Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så man kan gi de frossne altså? :) Trenger ikke vente til de har tint? Men man kan gi de når de er tint også? :)

Begge deler går fint. :)

Skrevet

Begge deler går fint. :)

Dere er helt sikre på at det ikke er farlig med beina altså? :P Bikkjene fikk hvert sitt lår nå men jeg ble helt stressa av den knaselyden når de spiste så endte opp med at jeg holdt det til pumien slik at han skulle gnage av kjøttet men ikke spise hele beinet :P Man har jo blitt fortalt i alle år at bein og særlig kyllingbein er så farlig? Og google påstår både at det er farlig og ikke farlig så jeg blir jo helt svimmel :P

Pleier hundene deres å spise opp alt av bein på kyllinglårene eller gnager de bare av kjøttet?

  • Like 1
Skrevet

Dere er helt sikre på at det ikke er farlig med beina altså? :P Bikkjene fikk hvert sitt lår nå men jeg ble helt stressa av den knaselyden når de spiste så endte opp med at jeg holdt det til pumien slik at han skulle gnage av kjøttet men ikke spise hele beinet :P Man har jo blitt fortalt i alle år at bein og særlig kyllingbein er så farlig? Og google påstår både at det er farlig og ikke farlig så jeg blir jo helt svimmel :P

Pleier hundene deres å spise opp alt av bein på kyllinglårene eller gnager de bare av kjøttet?

Alle varmebehandlede bein kan være farlige, om det er noe hold i at varmebehandlede kyllingbein er noe farligere enn andre bein er jeg usikker på, men det gjelder uansett ikke rå. :)

Varmebehandling av beinet gjør at det endrer struktur og blir mye hardere, slik at splintrene på beina kan bli som nåler, og magesyren ikke heller klarer å fordøye det ordentlig.

Prøv å tenk litt på hva deres forfedre faktisk spiser, og ingen skadefrydige hønseeiere sier: "Den får som fortjent" dersom en rev har vært og tatt høns heller, og er også helt vanlig at katter spiser fugl. :) Det er ikke annerledes med våre hunder.

Skrevet

Vel - begge mine får rå kyllinglår innimellom. Men for to dager siden fikk de noen som tydelig vis ikke var helt bra, for begge bikkjene har driti seg skikkelig ut i hele går og hele natta. Så vær bevisst kvalitet og hygiene. Jeg vet ikke hva som kan ha vært i veien med disse denne gangen, men det er tydelig vis noe. Ga dem kyllingen rett fra fryseren.

Skrevet

Pleier hundene deres å spise opp alt av bein på kyllinglårene eller gnager de bare av kjøttet?

Her slukes alt rått. Har vel kun opplevd et par ganger at ting kommer opp igjen... sånn går det når mat slukes altfor fort. Foretrekker å servere frossent, da han blir tvunget til å tygge maten godt og ikke sluker for store biter.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...