Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tror vi får valp på fredag! Hvis det går etter planen og oppdretter og valp virker fornuftige så blir hun med oss hjem. Kopiert bildelink fra oppdretter sin Facebookside.

Da er hun endelig hjemme! Ventetiden er over og 17 timers reise for å hente valp er overstått ^^

Endelig er jenta mi født En av disse herlighetene kommer til meg i slutten av juni. 3 tisper og 1 hannhund. Far er flotte Quinlent James Dean og mor er vakre CH Cometstaff Day For

Posted Images

Skrevet

Neste steg tatt, nå er det bare vente på at det faktisk kommer en tispe ut som lever. og ikke 7 hannhunder :lol:

Skrevet

Lille miniskrulle har blitt 4 1/2 mnd, tannfellingen er i full gang og ørene vingler hit og dit :-P Han er blitt 11 kg! Men onkelVegas var 14kg da han var 4 1/2 mnd.

Vi trener kassemetoden, svenskesitten, sitt, dekk, stå, omventlokking, hoppstå og myyye lek :-) Skal få filmet han litt og legge ut i vår egen tråd... Han vokser for fort.. Er allerede valpesyk!!!

post-6656-0-11193000-1439982106_thumb.jp

post-6656-0-18818400-1439982122_thumb.jp

  • Like 8
Skrevet

Fått stjelt litt bilder nå :P Dette er Sabotage de la Terre Sauvage. Oppdrettet i Ungarn :) Vet ikke hva han skal kalles til daglig enda...

Sabo?

Tage?

Tag?

Tej (Tedj)?

Fleeceballen? :lol:

  • Like 1
Skrevet

Lille miniskrulle har blitt 4 1/2 mnd, tannfellingen er i full gang og ørene vingler hit og dit :-P Han er blitt 11 kg! Men onkelVegas var 14kg da han var 4 1/2 mnd.

Vi trener kassemetoden, svenskesitten, sitt, dekk, stå, omventlokking, hoppstå og myyye lek :-) Skal få filmet han litt og legge ut i vår egen tråd... Han vokser for fort.. Er allerede valpesyk!!

Så søt han er! :ahappy: Og det høres ut som om han har lært masse allerede. :)

Min valp er på samme alder, for han har også blitt 4 1/2 måned nå. Men veier 23 kg da. :P Ørene er alle veier, stort sett ett opp og ett ned, men i blant så komme de opp på samme tid. :P

Har lagt disse bildene ut før, men kan vel dele dem på nytt. :ahappy:

f65623f3-2224-4353-a6b6-f8f50d744a98_zps

67d77a40-b133-4b97-93c2-4d7e76303a2a_zps

Foreløpig er jeg bare superduperfonøyd. Han er helt herlig, trygg på seg selv og trivelig å ha i hus.

  • Like 7
Skrevet

Skjønner ikke at det er mulig å vokse så fort!

Samme trestamme, samme hund, knapt tre ukers forskjell ...

11822347_10155910757715529_3172506825782

11914023_10155984322130529_7741286728509

14 uker gammel og begynner å se ut som en tenåring - skikkelig fjortis :D

(Og nå fikk jeg skikkelig Løvenes Konge-flashback. Må prøve å ta et bilde der når hun har blitt voksen også :P)

  • Like 6
Skrevet

(Og nå fikk jeg skikkelig Løvenes Konge-flashback. Må prøve å ta et bilde der når hun har blitt voksen også :P)

awimowe aawimowe awimowe :teehe:

the-lion-king1.png

Guest Christine
Skrevet

Terror :aww:

Det skulle Vegas egentlig hete :lol:

(Helt til jeg var i London en stund etter han ble født, og menn med store turbaner på undergrunnen fikk meg til å tenke på terror, og at det kanskje ikke var så kult å rope i skogen :aww:)

Skrevet

Det skulle Vegas egentlig hete :lol:

(Helt til jeg var i London en stund etter han ble født, og menn med store turbaner på undergrunnen fikk meg til å tenke på terror, og at det kanskje ikke var så kult å rope i skogen :aww:)

Langt ute i skogen går det sikkert greit, men midt I byen er det kanskje ikke så kult! :lol:

Skrevet

I samme stil som Sabotage liksom? :P Nei, lurer litt på Trez (uttalt tress) eller Diezel (som sikkert blir til Dis ganske fort...).

Likte begge to godt. Diezel på topp ;)

Ellers kan du alltids gå for Zapp

  • Like 1
Skrevet

I samme stil som Sabotage liksom? :P Nei, lurer litt på Trez (uttalt tress) eller Diezel (som sikkert blir til Dis ganske fort...).

Jupp :P

Trez var veldig fint! Diesel synes jeg har blitt ganske vanlig :)

  • Like 1
Skrevet

Nå er valpene 3 uker og de har blitt så mye mer livat.

De knurrer, bjeffer, koser, leker og spiser.

Gleder meg så mye til jeg ska opp å se på de igjen.

Skrevet

Blitz nærmer seg snart 5 mnd. og har vokst som et uvær! rett i overkant av 2 kg. da jeg henta henne 8 uker gammel, nå er hun i underkant av 9 kg :D Hun er søt, fin og trygg og overraskende lettrent.

11960044_10207479433646523_6085745859344

Tøffingen som har hatt sin første svømmetur!

11889448_10207456826001346_7988272719721

11221450_10207456407550885_8370877995404

  • Like 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...