Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nisseluer til hundene men å få fire stykker til å sitte med lue nytter ikke

Fant en nettbutikk som hadde skjerf, men de skulle ha 150kr i frakt.

Er på jakt etter skjerf eller sånn reinstyrhorn

Noe som vet hvor jeg kan få tak i dette til en billig penge og ikke for treg levering?

Skrevet

Jeg fant diverse stæsj på Nille et år jeg skulle lage julekort.

155248_10150330092375136_3905147_n.jpg?o

162644_10150325934595136_2626771_n.jpg?o

(Jeg fant bare fail-pics nå, og ikke bildet jeg faktisk brukte som julekort)

Ellers går jeg for eBay, alltid eBay :D

Leter selv i disse dager, og det er mye å velge i, men jeg har ikke funnet den perfekte dingsen enda.

Skrevet

Hvis det kan funke med tversoversløyfe, så selger de det billig på eBay. Jeg kjøpte en hel pose med tversoversløyfer i ulike farger for under hundrelappen.

Ozu pyntet til jul (beklager uklart bilde:

1505477_10151783450876721_242909963_n.jp

  • Like 1
Skrevet

Prøvde på ebay, men fant ikke noe særlig, mulig jeg ikke søkte på riktig ord. Har du noen tips?

Nja, ikke noe konkrete tips, jeg selv leter etter en fin julestrømpe jeg kan dytte en bernervalp oppi. Men jeg forsøker ulike ord og kombinasjoner, blar rundt. Kanskje du også finner mer om du ikke søker etter "dog", for det er mye gildt til mennesker som lages også ;)

Skrevet

Antlers :)

Jeg kjøpte sånn tversoversløyfe i barneavdelingen på Hennes eller noe. Passet perfekt til hund, de er jo stillbare og alt. Ellers har jo Nille og Europris mye sånn dill dall da, når de bare blir ferdige med halloween.

Skrevet

Nja, ikke noe konkrete tips, jeg selv leter etter en fin julestrømpe jeg kan dytte en bernervalp oppi. Men jeg forsøker ulike ord og kombinasjoner, blar rundt. Kanskje du også finner mer om du ikke søker etter "dog", for det er mye gildt til mennesker som lages også ;)

Det skulle jeg visst, vutt. Hadde en hel haug dritfine julestrømper med plass til bernervalp i Junaiten nå :/

  • Like 1
Skrevet

Mye på Etsy til en fin pris.

Selv bestilte jeg akkurat dette som jeg skal feste på et rødt halsbånd på hunden til julefeiringen + julebilde: https://www.etsy.com/no-en/transaction/237236929

Og så tenker jeg på å bestille en av disse til et hundefamiliemedlem, som "julegave fra min hund": https://www.etsy.com/no-en/listing/205267632/candy-cane-nylon-collar?ref=sr_gallery_6&ga_search_query=dog+christmas+collar&ga_order=most_relevant&ga_min=10&ga_max=55&ga_page=12&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery

Skrevet

Da får jrg tråle ebay litt mer.

Hva heter reinsdyrhorn på engelsk? Har du linken du kjøpte fra Stine?

LP: tenkte på rødt skjerf de kunne ha rundt halsen.

Reinsdyrgevir heter reindeer antlers på engelsk.

(Gevir: felles årlig som hos hjortedyr. Horn: vokser hele livet som hos f.eks. geit)

Skrevet

Jeg har lyst på sløyfe eller slips til julaften :icon_redface: Skal i storkalas med familien, da synes jeg rottelusa også burde pynte seg litt :wub: Det ligger faktisk forventninger til å ha veskehund :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...