Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, hva mener egentlig folk om nettopp dette? (Jeg prøvde å søke opp på forumet, og syntes det var rart at jeg ikke skulle finne det... mente at det hadde vært en tidligere tråd...)

For meg er det vesentlig at utstyret jeg kjøper til hundene mine også skal kunne se bra ut sammen med hundene og. Type; Nagini er en svart tri colour med relativt lite hvitt. Hun kler egentlig det meste av farger, men både gult og rødt er farger jeg synes kler henne svært godt - derfor er jo selvsagt det meste av utstyret hennes i nettopp gult eller rødt :P

Mew derimot er en blue merle tispe, med et blått øye. Dette liker jeg å framheve, så hun får ofte turkist utstyr. Siden hun har såpass med hvitt synes jeg og at det er veldig pent med veldig knæsje farger - slik som neon rosa eller liknende :)

Slik som tjenestetegnet hennes:

IMG_7094_zps7ea3ea8b.jpg

Så - Velger du utstyr som kler hunden din? Hvilke farger kler hunden din, og hvilke farger er mindre kledelige? Evt hvorfor? Og hva ønsker du å fremheve?

  • Svar 151
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tavi har mest i rosa, egentlig mest fordi jeg synes rosa er en fin farge, og hesten min allerede var rosafisert før jeg fikk Tavi - så vi bare fortsatte i hundeustyrsverdenen xD Troika, so

Jeg mener at alle hunder egentlig kler rosa...

NEI NEI NEI ikke flere linker, IKKE flere LINKER- hilsen hun med usedvanlig dårlig selvkontroll

Posted Images

Skrevet

Keo bare er grønn han! Spesielt olivengrønn harmonerer veldig med pelsfargen hans og drar frem hintet av grønn galskap i øynene. Jeg kan i utgangspunktet ikke fordra grønn, men for han så bare er det riktig, jeg finner ikke noe annet som passer bedre. Tjenestedekkenet, bestilte selen (militær) og halsbåndet vi bruker til vanlig er grønt, samt alle Hurtta-seler og -bånd vi har hatt tidligere :aww:

Bare et par dårlige instagram-bilder fra i fjor, men akk så.
1514628_10152315013742597_786697281838621457704_10152035144412597_2056754453_n.j

  • Like 3
Skrevet

Synes både min røde shiba og min tigergutt ser best ut i brunt lær :wub:

post-10329-0-67703300-1416331255_thumb.j

Sånn fargekart-messig har jeg hørt at shiba passer best til mørkegrønt/-blått. Tigerstriper aner jeg ikke hva som liksom skal passe

  • Like 2
Skrevet

Milo har mye lilla. Litt fordi det er favorittfargen min(greit, veldig derfor) og litt fordi han kler det veldig godt :D

1710830-9-1372364547882-n400.jpg

Ellers kler han egentlig alt, bortsett fra hvitt :)

  • Like 1
Skrevet

Ja, tenker ofte på hva hunden kler når jeg kjøper utstyr, samtidig som at jeg ikke ønsker å bruke typisk feminine farger på min hannhund.

Min hund er creme (hvit/offwhite med røde hår), med brune øyne og har både sort og brun pigmentering. Synes han kler best grønn, oransje, og sort/brunt/beige.

Synes personlig det blir helt feil å se hanner i rosa/lilla eller tisper i mørkeblå, antar automatisk at det er motsatt kjønn da (spesielt på hund med mye pels), og rød pels med lilla utstyr, blå med rødt etc. ser også feil ut. :lol:

Skrevet

Spennende lesing i grunnen! Sitter liksom litt her og tenker - hvilken farge ville jeg ha brukt om hundene mine ikke hadde hatt så "enkle" farger... :|

Skrevet

Jeg ELSKER rosa, så begge gutta er rosa. Litt fordi jeg syntes det er morsomt å kle en ganske "guttete" hund i rosa også da.

Er vel ikke fordi jeg vil fremheve dems farger på noe vis, men syntes de kler det ganske greit allikevel.

10251891_757046597673013_660645251526695

Ellers liker jeg brunt/sort lær.

