Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 93
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Har mange bilder av Gira som jeg blir glad av, pga hennes mange herlige uttrykk. Man kan virkelig se at hun koser seg. Dette blir jeg glad av bare fordi det er morsomt:

Whippetvalpis i alt for stor grilldress med øra på tørk. Da Tavi utviste toppen av latskap og lagde putetrapp opp til sofaen. Da Tavi smisket seg til å bli BIR? Dette analyseverdige bi

Posted Images

Skrevet



Milito den dagen jeg fikk han, med rastafletter, piggsvinman og merkelig leppe. :lol:



Enda mer rar og søt hest.



:heart:




Hemulen, en kylling som bodde hjemme hos meg en stund... Bare noen timer gammel.



Noen dager gammel. :)





Min første hund, Vims - og Kid, som jeg hadde på fôr i en periode.





Verdens fineste Vims.





Linus var en merkelig valp...





Bilbo er alt for fotogen til at jeg har fått tatt noen morsomme bilder, han er bare søt, han.



Fine dyrene mine. :wub:

  • Like 3
  • 2 weeks later...
Skrevet

Tamara, tispa som fikk meg totalt hundedilla. Gikk tur med henne nesten hver dag i over fem år, og savner henne enormt. Dette bildet gir meg gode minner om hennes siste sommer, når hun fortsatt var frisk, rask og leken! :wub:

15n69l5.jpg

Skrevet

Vil du være med inn, spurte Ida. Ja sa Kårmin, og tuslet inn i min mors rosa stue med hvitt vegg til vegg teppe. Sånt kan ikke annet enn å gi gode minner :) (at det var en fantastisk sommer med drømmehesten, gjør det ikke værre )

post-2915-1419381010,5497_thumb.jpeg

  • Like 6
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Dette er mine favoritter og som gjør meg glad :D

1069978_10153106045365145_1739216368_n.j

Meg og Maxi på Prekestolen :) Verdens tøffeste og gladeste mellompuddel

10923291_10152732686561716_4144378293922

Maxi i påsken! :D Haha, han sendte inn søknad om en egen mariusgenser til bestemor med dette bildet :) Han har nå en som passer ;)

10985234_10152726076911716_9078342531961

Blir så glad av å se han glad :)

10553307_10152353294786716_7487705384103

Han er ikke så vond å be og blir med på alt så lenge han får ball som belønning :) :)

  • Like 5
  • 1 month later...
Skrevet

Bilde fra årets første skikkelige sommerhelg, gjør meg så glad så glad :heart::heart: barna som ligger i hengekøya på båten og ser på solnedgangen :heart: stillhet og sjøskvulp :heart:

DSC_0763.jpg

Disse sjelfulle øyne, og gleden av at han er min :heart:

FB_IMG_1433585048911.jpg

  • Like 5
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...