Gå til innhold
Hundesonen.no

Banzai og Ori


Sanne
 Share

Recommended Posts

  • Svar 665
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har jeg fått bilde av hannene, så da kan jeg vel egentlig opprette en tråd for lillemannen, selv om jeg ikke vet hvilken som blir vår enda! De er født 12 august, så de er 3 uker i dag og fantast

Da har fineste julegaven entret heimen!  Vi er forelska så det holder! Han er helt ufattelig kul  Banzai er også forelska, men det var ventet, han digger jo valper! Fineste lille

Ellers var det litt underholdning når jeg og Banzai var inne til bedømming Han er jo litt vel ape, har ekstremt kort konsentrasjon og liker best å rulle rundt og klovne seg om vi står stille Bare

Posted Images

Nei dessverre. Det av bilder som deles er i lukket gruppe eller kun for venner å se! :)

Du får se om du ikke får tatt bilder på treff etterhvert.

Ellers så lurer jeg på om du ikke ser buhunden mest fordi du er så vant med lundehund. Kanskje buhund folket syns han ser mest ut som en lundehund?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du får se om du ikke får tatt bilder på treff etterhvert.

Ellers så lurer jeg på om du ikke ser buhunden mest fordi du er så vant med lundehund. Kanskje buhund folket syns han ser mest ut som en lundehund?

Jepp :)

Jeg vet ikke. Han har jo fargene til lundehund, men jeg synes det er det eneste altså. Men for all del, det kan godt hende! Alle bilder jeg sammenligner så er han prikk lik på buhund hvertfall :lol: Slikt som den buhundtispa til @Lars J her inne. Veeeldig likt!

Edit: Da tenker jeg på valpebildene av hunden hans altså :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nicki det første bildet, og Banzai de tre etterpå.

post-12881-0-68473800-1404732322_thumb.j

10376915_10152707491561293_7399304635667

10702129_10152707491666293_6135882009460

10734161_10152707491771293_2540736078085

Ser mye likt ja. Syns det ser ut som det er mer pannebrask på Banzai enn det er (var) på Nicki da, som gir han et litt annet uttrykk i ansiktet. Ellers så kommer jo også kjønnsforskjellen litt frem også da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Artig at man ser så ulikt! Bare stas at flere sier sine synspunkter :D Jeg ser veldig lite lundehund altså, men det kan hende jeg er så vandt til ren lundis, at når det kommer noen andre trekk inn, så ser jeg meg blind på de "nye" trekkene. Kan jo sammenligne igjen med Banzai og mine lundiser som valper da!

Banzaien:
10376915_10152707491561293_7399304635667

Shensi:
25137_412454836292_2104465_n.jpg?oh=2775

Ulrik:

1923784_31977611292_906_n.jpg?oh=3d79cd2

Guttene er ca 9 uker på bildene. Shensi er 10-11 uker på bildet!


Jeg ser kanskje litt lundehund, men fremdeles synes jeg buhunden er mest framtredene!

Edit: Endra alder på Shensi!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mine ytterlige tanker rundt utseende hans :)

hm, trekker tilbake det med at han ser ut som en buhund igjen jeg. Eller... ser jeg etter buhunden i han ser jeg den, ser jeg ette lundehunden kommer den frem.

Så er jo det ganske like raser også da, så det er ikke de voldsomme forskjellene man kan finne.

Og er det f.eks riktig å sammenligne han med en buhund-tispevalp? Trekkene skal jo være litt kraftigere.

Siden han mangler de hvite partiene over øynene gjør også det noe med uttrykket...

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Artig at dere ser lundisen i han :ahappy: Jeg synes han er veldig ulik altså. Han har helt andre ører, er mye kraftigere jevnt over, og har en annen look over seg. Partiet rundt øynene og øynene i seg selv ser jeg minner om lundehund, men thats it. Gleder meg til han blir stor, så blir det lettere å se :D For meg kan han se ut akkurat som han vil, verdens fineste lille rampetass er han uansett :wub:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke så mye erfaring med verken buhund- eller lundehundvalper på den alderen. Likevel tenker jeg at kanskje både bevegelser, holdning og utstråling kan skille seg litt fra hverandre i tillegg til det utseendet man kan fange på bilder. Så dere som har ham rundt dere til daglig ser nok litt annerledes på ham enn oss andre!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ikke så mye erfaring med verken buhund- eller lundehundvalper på den alderen. Likevel tenker jeg at kanskje både bevegelser, holdning og utstråling kan skille seg litt fra hverandre i tillegg til det utseendet man kan fange på bilder. Så dere som har ham rundt dere til daglig ser nok litt annerledes på ham enn oss andre!

Godt poeng og det er nok veldig sant! :) Men allikevel er det artig å høre hva andre ser :D Fin blir han uansett da!

Foreløpig har vi fått noen spørsmål om det er lundehundvalp, men også noen som har spurt hva han er uten å tippe lundehund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg måtte søke han opp i DogWeb, for et morsomt registreringsnummer de har! :ahappy:

Han er veldig søt, fysjameg. Gleder meg til å følge dette videre :wub:

Ja :D

Altfor søt! :wub: Godt er det, for han er en liten terror hvert våkne minutt :lol::wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Som du sikkert skjønte av alle likesene mine, så oppdaterte jeg meg på denne forferdelig søte tråden nå! :wub:

Haha ja! :ahappy:

I kveld var Banzai å møtte ene søstra si! Artig å se dem sammen igjen :wub: Banzai var litt mindre enn henne faktisk! Det er jo forsåvidt kanskje en bra ting om han ikke blir så altfor stor da, så det kanskje blir mulig å bruke han videre! :D

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Han er ikke enkel å få bilder av altså. det er ingen av disse hundene. Og når jeg i tillegg bruker mobil? Jaja, man ser han hvertfall :lol:

Han har lært noe på de snart tre ukene vi har hatt han. Feks hvordan man tigger godbiter ute på tur
10405450_10152727541071293_1710792101606

Han kan sitte også... I kanskje to sekunder hvis vi er heldige! Men da er han jaggu meg søt også <3
10262139_10152727541786293_2853883411628

Og ellers er han bare søt og god!

10488086_10152727542541293_8668207209677

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja - det har nok vært lite struktur på tilværelsen på landet.  Han er svært lite interessert i lek. Har prøvd diverse leker, biteleker og dra-leker - men han skjønner ikke poenget. Apportering er også null interessant. Har tydeligvis ikke vært aktivisert med dette tidligere. Oppdaget i går kveld at jeg kan fremprovosere "krypingen" hans også hvis jeg bare står og jogger på stedet innendørs. Så det er noe med hoppingen/løpe-bevegelsen som gjør han redd eller usikker. Har ikke forsøkt med ball - men har noen tennisballer liggende - så skal prøve ut neste gang vi går ut. Hva angår turområder - så varierer jeg turene i helgene - da er det tid å kjøre til ulike steder  - mens i hverdagen blir det nok ofte litt de samme stiene siden jeg bor i skogkanten.   
    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...