Gå til innhold
Hundesonen.no

Universitetsfag bachelornivå som gir 1-2 sp?


Recommended Posts

Skrevet

Det har seg slik at jeg har mangler 0,5 studiepoeng fra tidligere utdanning for å få skrevet av enda et fritt emne på bachelorgraden min. Jeg skulle derfor gjerne ha funnet et fag/kurs på et universitet som bare gir et par studiepoeng. Jeg har ikke funnet det jeg ser etter på UiO, de fagene som bare gir et par studiepoeng er enten på masternivå eller krever tidligere kurs som jeg ikke har.

Studieveilederen min nevnte noe om at det finnes korte nettkurs, eller skrivekurs, som jeg kunne ta. Er det noen som kjenner til noe lignende?

Skrevet

Hva med å ta et ienkelt emne på 10 stp i noe (du synes er) interessant? AST1010 f.eks: 3t eksamen, krever ingen forkunnskaper, kan leses til på egen hånd.

I tillegg til interesse, bør trådstarter også huske at enkeltemner på 10 stp. ved eksempelvis UiO er gratis (utenom semesteravgift), mens nettkurs o.l. på færre studiepoeng (slik som Tuvane linket til) gjerne koster tusenvis av kroner.

  • Like 1
Skrevet

Jeg ville tatt et 10 stp enkeltemne uten obligatorisk oppmøte i noe du interesserer deg for. Det trenger ikke være så mye jobb. Må det være innenfor et spesielt fagområde?

  • Like 1
Skrevet

Jeg har pensumboka om du vil låne. :P

Ellers vil jeg låne!

Livets utvikling på geo er også et plankekjøringsemne på linje med ast1010, tror snittet er B. En forelesning i uka (ikke obligatorisk) og en eksamen.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...