Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke fem filmer kan du se mange ganger?


Recommended Posts

Skrevet

Det er egentlig bare en viss type filmer jeg kan ha med på en sånn liste. Selv om jeg elsker HP, LOTR, Narvik, krigsfilmer og v for vendetta må jeg ha litt tid mellom hver gang for å bevare magien ;) så mine fem er:

SATC (både serien og filmene)

When Harry met sally

Love actually

Notting hill

Dirty dancing

(knis)

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

V for Vendetta Watchmen Inception Van Helsing Liar Liar

Sex and The City (har alle sesongene i en boks, så det gjelder for alle) og det er forsåvidt den eneste av filmene/seriene mine som jeg kan se hver eneste søndag. Ingen søndag uten SATC!

Alle LOTR og Hobbit filmene. Trenger ikke mer. Seriøst. Ser de lett hver dag i perioder.

Skrevet

Kill Bill

Kokken, tyven, hans kone og hennes elsker

Chungking Express

Wild at Heart

og den første Matrix-filmen kunne jeg en gang ikke se meg mett på, men det tror jeg at jeg har gjort nå

  • Like 1
Skrevet

-Le fabelux destin d'Amélie Poulain

-Pulp fiction

-Eternal sunshine of the spotless mind

-V for vendetta

-Pride and prejudice (BBC miniserien, er jo praktisk talt bare en veldig lang film).

Skrevet

- Forrest Gump

- Big Fish

- Lucky Number Slevin

- Pitch Perfect

- Spirit

Sent fra min GT-I9506 via Tapatalk

Guest Gråtass
Skrevet

Hustanden her har laget en felles liste på:

- Happy feet

- Lock stock and two smokin' barrels

- Snatch

- Gretne gubber i små biler

Så deler vi oss på:

- Avatar (mannen)

- Dirty dancing (meg)

Skrevet

Jeg ser bare feelgoodfilmer flere ganger .. det er vel ganske åpenbart fra listen under:

Love Actually - skikkelig feelgood-film :wub:

Moonstruck/Forhekset av månen - også en skikkelig feelgood-film :ahappy:

Dirty Dancing - jupp.. feelgood

Pretty Women - ... :icon_redface:

Fabulous Baker Boys :P

Eulogy burde vært med, men skjønner ikke hvilken av de andre filmene jeg skulle tatt vekk til fordel for den.

Skrevet

*Hjemme alene filmene MÅ sees i julen :D

Hvordan kunne jeg glemme Alene hjemme filmene! *Kaske seg i panna*

Min søster og jeg så dem hele helgen hver gang vi var hos vår far :P Jeg er fremdeles ikke lei av filmene! Er mest fan av de to førse filmene, nr. 3 er hel grei og den siste er r**a for å si det mildt.

Da vi var i NYC i vinter så måtte vi inn å se på "The plaza hotel" :icon_redface:

  • Like 1
Skrevet

Lost in Translation

Little Miss Sunshine

Across the Universe

Amélie

Ratatouille

Å ja, enig i Lost in Translation. Det bare er noe med stemningen i den!

Ghibli-filmene (Totoro, chihiro og heksene osv.)

LOTR

Gamle Star Wars-filmer

Noe Tarantino.. Inglorious Bastards f.eks

Tror jeg er på over 5 allerede,egentlig :P

Skrevet

Hvordan kunne jeg glemme Alene hjemme filmene! *Kaske seg i panna*

Min søster og jeg så dem hele helgen hver gang vi var hos vår far :P Jeg er fremdeles ikke lei av filmene! Er mest fan av de to førse filmene, nr. 3 er hel grei og den siste er r**a for å si det mildt.

Da vi var i NYC i vinter så måtte vi inn å se på "The plaza hotel" :icon_redface:

Ha ha ha...vi hadde det sånn med tre nøtter til askepott, pappa hadde tatt den opp på video og hver gang vi var hos han så MÅTTE vi se på den, flere ganger.

Nå som vi har blitt voksne så har han innrømt at han holdt på å bli gal noen ganger av en musikken på den filmen, han hadde vurdert om den plutselig skulle bli ødelagt :P men det hadde han ikke samvittighet til :wub:

Jeg liker også best de to første filmene til Home alone, den tredje kaaan gå, men den siste er jækk :x

  • Like 2
Skrevet

Bare 5?? :shocked:

Tilfeldig rekkefølge, 5 av de mange, mange filmene jeg kan se om og om igjen:

- Lillefot (den første, kun den første)

- A clockwork orange

- Dogma

- Silence of the lambs

- Equilibrium

LOTR-filmene er blant de jeg også kan se om og om igjen, men leser helt ærlig heller bøkene. ;)

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Neinei, det er jo triologier, ergo egentlig kun en av hver. Belgerlogikk. :D

Liker måten du tenker på :D

I såfall slenger jeg med A Nightmare on Elm Street syvologien :aww:

Skrevet

Løvenes Konge

Closer

Lost in Translation

Polarekspressen

Everything is Illuminated

Er vel egentlig mest seriemenneske, så ikke spør meg om å bare velge ut 5 der :teehe:

Skrevet

Hmm, det kommer jo veldig an på humør, men disse tror jeg er universelle for meg, i alfabetisk rekkefølge:

  • Dirty Dancing
  • Hair
  • Rent
  • PS I Love You
  • Step Up 2 - The streets
  • Like 1
Skrevet

V for Vendetta

The Shawshank Redemption
The Big Lebowski
Once Upon a Time in the West
Miller's Crossing

Må korrigere meg selv. Ut med Miller's Crossing, og inn med The Princess Bride!

Skrevet

Må korrigere meg selv. Ut med Miller's Crossing, og inn med The Princess Bride!

Å, den er det lenge siden jeg har sett. Tror jeg så den noen hundre ganger for maaange år siden :icon_redface::wub:

Skrevet

Ringenes Herre triologien

Edward Scissorhands :wub:

Løvenes Konge og generelt det meste av gamle Disney filmer

Istid filmene

Love actually

Tre nøtter til askepott er standard hver jul :ahappy:

Skrevet

Filmer som "henger sammen" eller har en naturlig sammenheng regner jeg som en film :P

Sound of Music

Star Wars-filmene (de eldste, ikke de nye)

Gudfaren 1 & 2

LOTR (alle tre)

Zoolander

The Emperor´s New Groove

Okay... Det ble 6... Men jeg klarte ikke å velge mellom Zoolander og The Emperor´s New Groove :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...