Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby og barnetråden - 2015


Recommended Posts

  • Svar 6.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Daaa hopper jeg inn i gravidklubben  Lille reka bosatte seg nesten med en gang, så er 12 uker i dag, nettopp vært hos legen og hørt hjertelyd  Var også på ultralyd for halvannen uke siden og da var og

I dag ble vi foreldre til verdens nydeligeste Kaisa Etter 38 timer med rier kom endelig frøkna på 50 cm og 3120 g til verden

I dag har vi vært på ultralyd, og det kommer en liten jente hit i mars/april (termin 2/4).  Såå koselig!

Posted Images

Skrevet

Kontrollen gikk fint, så de sendte meg hjem for hvile i påvente av rier. Eventuelt ny kontroll 20.00 imorgen om riene ikke er igang til da. Stakkars mannen var så klar! Jeg er egentlig bare glad jeg får (sjansen til) en natt til med søvn og hvile :)

Skrevet

Kontrollen gikk fint, så de sendte meg hjem for hvile i påvente av rier. Eventuelt ny kontroll 20.00 imorgen om riene ikke er igang til da. Stakkars mannen var så klar! Jeg er egentlig bare glad jeg får (sjansen til) en natt til med søvn og hvile :)

Her gikk vannet tirsdag morgen klokken 06, var til kontroll 14 og ble sendt hjem, så ny kontroll 22 som jeg også ble sendt hjem fra, riene var ganske vonde og regelmessige allerede 23, dro inn 01 og ble sendt hjem da også, men da vi kom tilbake 04 fikk vi bli. Fikk likevel ikke fødestue før 07. 16:03 onsdag ettermiddag var hun ute, så det tok sin tid.

Du får prøve å slappe av så godt det lar seg gjøre :) Dette kommer til å gå så bra! Snart er han her :D

  • Like 1
Skrevet

Her gikk vannet tirsdag morgen klokken 06, var til kontroll 14 og ble sendt hjem, så ny kontroll 22 som jeg også ble sendt hjem fra, riene var ganske vonde og regelmessige allerede 23, dro inn 01 og ble sendt hjem da også, men da vi kom tilbake 04 fikk vi bli. Fikk likevel ikke fødestue før 07. 16:03 onsdag ettermiddag var hun ute, så det tok sin tid.

Du får prøve å slappe av så godt det lar seg gjøre :) Dette kommer til å gå så bra! Snart er han her :D

Veldig spennende, kanskje han kommer på mandag. Hadde blitt tidenes bursdagsgave til min pappa da ;)
  • Like 1
Skrevet

Veldig spennende, kanskje han kommer på mandag. Hadde blitt tidenes bursdagsgave til min pappa da ;)

Så spennende! :D Masse lykke til!

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Veldig spennende, kanskje han kommer på mandag. Hadde blitt tidenes bursdagsgave til min pappa da ;)

Krysser fingrene for at det skjer på mandag og lykke til

Skrevet

Ask er veldig glad å sende meg sms når han er hos pappaen sin.

Det er kjempekoselig det altså , men jeg føler at kommunikasjonen noen ganger går litt i stå når jeg tekster med en som bare kan skrive navnet sitt :lol: :lol:

Screenshot_2015-04-26-13-05-38-1.png

Jeg savner han enda mer enn vanlig. Gode gutten min :wub:

  • Like 10
Skrevet

Ikke så mye til oppdatering enda. Hjemme og venter på at riene skal bygge seg opp, men det går ikke fort :P

Se på tv , spis godteri og prøv å tenk på noe annet.

Den er grusom den ventingen... :hug:

  • Like 1
Skrevet

Ikke så mye til oppdatering enda. Hjemme og venter på at riene skal bygge seg opp, men det går ikke fort :P

Med begge mine visste jeg at fødselen var i gang ca 12 timer før de kom. Begge gangene var jeg hjemme til ca fem timer før de kom. Da jeg ringte sykehuset med nr 2, ba de meg komme med èn gang. Jeg sa at jeg bare skulle få den eldste hjem fra skolen og avgårde på fotballkamp først. Da kampen var slutt, var søstra født. Det var en av de få kampene jeg gikk glipp av :P

  • Like 2
Skrevet

Du vet du er høygravid når du strategisk planlegger hvor i rommet du skal bøye deg ned, for å få plukka opp mest mulig fra gulvet for hver gang du bøyer deg.. :teehe:

Lillesnuppa mi spratt nettopp lykkelig avgårde mot rommet sitt for å legge seg, etter nattasuss. Hun er så fin og god, jeg er litt ekstra forelska i henne for tida. Og så er jeg litt spent på om vi brukte opp alle de gode genene våre på henne..? :P

Tenker på @SiriEveline :)

  • Like 3
Skrevet

Sitter og tenker på om vi skal gå for barn før ny valp. Evige spørsmålet... Mannen har sagt at enten så blir det barn, eller så blir det valp. Velger jeg valp nå i slutten av året så blir det ikke barn før om et år eller to, og motsatt.

Men så tenker jeg, det vil jo bli lettere for min del å ha en hund og baby fremfor to hunder og baby. Og da ta et valg om vi skal ha en hund til når babyen er ute, fremfor å måtte vente ekstra lenge barn fordi to hunder holder mer enn nok.

Hmm, må diskutere med mannen når han kommer hjem tenker jeg!

Skrevet

Kan vel tenkes at hun har andre ting å drive med nå enn å oppdatere sonen  :lol: 

Under en evt fødsel? Nei, det tror jeg ikke altså :aww:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...