Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 311
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi fått beskjed om at alt har gått fint med Era!

Da er vi hjemme fra UL og Era er drektig Det kommer minimum 3 små prikkevalper ca 17. Juni <3 Ekstra spesielt var det å få se hjerteslagene på de små <3

Kom fram til hannhunden ca 18.30 og hadde parring med heng kl 20, så gikk litt fortere denne gang ?

Skrevet

Da mistet vi dessverre en liten gutt :( Han har blitt svakere og svakere utover dagen i dag og nå sovnet han stille inn :( Vi reagerte litt på at han ikke brukte frambeina på samme måte som de andre, så han har nok ikke klart å få i seg nok melk :(

Skrevet

I dag er gjengen allerede 1 uke og de vokser og trives :)

10353186_10155667799380125_5783571864267

11219323_10155685077940125_1061873427650

11168855_10155677935065125_9082235240574

11167975_10155677934940125_8492132235725

11209367_10155685077770125_7402217239508

Jeg har vel også landet på stamtavlenavn på de små. Jeg har ikke plassert alle navnene enda, men navnene er klare og de blir:

Running Spot's Best Minion - Går til den minste hannen som vi kaller for Mini

Running Spot's Best Choice - Hann

Running Spot's Best Coach - Hann (Etter sin far Coach Master :) )

Running Spot's Best Future - Hann

Running Spot's Best Chance - Hann

Running Spot's Best Hope - Tispe (regner med det blir på hun minste tispen)

Running Spot's Best Journey - Tispe

Så som dere sikkert da skjønte, blir kullnavnet "Best" :)

  • Like 5
Skrevet

:wub:

Hvor lang tid tar det, før dalmatinervalper får tydelige prikker? :)

De har så smått begynt å vise seg, men ca ved 2 ukers alder :)

  • Like 1
Skrevet

De ser jo ut som bullterriere! Utrolig fascinerende at så mange valper er så bollete i fjeset når de får lang nese og bra stopp som voksne, shibaer er også sånn. :wub:

Hehe, ja, jeg synes hodene forandrer seg fra dag til dag nå. Ene dagen ser de litt ut som bullterrier og neste dag er de supervakre prikkedyr <3

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...