Gå til innhold
Hundesonen.no

Nyttårsforsett 2015


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har faktisk satt meg ned og laget meg realistiske nyttårsforsett i år:

-fortsette å være flink student

-gjøre mer av det som gjør meg lykkelig: fjelltur!

-trene litt regelmessig

-ha litt sommerferie, ikke bare jobbe

-lære meg skikkelig Telemark teknikk

:)

Edit: og gå til tannlegen... over 5 år siden sist...

  • Like 1
Skrevet

Bruker sjeldent å lage meg forsett, men er det en ting jeg håper å få gjort mer av så er det å gå i fjellet. Det er noe jeg liker veldig godt, men som jeg er alt for dårlig til å gjøre. Har tenkt det mange ganger før men satser på at dette blir året hvor det blir gjennomført og siden jeg investerte i både telt og sovepose i fjor så har jeg lite unnskyldninger. :)

Skrevet

- Bli flinkere til å tenke positivt og være snillere med meg selv

- Få ny jobb

- Komme tilbake til sunn livsstil

- Bli svett og få opp pulsen seks dager i uken, dvs. jogging, skogsturer av det hardere slaget osv.

- Gjøre ferdig masteroppgaven!

Skrevet

- jogge mer (uten å overdrive)

- gå flere lange turer

- bli flinkere til å holde det ryddig hjemme!

- bli flinkere til å sette pris på det jeg har og ikke bare halse framover

Skrevet

- Fortsette med treningen

- Gå ned minst 10 kg

- Fortsette med røykeslutten

- Bli trygg på meg selv i visse situasjoner

- Bruke pengene litt mer fornuftig - dvs jeg skal fortsatt kose meg masse, men greit å kose seg hele mnd i stedet for halve :P

- Lese mer pensum

- Fortsette å ha det masse gøy med venner :)

Skrevet

Ikke et nyttårsforsett for i år i og for seg, men siste "fase" av det jeg bestemte meg for våren 2012 - nemlig å gå ned 40 kilo i løpet av 4 år. Jeg har gått ned 33 til nå, så årets mål er å gå ned de siste 7 kiloene (dog, etter to uker juleferie hos min mor så har vel 7 blitt til 10 kilo *flire*).

  • Like 5
Skrevet

- Spare penger

- Ikke kjøpe ting jeg aldri bruker og ikke trenger.

- Lese en bok i måneden (så mye har jeg aldri lest før!)

- Tenke mer på meg og hva JEG har lyst til!

  • Like 1
Skrevet

* Vi skal prøve å holde stue, bad og gang akseptabelt ryddig

* Jeg skal prøve å bli kvitt resten av vekta jeg vil ned. Kroppen sa stopp på et tidspunkt, men nå har den fått "fred" i ca 6mnd så håper den går med på at resten skal vekk.

Guest Christine
Skrevet

- Bli flinkere til å si i fra om ting(stå opp mer for meg selv)

- Prøve å få mindre dårlig samvittighet(får dårlig samvittighet for ting jeg ikke burde fått det for)

- Bli flinkere til å drite i hva andre tenker/sier

Skrevet

- Bli flinkere til å si i fra om ting(stå opp mer for meg selv)

- Prøve å få mindre dårlig samvittighet(får dårlig samvittighet for ting jeg ikke burde fått det for)

- Bli flinkere til å drite i hva andre tenker/sier

Bra!! <3 :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

- bli ferdig med den ***** utdannelsen :P

- få kontroll på økonomien. For Gud som man sløser når man ikke har dårlig råd :P spare pengene tror jeg at jeg skal prøve i år :P

- planlegge måltider bedre

- få meg en jobb

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg har ikke helt vanlige nyttårsforsett, eller det kan kanskje ikke kalles det en gang, men jeg kaller det for det. Jeg har en ting jeg skal gjennomføre hver måned, og det har ikke så mye med å forbedre seg selv som mange nyttårsforsett handler om, men ting jeg ønsker å gjøre, litt som en miniatyrversjon av en Bucket list, bare ikke helt det samme. Men litt forbedringer også. Og litt utfordringer. Jeg er ikke helt ferdig med årets liste, men ting jeg har så langt er:

- Lære mer Spansk

- Ikke spise godteri, ikke feste, trene og spise sunt

- Trene yoga på Stoltzen/en strand

- Ta vare på meg selv, spa osv

- Være spontan, reise på en spontan tur

- Bruke kamera mer kreativt, filme mer

Skrevet

Jeg skal inn igjen i klærene mine som har krympet i skapet etter røykeslutt for snart 1 år siden.

Jøsses! Dine også! Rart det der :aww:

Vurderer å sette inn tiltak på matbudsjettet.

Med et barn som hater pasta og en mann som ikke spiser kjøtt og meg som hater matlaging blir det kunstig høyt.

Det burde ikke være så høyt.

Litt planlegging må til.

Skrevet

Jeg skal:

-komme i bedre form

-fortsette å trene hund mer regelmessig

-kvitte meg med alle verv så jeg bare har studie+klinikkjobb

-bli flinkere til å si nei, og prioritere det jeg selv har lyst til/de menneskene jeg vil tilbringe tid med

-spare penger

Skrevet

- slippe kontrollen mer

- ikke tenke det værste om hver lille ting med en gang

- bli mindre hypokonder og redd fir alt som kan skje

- bli flinkere til å ikke bruke penger på alt mulig rart, går jo ann å spare

- bli litt mer hjelpsom til vasking og slikt i huset ( :aww: )

Skrevet

Jøsses! Dine også! Rart det der :aww:

Vurderer å sette inn tiltak på matbudsjettet.

Med et barn som hater pasta og en mann som ikke spiser kjøtt og meg som hater matlaging blir det kunstig høyt.

Det burde ikke være så høyt.

Litt planlegging må til.

Skikkelig frekt er det! :blink::yes:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...