Gå til innhold
Hundesonen.no

Pearl`s Legacy`s E - Kull 2015


Recommended Posts

Skrevet

Tusen takk alle sammen :D

Det kommer bilder iløpet av uka, Pearl er fortsatt hos Vegard ettersom veterinæren som ble brukt til UL er nesten naboen hans. Så når hun kommer tilbake hit regner jeg med hun har rukket å fått endel mage :lol:

  • Like 1
  • Svar 394
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dag 43 Chill lørdag

HURRRRRRRAAAAAAAAAAAAAA!! Pearl er bekreftet drektig med... wait for it! MINST 8 valper med stor sannsynlighet for enda flere!

Ok, så her kommer de. Valpisene er 1 uke gammel i dag

Skrevet

Dag 40:

Skal gjøre det godt igjen nå, for nå er tjukkebollefeita tilbake på plass :D

Kommer oppstillingsbilder senere når jeg har hjelp til å ta bildet :)

IMG_4782_zpsfcfvjfbj.jpg

Solbading på gang;

IMG_4794_zpsf023gc52.jpg

  • Like 12
Skrevet

Litt ot, men ligger hun rett på gulvet? :shocked: Det har jeg aldri har sett en whippet gjøre, i hvert fall ikke frivillig :P

Lykke til med fødsel og valper :)

  • Like 1
Skrevet

Gleder meg som en unge til juleaften, kan nesten ikke vente! Megakult det bilde med solbrillene, måtte le så mye:-D

Så hyggelig å høre! :D :D

Litt ot, men ligger hun rett på gulvet? :shocked: Det har jeg aldri har sett en whippet gjøre, i hvert fall ikke frivillig :P

Lykke til med fødsel og valper :)

Tuuusen takk :)

Fine magebilder :wub: Og stilig brillebilde :ahappy:

Tusen hjertelig, jeg digget også solbrillebildet :P

Dag 46 idag;

IMG_5021.JPGf_zpssvnbe02q.jpg

IMG_4999_zpsfheoeb3t.jpg

IMG_5029_zpsgaqngt4g.jpg

  • Like 5
Skrevet

Her har vi kanskje valper allerede neste helg ja.

Duh, bolla, se om du ikke greier å holde de inne til det har blitt april i det minste. Jeg har ikke ferie før midten av juni og du lager så mye ekstra arbeid for meg om du skal få de tidligere :teehe:

RED: Skrivefeil

  • Like 1
Skrevet

Hvordan er hun i adferden nå når hun begynner å bli så bollete?

Som en glupsk ulv med blæra til en valp på 3 uker, sånn ca :fear:

Ellers noe mer klengete og "masete" enn vanlig. Dagene går jo stort sett bare til soving, men hun har vært litt mer på`an nå de siste dagene enn tidligere:-)

  • Like 3
Skrevet

Lurer på om de har eksplodert der inne jeg? :D :D

Akkurat som når hun gikk drektig sist dette, hun så slik ut da hun var like langt på vei ca, også bare BOOM den aller siste tida :frantics:

  • Like 1
Skrevet

Litt ot, men ligger hun rett på gulvet? :shocked: Det har jeg aldri har sett en whippet gjøre, i hvert fall ikke frivillig :P

Lykke til med fødsel og valper :)

Oi, det var ikke meningen å ikke svare deg :-P

Jo hun ligger faktisk på gulvet, noe hun ikke har gjort særlig av før. Også ligger Pixel mye på gulvet han også, ser ut til at han foretrekker det foran sofaen (som jeg også syns var fryktelig merkelig) mens de andre tror jeg ikke helt ser poenget med å ha harde gulv i det hele tatt når man kan sveve rundt på myke, varme og rosa skyer :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...