Gå til innhold
Hundesonen.no

Sunne fristelser du gidder å lage i varmen!


Recommended Posts

Skrevet

I dag lagde jeg min egen lemonade og den ble sinnsykt god om jeg skal si det selv.

Saften av tre sitroner (silte ut steiner og kjøtt gjennom tesil)

8 desiliter vann

Sukker eller annen søtning etter smak, behag og samvittighet :)

Masse isbiter

Røre, røre og servere

Mmmmmm :P

Har du noen idèer?

  • Like 4
Skrevet

Is-te lagd på fruktte. Lages en time før leggetid, settes i kjøleskap over natta (søtes på dette tidspunktet) og konsumeres utover dagen med isbiter.

Skrevet

Saft på flaske, hiv i fryseren, ta ut når renner halvt frosset, rist flasken og man har kald og god slush.

Vann med frosne bær/frukt i.

Smoothie.

Milkshake.

Hjemmelaget saftis

  • Like 1
Skrevet

Mmm, så mye godt :)

Mat, da? Vi spiste taco bortimot midnatt her i går, ellers går det i et speilegg eller frukt og det metter ikke så veldig :)

Skrevet

Hjemmelaget iskaffe! Fult glass med isbiter, hell over kald melk 1/2-3/4, toppes med espresso/sterk kaffe. Nytes med sugerør!

Og til det er det bedre å bruke hjemmelaget sirup enn sukker om man vil ha i det :) Ta masse sukker i en kjele med vann, kok opp til alt sukkeret er oppløst og ha i kjøleskapet til avkjølt. Man kan også tilsette sjokolade/karamell/vanilje mens blandingen koker om man vil ha sirup med smak i :D

*lage seg iskaffe*

  • Like 2
Skrevet

Perfekt middag i varmen er salat med masse godt oppi :) kylling, penne, sukkereter, ananas, feta, oliven, bønner, ost, skinke osv. Man kan jo ha oppi akkurat hva man vil! Gjerne med et nystekt brød eller loff til :)

  • Like 1
Skrevet

Hjemmelaget iste av fruktte her også. Har prøvet og feilet litt, mye av teen som er laget av svart te blir bitter, men har funnet et par som fungerer godt. Til 1 liter bruker jeg 5 te poser. Lar det trekke etter angitt tid i halv mengde vann, fyller på meg kaldt vann og isbiter. Jeg bruker ikke søtning.

I går ble det super enkel middag, ferske pastaputer med fyll og en ferdig tomatsaus. Hadde salat og baguett til. Tok 5 min å lage.

I dag har jeg veldig lyst på pai. Tror jeg kommer til å gjøre det enkelt ved å kjøpe ferdig paibunn og fylle den med spinat, feta og soltørkede tomater. Orker ikke så mye kjøkkentjeneste om sommeren :)

Skrevet

Omelett er en grei middag når det er for varmt, skjær opp grønnsaker du syns er gode, noe ost og mix ett par egg med litt melk. Stek på litt over middels varme ei lita stund. Kan godt spises kald. Jeg spiser det gjerne med en halv avocado, litt salsa og brød.

Skrevet

Hjemmelaget iste av fruktte her også. Har prøvet og feilet litt, mye av teen som er laget av svart te blir bitter, men har funnet et par som fungerer godt. Til 1 liter bruker jeg 5 te poser. Lar det trekke etter angitt tid i halv mengde vann, fyller på meg kaldt vann og isbiter. Jeg bruker ikke søtning.

svart te bør ikke trekke mer enn max 3-4 minutter, ellers blir den bitter. Jeg bruker å kjøpe "bestemors hage" eller "caprihana" på tebutikken

Skrevet

svart te bør ikke trekke mer enn max 3-4 minutter, ellers blir den bitter. Jeg bruker å kjøpe "bestemors hage" eller "caprihana" på tebutikken

Ja jeg vet det, men jeg er veldig var på bitre smaker og synes ikke det passer i iste. Men som vanlig varm smaker det ikke like bittert.

Skrevet

Denne teen er utrolig god å lage iste på syntes jeg http://paromi.com/Lemon-Ginger-15-Full-Leaf-Tea-Bags.html

Jeg kjøpte på Meny og at det er Fairtrade er jo ingen ulempe.

Fyller en tekanne med varmt vann, oppi med posen, trekke en stund, helle teen over i en flaske eller noe og heller på mer varmt vann på samme pose. Testet litt og vet dere, en pose holdt faktisk til 2 liter uten at den tapte seg i smak, jejjjjj.

Lager en porsjon om kvelden, inn i kjøleskapet og vips, deilig iskald iste neste dag :)

*uuups, jeg har visst allerede drukket 2 liter idag, lage mer*

Skrevet

Speltlefse med en liten dæsj god sennep, røkt skinke, brie, rødløk og paprika. Mmmmm! :ahappy:

Gresk yoghurt med vanilje og masse bringebær.

  • Like 1
Skrevet

Vannmelon. Lage og lage, må skjære den opp i alle fall.

Frosne druer er digg som sunn snacks! Til middag: noe på grillen + masse salat med gode ting oppi (feta o.l.)

Også liker jeg å drikke te i sola, men er kanskje alene om det?

Skrevet

Sunt tips til grilling: Maiskolbe også tomat. Del tomaten i to og ha på MASSE pepper. Så mye pepper at den ene siden er nesten svart, også ha den på grillen. Passer til både kjøtt og fisk - supergodt! (Pepper-tomaten kan også lages på panne, om du ikke griller).

Guest Yellow
Skrevet

Snacks:

Ruller av spekeskinke og oppskåret honningmelon.

Grove eller salte kjeks med ost/smøreost samt drue.

Grønnsaker som gulrøtter, agurk og stangselleri delt i staver, med dip av lett/ekstra lett rømme, blandet med salt, pepper, chili, hvitløk, litt sitronsaft og gjerne litt fersk basilikum, eller rett og slett Holiday dipmix.

Skrevet

I dag lagde jeg min egen lemonade og den ble sinnsykt god om jeg skal si det selv.

Saften av tre sitroner (silte ut steiner og kjøtt gjennom tesil)

8 desiliter vann

Sukker eller annen søtning etter smak, behag og samvittighet :)

Masse isbiter

Røre, røre og servere

Mmmmmm :P

Har du noen idèer?

Prøvde meg på oppskriften din i går. Det ble kjempe godt, perfekt i varmen :thumbs:

  • Like 1
Skrevet

Ikke så sunt, men veldig godt i varmen: slush! Ta ei flaske brus, slipp ut litt trykk (vri litt på korken). Rist flaska godt og legg i fryseren. Etter ca 3-3,5 timer tar du den ut og du har slush! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...