Gå til innhold
Hundesonen.no

Sunne fristelser du gidder å lage i varmen!


Recommended Posts

Skrevet

I dag lagde jeg min egen lemonade og den ble sinnsykt god om jeg skal si det selv.

Saften av tre sitroner (silte ut steiner og kjøtt gjennom tesil)

8 desiliter vann

Sukker eller annen søtning etter smak, behag og samvittighet :)

Masse isbiter

Røre, røre og servere

Mmmmmm :P

Har du noen idèer?

  • Like 4
Skrevet

Is-te lagd på fruktte. Lages en time før leggetid, settes i kjøleskap over natta (søtes på dette tidspunktet) og konsumeres utover dagen med isbiter.

Skrevet

Saft på flaske, hiv i fryseren, ta ut når renner halvt frosset, rist flasken og man har kald og god slush.

Vann med frosne bær/frukt i.

Smoothie.

Milkshake.

Hjemmelaget saftis

  • Like 1
Skrevet

Mmm, så mye godt :)

Mat, da? Vi spiste taco bortimot midnatt her i går, ellers går det i et speilegg eller frukt og det metter ikke så veldig :)

Skrevet

Hjemmelaget iskaffe! Fult glass med isbiter, hell over kald melk 1/2-3/4, toppes med espresso/sterk kaffe. Nytes med sugerør!

Og til det er det bedre å bruke hjemmelaget sirup enn sukker om man vil ha i det :) Ta masse sukker i en kjele med vann, kok opp til alt sukkeret er oppløst og ha i kjøleskapet til avkjølt. Man kan også tilsette sjokolade/karamell/vanilje mens blandingen koker om man vil ha sirup med smak i :D

*lage seg iskaffe*

  • Like 2
Skrevet

Perfekt middag i varmen er salat med masse godt oppi :) kylling, penne, sukkereter, ananas, feta, oliven, bønner, ost, skinke osv. Man kan jo ha oppi akkurat hva man vil! Gjerne med et nystekt brød eller loff til :)

  • Like 1
Skrevet

Hjemmelaget iste av fruktte her også. Har prøvet og feilet litt, mye av teen som er laget av svart te blir bitter, men har funnet et par som fungerer godt. Til 1 liter bruker jeg 5 te poser. Lar det trekke etter angitt tid i halv mengde vann, fyller på meg kaldt vann og isbiter. Jeg bruker ikke søtning.

I går ble det super enkel middag, ferske pastaputer med fyll og en ferdig tomatsaus. Hadde salat og baguett til. Tok 5 min å lage.

I dag har jeg veldig lyst på pai. Tror jeg kommer til å gjøre det enkelt ved å kjøpe ferdig paibunn og fylle den med spinat, feta og soltørkede tomater. Orker ikke så mye kjøkkentjeneste om sommeren :)

Skrevet

Omelett er en grei middag når det er for varmt, skjær opp grønnsaker du syns er gode, noe ost og mix ett par egg med litt melk. Stek på litt over middels varme ei lita stund. Kan godt spises kald. Jeg spiser det gjerne med en halv avocado, litt salsa og brød.

Skrevet

Hjemmelaget iste av fruktte her også. Har prøvet og feilet litt, mye av teen som er laget av svart te blir bitter, men har funnet et par som fungerer godt. Til 1 liter bruker jeg 5 te poser. Lar det trekke etter angitt tid i halv mengde vann, fyller på meg kaldt vann og isbiter. Jeg bruker ikke søtning.

svart te bør ikke trekke mer enn max 3-4 minutter, ellers blir den bitter. Jeg bruker å kjøpe "bestemors hage" eller "caprihana" på tebutikken

Skrevet

svart te bør ikke trekke mer enn max 3-4 minutter, ellers blir den bitter. Jeg bruker å kjøpe "bestemors hage" eller "caprihana" på tebutikken

Ja jeg vet det, men jeg er veldig var på bitre smaker og synes ikke det passer i iste. Men som vanlig varm smaker det ikke like bittert.

Skrevet

Denne teen er utrolig god å lage iste på syntes jeg http://paromi.com/Lemon-Ginger-15-Full-Leaf-Tea-Bags.html

Jeg kjøpte på Meny og at det er Fairtrade er jo ingen ulempe.

Fyller en tekanne med varmt vann, oppi med posen, trekke en stund, helle teen over i en flaske eller noe og heller på mer varmt vann på samme pose. Testet litt og vet dere, en pose holdt faktisk til 2 liter uten at den tapte seg i smak, jejjjjj.

Lager en porsjon om kvelden, inn i kjøleskapet og vips, deilig iskald iste neste dag :)

*uuups, jeg har visst allerede drukket 2 liter idag, lage mer*

Skrevet

Speltlefse med en liten dæsj god sennep, røkt skinke, brie, rødløk og paprika. Mmmmm! :ahappy:

Gresk yoghurt med vanilje og masse bringebær.

  • Like 1
Skrevet

Vannmelon. Lage og lage, må skjære den opp i alle fall.

Frosne druer er digg som sunn snacks! Til middag: noe på grillen + masse salat med gode ting oppi (feta o.l.)

Også liker jeg å drikke te i sola, men er kanskje alene om det?

Skrevet

Sunt tips til grilling: Maiskolbe også tomat. Del tomaten i to og ha på MASSE pepper. Så mye pepper at den ene siden er nesten svart, også ha den på grillen. Passer til både kjøtt og fisk - supergodt! (Pepper-tomaten kan også lages på panne, om du ikke griller).

Guest Yellow
Skrevet

Snacks:

Ruller av spekeskinke og oppskåret honningmelon.

Grove eller salte kjeks med ost/smøreost samt drue.

Grønnsaker som gulrøtter, agurk og stangselleri delt i staver, med dip av lett/ekstra lett rømme, blandet med salt, pepper, chili, hvitløk, litt sitronsaft og gjerne litt fersk basilikum, eller rett og slett Holiday dipmix.

Skrevet

I dag lagde jeg min egen lemonade og den ble sinnsykt god om jeg skal si det selv.

Saften av tre sitroner (silte ut steiner og kjøtt gjennom tesil)

8 desiliter vann

Sukker eller annen søtning etter smak, behag og samvittighet :)

Masse isbiter

Røre, røre og servere

Mmmmmm :P

Har du noen idèer?

Prøvde meg på oppskriften din i går. Det ble kjempe godt, perfekt i varmen :thumbs:

  • Like 1
Skrevet

Ikke så sunt, men veldig godt i varmen: slush! Ta ei flaske brus, slipp ut litt trykk (vri litt på korken). Rist flaska godt og legg i fryseren. Etter ca 3-3,5 timer tar du den ut og du har slush! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...