Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg syns ikke labben var så galen i år jeg, sammenlignet med andre år.

Ellers syns jeg Pointeren var finere enn Flat'n, syns ikke det var en flat som egentlig utmerket seg som noen "wow" flat..

DSC_1026.jpg

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg gremmes over å se slik behandling av hunder, virkelig gremmes . Jeg kan ikke forstå hvorfor det er nødvendig, for nei - pelsen BLIR ikke ødelagt av at hunden blir løftet skikkelig, det er bare tøy

Burde nesten blitt fratatt 1.plassen for å ha brutt reglene.

Posted Images

Guest Michellus
Skrevet

Like flaten :) 4 av mine favoritter ble shortlista og 3 av dem kom på "pallen"!

Guest Jonna
Skrevet

Pointeren her også, den var favoritt fra start. Ok lineup, men det var få hunder som pekte seg ut i år.

Skrevet

livestreamen i dag (omgjort til norsk tid):

09:45 Agility - Crufts Team - Medium Semi Final

10:30 Agility - Crufts Singles Heat - M/L/S (Jumping)

12:05 Rescue Dog Agility

12:35 Heelwork to Music Competition

14:35 Agility - Crufts Team - Medium Final

15:05 Agility - Crufts Singles Heat - L/S/M (Agility)
16:10 Trialrunners
16:30 PAT Dog of the Year Presentation
16:50 Flyball - Quarter Finals
17:35 Heelwork to Music Competition Winner
18:15 Agility - Crufts Singles Final - S/M/L (Agility)
18:45 Scruffts Final
19:05 Kennel Club Junior Warrant Winner of the Year Final
19:30 Group Judging - Working
20:20 Group Judging - Pastoral

  • Like 3
Skrevet

Jeg ser at BIR-bildene av setterne har blitt lastet opp, så jeg deler dem her. :aww:

I Storbritannia er det vanlig å barbere hals og ører på flere av setterne, så det er ganske uvant å se.

BIR irsk setter:

2015_ISE_BOB.jpg

BIR irsk rød og hvit setter:

2015_RWS_BOB.jpg

BIR engelsk setter:

2015_ENS_BOB.jpg

BIR gordon setter:

2015_GOS_BOB.jpg

Skrevet

Jeg så Gundog finalen i natt, og jeg synes det så ut til å være mye dårlig handling. Var det bare meg?

En god del rykking, og holding av hoder oppover under bevegelse.

Setterne synes jeg var mindre ekstreme enn hva jeg så på westminister.

Hadde ingen klar favoritt i gruppa, ikke helt min type hunder. Selv om jeg så generelt grunnlag har litt sansen for de som tilhører gr8 i FCI.

  • Like 1
Skrevet

Var den ene flyballhunden farget rød?

Så sånn ut, ja. Matchet matfars hårfarge. :D

Jeg syns flyball virker som en utrolig stressende sport for hundene (og jeg håper de varmer opp hundene godt!), og det må jo være utrolig kjedelig å trene på? Hva mer er det å gjøre når hunden har lært å løpe en rett linje og å plukke opp en ball liksom?

Skrevet

Var litt usikker :P

Ved siden av stresset, det må da være forferdelig belastende på kroppen å omtrent kræsje inn i den plata..

Jag tänker också det varje gång jag ser flyball. Ser inte väldigt hälsosamt ut men hoppas det bara är min okunskap kring det hela och att det egentligen inte är så illa som jag inbillar mig.

Skrevet

Synes også flyball ser fryktelig stressende ut.

Og endelig hjemme og kan se igjen. Prøvde å smugtitte på jobb, men det var ikke enkelt.

  • Like 1
Skrevet

Jeg så Gundog finalen i natt, og jeg synes det så ut til å være mye dårlig handling. Var det bare meg?

En god del rykking, og holding av hoder oppover under bevegelse.

Setterne synes jeg var mindre ekstreme enn hva jeg så på westminister.

Hadde ingen klar favoritt i gruppa, ikke helt min type hunder. Selv om jeg så generelt grunnlag har litt sansen for de som tilhører gr8 i FCI.

Jeg er enig, reagerte en del på det i går jeg også.. Myyye rykking og korte, korte bånd :hmm:

Gleder meg til gruppefinalene i kveld :)

Skrevet

Når går staffordshire Bull terriere i ringen, noen som vet? Finner ikke helt ut av det på YouTube..

Terrierne går i morgen. :) Men de viser bare live fra storeringen, så du får ikke sett hele rasen.

  • Like 1
Skrevet

Aah! Men da kommer det sikkert opp på youtube i mårra så man kan se hele showet :) vet du ca klokkeslettet de går? Så på crufts sin hjemmeside men fikk opp to dommere på staffen..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...