Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Der hun vil. Og det ender som oftes med å ligge i vår seng,i fotenden. I det siste har hun ofte sovet sammen med datter på 13 som sliter med mareritt. Så mye trøst i en varm og alltid kosete hundekropp?

  • Like 1
  • Svar 87
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Omtrent som alle andre mannfolk å sove sammen med altså

@Helianthus, du skulle hatt en litt småbarsk soveglad hund fra før til å lære små duraceller at i senga SKAL det være ro. Her sover begge biskene i seng ja.. og de ligger dønn rolig, no discussio

Hvor de vil. Dvs at Salo ligger på hodeputa mi (bra han er en liten dalmis, da), Stina oppå hele dyna foran beina mine, Dita ligger sånn ca på midten. Jeg ligger i sprekken inntil veggen (uten pute. o

Skrevet

I senga, under dyna selvsagt :queen: Det er folksomt i senga hos oss for tiden; to voksne, en baby og to hunder :teehe: Men der det er hjerterom er det husrom :sleep:

  • Like 3
Skrevet

På gulvet på sida senga vanligvis. Men det hender ho sniker seg til å sove i senga på gjesterommet. Bikkja sover veldig godt hvis ho får sove i senga, vi tobeinte gjør ikke. Utrolig hvor mye plass en cocker kan ta

Skrevet

Hvor de vil. Akkurat nå er det bare Tinka hjemme og hun ligger i senga mi. Når Scilos er hjemme, ligger han stort sett på gulvet (puter, teppe og hundeseng) ved sengen min når jeg sovner, men han ligger rygg mot rygg med meg når jeg våkner :D

Skrevet

I vår seng, eller i sofaen, hundesengen eller gulvet i stuen. Døra mellom soverom og stue står åpen om natten så han får velge selv. I sommer da det var så varmt lå han gjerne ute på terassen, med åpen dør.

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Skrevet

Han sover der han vil. Stort sett ligger han i sengen sin på soverommet på begynnelsen av natten, så hender det han flytter seg til sofa'n på soverommet eller ut på stuen i løpet av natten. På stuen har han hundeseng og to sofa'er å velge mellom, så han mangler ikke akkurat liggeplasser :P

Skrevet

Khela sover utelukkende i senga uansett. Sove uten mennesker i nærheten? Det er uhørt :P Når Tequila er inne bytter hun på, stort sett på gulvet.

Skrevet

Chicka sov endel i sengen før, men nå syntes hun det blir for varmt, så nå bytter hun på mellom sengen sin på soverommet, sengen på stua og gulvet mellom soverommet og badet hvor jeg har et teppe liggende, det er ikke hundeteppe, så det må selvfølgelig marineres GODT inn med hundehår :P

Hun har alltid fått lov til å sove hvor hun vil i huset, men hun har faktisk aldri sovet i sofaen om natten, den er hun kun oppi om jeg sitter der :)

Skrevet

Som ny valp: På madrassen sin som vi bar ned og la utenfor soverommet vårt i kjelleren. Jeg skulle egentlig sove sammen med henne på luftmadrass i starten, men den lakk så hun sov egentlig alene fra første natta av.. gikk helt fint! Da hun sov i kjelleren måtte vi bære henne ned trappa og etter hvert som hun ble tyngre og vi følte vi "vekket " henne med å bære henne ned, fant vi ut at vi skulle teste å la henne ligge oppe i 1. etasje. Første natta sov hun der et par timer, så pep hun og vi tok henne ned. Så sov hun nede en stund til. Så prøvde vi igjen, og denne gangen holdt hun halve natta før hun pep og jeg tok henne ned. Neste gang vi prøvde sov hun hele natta, og nå sover hun der fast. Hun er litt over 4 mnd nå. Så kan hun sovne for kvelden etter siste kveldstur uten å måtte bli vekket for å bli flytta, egentlig veldig greit. :)

Skrevet

Hvor hun vil bortsett fra når hun er alene med Mono..da får hun ikke sove på kjøkkenet.

Jeg har aldri hatt et eget sted hundene MÅ sove.

Hun har en seng, men det er egentlig bare et sted jeg samler lekene hennes..

  • Like 1
Skrevet

På eget hunderom. Det er naborommet til vårt soverommet. Men døra dit er altid åpen då de kan gå i gangen og slikt. Har ei enkeltseng der som de kan ligg i. Og seng på gulvet. Vi har aldri hatt hund i senga vår eller på soverommet.

Guest lijenta
Skrevet

Nå så sover han i bur på Kjøkkenet. Har en periode sovet på stua men da begynte han å varsle litt for mye. Sover han løs på kjøkkenet så lokker han opp dører og ender i gangen. Gangen er kald og kjøler da ned halve huset siden han ikke lukker igjen dørene etter seg. Tar seg også gjerne en tur på badet.

Skrevet

De ukene jeg er aleine sover de alltid inne på rommet med meg, på "sin" side av senga. De bytter på å sove oppe ved hodet mitt, men stort sett er det Aiko som får lov, for Imouto snorker så fælt når hun koser seg at det nesten blir litt mye å ha det rett inn i øret. :teehe: Aiko ligger også alltid helt rolig, mens Imouto gjerne vil være inntil eller ha en pote på meg, panna mot min eller aller helst ligge i skje, men da får ikke jeg noe særlig ro på meg.

Når jeg ikke er aleine, så sover de på stua. Der har de hver sin seng, to sofaer (hvorav den ene kalles "menneskesofaen", og da er det jo selvsagt ekstra stas å sove i den) og deilige, kalde fliser så de kan bytte på litt. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...