Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2015


Mackenzie
 Share

Recommended Posts

  • Svar 2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tror vi får valp på fredag! Hvis det går etter planen og oppdretter og valp virker fornuftige så blir hun med oss hjem. Kopiert bildelink fra oppdretter sin Facebookside.

Da er hun endelig hjemme! Ventetiden er over og 17 timers reise for å hente valp er overstått ^^

Endelig er jenta mi født En av disse herlighetene kommer til meg i slutten av juni. 3 tisper og 1 hannhund. Far er flotte Quinlent James Dean og mor er vakre CH Cometstaff Day For

Posted Images

Lille miniskrulle har blitt 4 1/2 mnd, tannfellingen er i full gang og ørene vingler hit og dit :-P Han er blitt 11 kg! Men onkelVegas var 14kg da han var 4 1/2 mnd.

Vi trener kassemetoden, svenskesitten, sitt, dekk, stå, omventlokking, hoppstå og myyye lek :-) Skal få filmet han litt og legge ut i vår egen tråd... Han vokser for fort.. Er allerede valpesyk!!!

post-6656-0-11193000-1439982106_thumb.jp

post-6656-0-18818400-1439982122_thumb.jp

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Lille miniskrulle har blitt 4 1/2 mnd, tannfellingen er i full gang og ørene vingler hit og dit :-P Han er blitt 11 kg! Men onkelVegas var 14kg da han var 4 1/2 mnd.

Vi trener kassemetoden, svenskesitten, sitt, dekk, stå, omventlokking, hoppstå og myyye lek :-) Skal få filmet han litt og legge ut i vår egen tråd... Han vokser for fort.. Er allerede valpesyk!!

Så søt han er! :ahappy: Og det høres ut som om han har lært masse allerede. :)

Min valp er på samme alder, for han har også blitt 4 1/2 måned nå. Men veier 23 kg da. :P Ørene er alle veier, stort sett ett opp og ett ned, men i blant så komme de opp på samme tid. :P

Har lagt disse bildene ut før, men kan vel dele dem på nytt. :ahappy:

f65623f3-2224-4353-a6b6-f8f50d744a98_zps

67d77a40-b133-4b97-93c2-4d7e76303a2a_zps

Foreløpig er jeg bare superduperfonøyd. Han er helt herlig, trygg på seg selv og trivelig å ha i hus.

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skjønner ikke at det er mulig å vokse så fort!

Samme trestamme, samme hund, knapt tre ukers forskjell ...

11822347_10155910757715529_3172506825782

11914023_10155984322130529_7741286728509

14 uker gammel og begynner å se ut som en tenåring - skikkelig fjortis :D

(Og nå fikk jeg skikkelig Løvenes Konge-flashback. Må prøve å ta et bilde der når hun har blitt voksen også :P)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Terror :aww:

Det skulle Vegas egentlig hete :lol:

(Helt til jeg var i London en stund etter han ble født, og menn med store turbaner på undergrunnen fikk meg til å tenke på terror, og at det kanskje ikke var så kult å rope i skogen :aww:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det skulle Vegas egentlig hete :lol:

(Helt til jeg var i London en stund etter han ble født, og menn med store turbaner på undergrunnen fikk meg til å tenke på terror, og at det kanskje ikke var så kult å rope i skogen :aww:)

Langt ute i skogen går det sikkert greit, men midt I byen er det kanskje ikke så kult! :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
    • Er det noen som har kompetanse når det gjelder forvask av spisebestikk og servise før man setter det inn i maskin med kort vaskesyklus (steamer). Skal man vaske med håndoppvaskmiddel først, eller bare bruke rent vann? Finner ingen spesifikk beskrivelse hos mattilsynet. Har bare hørt at det kan ødelegge maskinen. Hvis noen har en link å vise til, helst fra produsent (Miele, Hobart el.lign.) hadde det vært fint.  
    • Huken multisele eller Troll nomesele. 
    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...