Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 422
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Referat fra Helle: Meg: Var det ett fint foredrag med han fra hundepartuljen! Helle: Jaaaaaaaa Meg: Åh var han kjekk? Helle: Jaaaaaaa Meg; Hva snakket han om? Helle: Vet ikke *fnis* Meg: Ok, s

Jeg elsker denne serien! Skal se gårdsdagens episode ikveld. Og ja, digger narkotikahundene, og spesielt hun dama med krøllete hår som blir SÅ glad når hun finner narkoita

Fått sett de første tre episodene, og jeg er litt betatt av narkotikahundene Hun ene narkotikahundedama var også fryktelig søt når hun snakka til hunden sin med den typiske "hunde/baby-stemmen" og s

Skrevet

Lovende så langt. Kult at de kan gå spor gjennom skogen, finne det igjen på andre siden av veien, finne bygget og vedkommende på taket av bygningen!

Også digger jeg at det er sponset av V&H. :D

Skrevet

Jeg syntes det var bra, flinke hunder!
Men veldig dårlig klippet å late som det var samme dag / helg og annenhver scene snø / helt tørre gater... :P

Skrevet

Lovende så langt. Kult at de kan gå spor gjennom skogen, finne det igjen på andre siden av veien, finne bygget og vedkommende på taket av bygningen!

Også digger jeg at det er sponset av V&H. :D

Ja, artig at de får vist fram skikkelig spor og ikke bare daffe jordespor!

  • Like 1
Skrevet

Ja, artig at de får vist fram skikkelig spor og ikke bare daffe jordespor! 

Hahhaha det minte meg i alle fall om gamle tider og jeg må innrømme slike jentete daffete jordespor er mye mer behagelig enn å bli dratt rundt som et slips :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Skrevet

Hahhaha det minte meg i alle fall om gamle tider og jeg må innrømme slike jentete daffete jordespor er mye mer behagelig enn å bli dratt rundt som et slips :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja, det er det! :lol:

  • Like 1
Skrevet

Da jeg så sporgåingen i skogen i denne episoden så satt jeg bare og tenkte: "ID-spor! Hvorfor lærer dere ikke hundene deres ID-spor?!" :P

  • Like 1
Skrevet

Synes det er skuffende lite hunder i denne serien. Godt det er noe.

Og hvordan uttaler dere Vom og hundemat- jeg uttaler det ikke som det uttales på reklamen.

Guest Liquorice
Skrevet

Jeg synes også det var mange scener uten hund. Men veldig spennende å se politihunder i arbeid :) Går denne serien også på TV3?

Skrevet

Sett episode 3 nå, synes det er en veldig fin serie jeg. (forhåndsvisning på viaplay ;) )

Forstår ikke hva dere prater om at det er så mye scener uten hund? det handler jo om hundepatruljene og dems arbeid - ikke hunden alene.

  • Like 5
Skrevet

Men altså, hete den ene tispa, tispa med løpetid, virkelig Nestor? Eller blandet jeg hundene :lol:

Hunden til mannen Nestor leita etter hadde løpetid, ikke Nestor :P

Skrevet

Haha, her har jeg sittet å vært lei fordi jeg ikke har kabel tv i orden og ikke har jeg viaplay heller - så husker jeg at mamma og stefaren min ordnet antenna mi rett før jul, for jeg skulle jo få kose meg med tv i jula... :blink: Kunne jo ha fulgt med hele veien jo for kabel tven er i orden igjen! xD

  • Like 1
Skrevet

Det fikk jeg ikke med meg :lol:

Rart man var forvirra...

Hunden var også sladder, så ikke så enkel å legge merke til om man ikke visste den var der, men det ble sagt "mann på tur med hund" når de startet å leite, pluss at du kunne såvidt se den i noen klipp. Og, joh, ene ambulansepersonellet sto og holdt i en hund i flexibånd, tipper det ikke var Nestor eller hennes egen hund hu tok med på jobb :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...