  • Like 4
Skrevet

Jeg digger knallrosa hundeutstyr, og når man har tisper så blir det liksom naturlig at det blir sånn også. Med valpen som kommer så tror jeg dessuten at hun blir å kle det veldig godt, med den lyse, grå pelsen hennes. Tenker også å kjøpe noe turkist etterhvert, fordi jeg tror også det vil kle den blå pelsfargen hennes. Altså egentlig akkurat det samme som deg @

Så, jeg velger farge både etter hva jeg selv liker og hva hunden kler :)

  • Like 2
Skrevet

Spennende lesing i grunnen! Sitter liksom litt her og tenker - hvilken farge ville jeg ha brukt om hundene mine ikke hadde hatt så "enkle" farger... :|

Som med alle andre farger som passer sammen? :)

Typisk som jeg kommer på er:

Brun (sjokolade) og rosa.

Grå og lilla/blå.

Rød/"oransje" og grønn.

Sort passer med alt, men rødt og sort er jo veldig fint.

Hvit og blå/turkis, men hvitt passer og med alt.

Eller matche fargen eller pigmenteringen hunden har, eller fargen som er mest fremtredende.

Skrevet

Jeg syns både boxeren og salukien min er så fine i grønt. De har begge rød pels, boxeren er dypere rød enn salukien. Alle mulige grønnfarger er flott, fra knallgrønt til olivengrønt.

Skrevet

Jeg har sobel hund (ganske lik Keo i fargen) og det går for det meste i turkis og grønn. Han har også en blå og rosa sele fra Hurtta som jeg digger til ham.

Favoritthalsbåndet til hverdags er et grønt camo bånd fra NonStop.

Vet ikke hvilke farger som passer ham best men har liksom gått mest i turkis fordi det passrt til ham.

Skrevet

Som med alle andre farger som passer sammen? :)

Typisk som jeg kommer på er:

Brun (sjokolade) og rosa.

Grå og lilla.

Rød/"oransje" og grønn.

Sort passer med alt, men rødt og sort er jo veldig fint.

Hvit og blå/turkis.

Eller matche fargen eller pigmenteringen hunden har, eller fargen som er mest fremtredende.

Jeg har for eksempel aldri hatt en rød hund før, så jeg sliter litt med å tenke meg til hva som passer fint til en slik hund. Det kan da umulig være kun forskjellige nyanser med grønt som ser bra ut på en rød hund for eksempel :P

Skrevet
Jeg har for eksempel aldri hatt en rød hund før, så jeg sliter litt med å tenke meg til hva som passer fint til en slik hund. Det kan da umulig være kun forskjellige nyanser med grønt som ser bra ut på en rød hund for eksempel :P
Mine røde og hvite er veldig fine i limegrønt, turkis, lyseblå og mørk lilla :) Og så kler de Hurtta sin rødfarge, for den er litt orangeaktig :)
Skrevet

Savannah er lilla, det har samboer bestemt :P

Ellers går det mye rosa i og sånt her. Men har også skogsgrønn strikkegenser til dvergpinscheren, og noe andre farger.

Whippetene har det meste speialsydd, så de har også en del morsomme mønstre på tingene sine.

1739785_301068170089883_482118698_n.jpg

Skrevet

Jeg kjøper det jeg liker, og jeg liker best grønt, så da blir det for det meste det. Kjekt at grønt og rødt er komplimentærfarger som framhever hverandre. ;) De har også en haug med spesialsydde halsbånd, og der tenker jeg overhodet ikke på hva som passer til bikkjene, bare på hvordan designet på halsbåndet tar seg ut.

  • Like 2
Skrevet

Jeg har for eksempel aldri hatt en rød hund før, så jeg sliter litt med å tenke meg til hva som passer fint til en slik hund. Det kan da umulig være kun forskjellige nyanser med grønt som ser bra ut på en rød hund for eksempel :P

Det som vil passe best til en rød hund er som nevnt grønt, matchende igjen (rødt eller oransje), eller så passer jo sort/mørkebrunt til alt. :)

Gull/beige er jo også fint til rødt, og passer vel egentlig til alle farger.

Skrevet

Har rød hund, og brukar stort sett rød, grønn (også blanda med gult) og brunt i dekken. I halsbånd går det i svart med orange detaljar eller brunt.

1743575_10154731165985468_50872395153636

  • Like 2
Skrevet

Jeg innser to ting av denne tråden:

1. jeg liker ikke når ting matcher for mye. Begynner jeg å ha for mye utstyr i en farge så styrer jeg unna den en stund. Liker f.eks ikke å bruke rosa bånd og rosa dekken samtidig.. rare saker.

2. jeg har en rød hund :| . Alltid tenkt på henne som brun, men siden Catania til @Bellare er rød, og min har samme farge, er hun nok rød hun og..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...