Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 187
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Først så var jeg ganske sikker på at hun ikke var drektig, men siste uken har jeg blitt ganske sikker på at hun var det. I helgen forsøkte jeg meg på å palpere og se om jeg kjente noe og var ganske si

Honto-no Kiyomi HD A, AD A Kiyomi er ei stødig og miljøsterk tispe. Som japanere flest er hun opptatt av respekt og vil helst ikke ha noe å gjøre med uhøflige hunder. Hun foretrekker tisper fremf

Posted Images

Skrevet

Jeg skal spørre A jeg. Han avslørte jo Kiyomi som den egentlige moren sin i fjor sommer, så hun har vel fortalt han hvor mange søsken han får. I'll keep you updated :aww:

  • Like 1
Skrevet

Jeg skal spørre A jeg. Han avslørte jo Kiyomi som den egentlige moren sin i fjor sommer, så hun har vel fortalt han hvor mange søsken han får. I'll keep you updated :aww:

Oliver gjettet fire! :D Jeg er så spent! :wub:

Skrevet

Morgenføderen Kiyomi leverer! Tempfall i går, litt lett graving på kvelden, testing av valpekasse mot biabed'en fra forrige fødsel. Valget falt igjen på siste, sjøl om Anette forteller at hun føder litt all over the place. :D

Så langt har vi to tisper og en hannhund, alle røde, og en fjerde på vei! :banana:

Tispe 1: 222 gram

Hannhund 1: 252 gram

Tispe 2: 262 gram

:heart:

imagejpg1_zps08fda1c9.jpg

imagejpg2_zpsf89e41ca.jpg

  • Like 9
Skrevet

Så kom sistemann. Herregud. :heart:

Tre tisper og to hanner.

Tispe 3: 254 gram

Hann 2: 244 gram

Det var det jeg sa! :D Endelig gjettet jeg riktig :lol:

Skrevet

Det var det jeg sa! :D Endelig gjettet jeg riktig :lol:

En valp i premie, var det? :lol:

Herregud, dette er helt uvirkelig. FEM (!!!) valper og veldig fin kjønnsfordeling. Fin vekt på alle, aktive og veldig med. Kiyomi er en helt fantastisk mor, og "Supermom" får en helt ny betydning når man på egenhånd tar imot valp nr 5, steller og ordner og fortsatt har full kontroll på alle de fire andre. :wub:

Vi hadde litt startproblemer i natt, men det var bare tålmodighet som manglet. Takk @ som er våken til alle døgnets tider, det er veldig godt å bare snakke med noen når man blir litt småhysterisk hundemamma. :P

  • Like 7
Skrevet

En valp i premie, var det? :lol:

Herregud, dette er helt uvirkelig. FEM (!!) valper og veldig fin kjønnsfordeling. Fin vekt på alle, aktive og veldig med. Kiyomi er en helt fantastisk mor, og "Supermom" får en helt ny betydning når man på egenhånd tar imot valp nr 5, steller og ordner og fortsatt har full kontroll på alle de fire andre. :wub:

Vi hadde litt startproblemer i natt, men det var bare tålmodighet som manglet. Takk @ som er våken til alle døgnets tider, det er veldig godt å bare snakke med noen når man blir litt småhysterisk hundemamma. :P

Ehm... Skulle gjerne tatt i mot premien, men må desverre avstå :P

Så flott kull!! Kiyomi er super :D Gratulerer til hele gjengen :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...