

Skrevet

Jo hun ligger faktisk på gulvet, noe hun ikke har gjort særlig av før. Også ligger Pixel mye på gulvet han også, ser ut til at han foretrekker det foran sofaen (som jeg også syns var fryktelig merkelig) mens de andre tror jeg ikke helt ser poenget med å ha harde gulv i det hele tatt når man kan sveve rundt på myke, varme og rosa skyer :lol:

Mirai er fremdeles litt usikker på hva slags nytte verden utenfor stua og sofaen har tror jeg :P ....

  • Svar 394
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dag 43 Chill lørdag

HURRRRRRRAAAAAAAAAAAAAA!! Pearl er bekreftet drektig med... wait for it! MINST 8 valper med stor sannsynlighet for enda flere!

Ok, så her kommer de. Valpisene er 1 uke gammel i dag

Skrevet

Mirai er fremdeles litt usikker på hva slags nytte verden utenfor stua og sofaen har tror jeg :P ...

Haha, hun lurer sikkert fælt! Da Pixel lå på gulvet å sov en morgen la jeg ut bilde og teksten "Trine (oppdretter) something is wrong. Whippet's can't sleep on the floor:-o" og endel reaksjoner på at han faktisk lå på gulvet. Ganske spesielle de her pinnedyra :lol:

  • Like 1
Skrevet

Haha, hun lurer sikkert fælt! Da Pixel lå på gulvet å sov en morgen la jeg ut bilde og teksten "Trine (oppdretter) something is wrong. Whippet's can't sleep on the floor:-o" og endel reaksjoner på at han faktisk lå på gulvet. Ganske spesielle de her pinnedyra :lol:

På sist utstilling vi var på la Meesha seg ned på gulvet og chillet. Jeg var sånn :|:blink: De vet å stille krav til komfort! :lol:

Skrevet

På sist utstilling vi var på la Meesha seg ned på gulvet og chillet. Jeg var sånn :|:blink: De vet å stille krav til komfort! :lol:

Haha, ganske utrolig egentlig :-D

Dag 50;

Nå er "valpekassa" kommet inn, syns den funker suverent helt i starten. Tok ikke så lang tid for Pearl å forelske seg i den heller.... Jeg lurer bare på hvorfor! :-)

2_zpspmfgjk7v.jpg

1_zpsvssebfjk.jpg

3_zpssunyibgk.jpg

  • Like 7
Skrevet

Nå fikk jeg litt dårlig samvittighet...vi andre snekrer sammen noe tre, eller bruker sånne pallehjørne/heve/mellomrom ting...lol ! Jeg vil gjerne være hund og vordende mamma i ditt hus...;-)

Skrevet

Åh, for en valpekasse! Synes alltid hundene dine passer så fint inn i interiøret rundt, nesten som å se en annsonse i et interiørblad :teehe:

Skrevet

Nå fikk jeg litt dårlig samvittighet...vi andre snekrer sammen noe tre, eller bruker sånne pallehjørne/heve/mellomrom ting...lol ! Jeg vil gjerne være hund og vordende mamma i ditt hus...;-)

Hahaha :D Jeg bruker bare denne akkurat i starten, så går de over til ei valpekasse (i tre) når de blir litt eldre og beveger seg mer, og senere valpeinnhegning ;-)

Hvorfor? Fordi du har installert en WHIPPETHIMMEL i huset ditt vel :lol: .

Whippethimmel er kanskje ordet, men akkurat nå ligger tjukkebollefeita å sover på gulvet :shocked:

Altså JEG vil sove der :lol:

Hah! Om du er rask ligger det ingen hunder i den nå :P

Åhh, det så mykt og godt ut... :icon_redface: *skule på den harde gamle sengen sin*

Lammeskinn og lammeskinnputer gjør susen, det er bare å dra på shopping :lol:

Åh, for en valpekasse! Synes alltid hundene dine passer så fint inn i interiøret rundt, nesten som å se en annsonse i et interiørblad :teehe:

Hehe! Flere som har kommentert stilen på bildene mine ja, og at det ser ut som noe fra et interiørblad :lol:

Skrevet

54;

Pearl må ut å tisse ca. hvert 10ende minutt stort sett hele døgnet. Hun er ganske ukomfortabel når det kommer til liggestillinger og hun tigger til seg absolutt alt som kanskje kan være spiselig :-P

Melka er kommet på plass å de siste innkjøpene blir gjort i dag, så da er vi klare til å ta mot E kullet :-D

54_zpsmtd3uwnm.jpg

IMG_5527_zpsfscezoh1.jpg

Flere som ser ut til å like å ligge i den :D Her er da Lykke og Enya. Lykke er halvsøster av Pearl, og Enya er datter av Pearl (etter A kullet, kombinasjonen vi nå gjentar)

hhgh_zps4dtzqugj.jpg

  • Like 2
Skrevet

Oi, så stor hun er blitt! Kan ikke være lett å bære på alt det der. Når forventer dere fødsel?

Jeg regner med at det braker løs søndag (dag 58) / mandag/tirsdag. :)

  • Like 4
Skrevet

Stakkars stakkars tispe :o

Ballong med ben jo :lol:

Edit:

Og gratulerer med dagen selvfølgelig :lol:

Tuuusen takk :D Hun ser litt teit ut, jeg skal vel innrømem det :P

Hvor har du kjøpt pleddene og putene? Eine hilser og sier at han også vil ha!

Det grå pleddet i bunn er fra Bohus, puta i lammeskinn og lammeskinnet er kjøpt på Jysk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...