Gå til innhold
Hundesonen.no

Pakkekalender til mannen


Recommended Posts

Skrevet

Tenkte å overaske Rørlegger'n med en pakkekalender, siden jeg så bastant påpekte at han bare kunne drite i å få noe pakkekalender av meg. :lol:

Har starta på en liste med ting jeg kan kjøpe, men stoppa opp i hodet mitt etter 12 ting.

Alle forslag mottas med takk! :)

Skrevet

Tja, mannen min hinter stadig om ølkalender. Det er stadig nye og spennende øl på markedet, så han ville blitt overlykkelig for det. Evt. til helgedagene?

Andre ting kan være lakris, en lapp med tjenester? Middagslaging? Jeg elsker deg?

  • Like 1
Skrevet

Vanskelig å foreslå uten å kjenne gubben, vite hva du har valgt, og ha innsikt i hans interesser. Eller hva slags prisklasse du ser for deg.

Men flaxlodd er jo en klassiker. Brenne CD til å ha i jobbilen. Favoritt-sjokolade. Noe pent han kan kle av deg. Noe pent du kan kle av ham. Kinogavekort. Gavekort på rolig date uten førjulsmas og stress. Finne en stall som kan ta dere med på sledetur en vakker vinterkveld før jul, med kakao og pepperkaker.

Eller denne, åpenbart nødvendig for enhver rørlegger.

Skrevet

Jeg har 12 forskjellig ølsorter (de fleste kjøpt i England) 2 par julesokker, 3 par juleboxere, 1 fleece skjorte, 1 jule t-shirt, 1 julegenser, 1 juleslips med Bulldog på (har hatt Bulldog) som lager lyd, 1 christmas pudding, Flåklypa jule dvd'en (mest for min skyld :P ) 1 par tøfler.

Mest sånne små morsomme ting (han synes julegensere og sånt er dritharry :P ) som ikke koster allverdens :)

Skrevet

Vanskelig å foreslå uten å kjenne gubben, vite hva du har valgt, og ha innsikt i hans interesser. Eller hva slags prisklasse du ser for deg.

Men flaxlodd er jo en klassiker. Brenne CD til å ha i jobbilen. Favoritt-sjokolade. Noe pent han kan kle av deg. Noe pent du kan kle av ham. Kinogavekort. Gavekort på rolig date uten førjulsmas og stress. Finne en stall som kan ta dere med på sledetur en vakker vinterkveld før jul, med kakao og pepperkaker.

Eller denne, åpenbart nødvendig for enhver rørlegger.

På listen min er det mye av ting han synes er godt (Solrik, nøttekos osv), hals, t-skjorte, snusboks, sjokoladekalender (første luke :P ) og på julaften tenkte jeg han kunne få en ny new era caps som han aldri får nok av. :) Han er rørlegger, 27 år, spiller diablo 3 og interesserer seg for bil, spill og bikkje. Er en rolig fyr som ikke liker mye greier og mas.

Prisklasse er ikke så nøye, jeg ser heller på totalsummen av kalenderen. F.eks får han en julekalender til en hundrelapp den ene dagen, så da får han to solrik og en pakke kinder maxi neste dagen til 30 kr.

Den var morsom den der. :lol:

Jeg har 12 forskjellig ølsorter (de fleste kjøpt i England) 2 par julesokker, 3 par juleboxere, 1 fleece skjorte, 1 jule t-shirt, 1 julegenser, 1 juleslips med Bulldog på (har hatt Bulldog) som lager lyd, 1 christmas pudding, Flåklypa jule dvd'en (mest for min skyld :P ) 1 par tøfler.

Mest sånne små morsomme ting (han synes julegensere og sånt er dritharry :P ) som ikke koster allverdens :)

Kanskje jeg kan se om jeg finner Dogo Canario slips :lol:

Skrevet

Der fikk jeg en genial ide! Jeg må lage pakkekalender, og plassere julegaven i luke 24! Fyren liker heldigvis øl, så jeg tror jeg satser på å kjøpe litt forskjellige typer der :lol:

Jeg hadde ikke spesielt mye å bidra med, kjenner jeg. Men takk for ideen! :D

  • Like 1
Skrevet

Da jeg lagde julekalender til mannen ga jeg noen morsomme øl, flaxlodd, gode sokker (man får aldri nok!!), hansker, tegneseriehefte, jaktblad, godis - ooog krydret kalenderen med praktiske gaver, f.eks. "i dag får du det du aller helst vil ha til middag", "massasje", "voksenmorro" (*kremt*), "i dag skal jeg vaske og smøre inn jaktstøvlene dine" osv. Kjekt for en littegrann blakk kjæreste som meg :P

  • Like 1
Skrevet

En filmaften (gjør det koselig hjemme, eller inviter på kino) med en film du vet han vil like som ikke nødvendigvis er din favoritt, lag hans favorittmiddag og kjøp/lag hans favorittdessert eller en dessert han er glad i en dag, hårprodukter + kanskje en fuktighetskrem du vet han ikke ville kjøpt på egenhånd, gi massasjeolje i en luke der du kan gi han massasje den dagen, tøfler i en og morgenkåpe i en annen luke om han ikke alt har det, spill, praktiske ting som varme sokker, ullundertøy, brodder til sko for turer i vinter, termokopp (http://www.dyrevern.no/butikk), osv.

Skrevet

Ullsokker, pysj/pysjbukse, undertøy, slips, t-skjorter, favorittgodteri, DVD/serier, "gavekort" på massasje osv fra deg, blader om ting han interesserer seg for, deodorant, krem (hvis han bruker noe sånt), hårstæsj (hvis han bruker det) osv.

Enklere liv har jo en hel del artige ting, og sikkert også noe som passer mannfolk? Her har de en side med "røverkjøp", med blant annet brødpose, elastiske skolisser, skruefjerner, edderkoppfanger (sikkert endel på sonen som ikke liker edderkopper!), stickypad, trykkhammer, olivenskje, hundemater (!!!), tannbørstebeskytter, sovealarm (vekker deg hvis du sovner i bilen), lue med innebygde høytalere, brodder, spikerholder, nesekopp, multisliper, sammenleggbar spade til å ha i bilen, ninjastift, sølematte, morsomt feiebrett og en hel del annet rart! :)

  • Like 1
Skrevet

Flott, jeg drikker ikke øl nemlig men kjekt å vite! :D

Polet har relativt nylig hatt både spesialslipp og juleølslipp, til og med. :ahappy:

Skrevet

Flott, jeg drikker ikke øl nemlig men kjekt å vite! :D

Vika i Oslo er spesialpol på øl på østlandet, andre pol har også fått bedre utvalg, men det varierer endel. Ellers har Meny bra utvalg, men mye av den beste og mest spennende øltypene har høyere alkoholprosent enn matbutikker får selge :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...