Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 385
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ååå ventetiden! Dag 56 fra første parring men vi vet jo ikke om hun tok seg da, så det kan jo enda være en lang uke og litt til igjen! Denne ventetiden er jo så utholdelig på slutten, jeg gleder meg j

Kan love dere at jeg ikke har sett på dere skrive og ledd av dere eller noe lignende Har ikke hatt nett hjemme, itillegg til at Arya var litt treg å få melk, valpene, 5 andre hunder som krever sitt o

"Hajjo? Ej det hej det ej pajty?"

Skrevet

Dette er sykt! Hun kastet istad opp all maten sin idag også, så er ikke det :P Hun har bare gått opp 600 gram siden parring.

10478606_10152565966840256_2055541471108

Første magebilde :D

10600436_10152565995000256_4294778242994

Mon 4 Aug 114 -
Fri 8 Aug 114
  • An experienced person (a breeder or a veterinarian) can tell by careful palpation whether the dam is pregnant.
  • It's now the best time to do this because the embryos are walnut-sized now and easy to count.
Thu 7 Aug 114
  • Start to increase the dams food ration.
  • Don't overfeed, excessive weight gain should be avoided.
  • The foetuses are now and are fully developed miniature dogs.
Wed 13 Aug 114
  • The Dams abdomen starts to get larger.
Skrevet

Postet bilde

Postet bilde

I uke fem av drektigheten! Merker ikke noe til det utenom mer kosete og suuuulten :) hun er rundere ja og fått litt mage og større patter. Aktiv som før, er med på sykkelturer mellom 7-10 km hver dag og løper som tulling på tur og nå jordet :)

  • Like 6
Skrevet

ne5ymy5a.jpg

yhuzu4ym.jpg

I uke fem av drektigheten! Merker ikke noe til det utenom mer kosete og suuuulten :) hun er rundere ja og fått litt mage og større patter. Aktiv som før, er med på sykkelturer mellom 7-10 km hver dag og løper som tulling på tur og nå jordet :)

Fine Arya :heart:
  • 2 weeks later...
Skrevet

Imorgen er hun fulle 7 uker drektig fra første parring og hun er stor :) ! Hun er fortsatt utrolig rask, og det er hennes leker ;) Hun var igår med på en sykkeltur på nesten 5,5 km i ok tempo, uten at hun saktet av på tempo eller var sliten når vi var ferdig, så vi fortsetter med det nå fremover så lenge hun vil og orker. Hun løper løs ved siden av sykkelen så vi i teorien skulle sykle i hennes tempo, men hun er først uansett tempo :P

Måler rett bak siste ribbein, og hun er SVÆR! det synes ikke direkte så godt (eller joda hehe. Hun har jo egentlig veldig opptrukken buk før parringen :P ) og hun er skikkelig hard rundt og under ribbeina.

10622719_10152610326500256_5736620710752

10644859_10152610326565256_2855546237645

10632578_10152610326635256_3877881874144

10363599_10152610335330256_5591018984301

Ikke akkurat så elegant mer :lol:

10309382_10152610336105256_6298002157972

  • Like 9
Skrevet

Dag 51 :|Postet bildePostet bilde

Bolla altså. Trenger egentlig ikke så mange valper :P

Fikk høre i helgen om hvordan kull født på denne årstiden opplever mindre og blir dårligere sosialisert enn de født på våren. Mitt forrige kull var født ca samme tid og rakk å oppleve like mye som om de hadde vært født på våren faktisk.. Med mindre det plutselig er ekstrem vær skjønner jeg man holder dem inne men ellers så har jeg gjort akkurat som planlagt og vet de får mye mer sosialisering og miljøtrening enn gjennomsnittsCollien før de reiser fra meg.

  • Like 6
Skrevet

Dag 51 :|benu7a5a.jpgu2emu5up.jpg

Bolla altså. Trenger egentlig ikke så mange valper :P

Fikk høre i helgen om hvordan kull født på denne årstiden opplever mindre og blir dårligere sosialisert enn de født på våren. Mitt forrige kull var født ca samme tid og rakk å oppleve like mye som om de hadde vært født på våren faktisk.. Med mindre det plutselig er ekstrem vær skjønner jeg man holder dem inne men ellers så har jeg gjort akkurat som planlagt og vet de får mye mer sosialisering og miljøtrening enn gjennomsnittsCollien før de reiser fra meg.

Det er jo ikke hvor mye de er i hagen og ute som "er" sosialisering. At de kan være ute i hagen er jo bare lettere for oppdretter med tanke på renhold og at huset står :P

Det er jo hvor mye man tar med valpene ut i andre miljø eller bringe miljøet til valpene som bestemmer sosialisering. Og valper klarer seg faktisk 5 min ute på vinteren også, selv om det er mer "stress" å ta de ut og inn, ut og inn og ut og inn :P Også utnytte hele huset som miljøtrening en og en, i par og i flokk. Pakke i bil og oppsøke nye folk og miljø. Det er sosialisering!

Også håper jeg Ollemann greier rive seg løs så han kan komme sosialisere mine piraya etterhvert :lol:

Skrevet

Ja, det er så sant. Det er mer jobb for MEG men at valper ikke kan få det samme på høsten som på våren er jo bare tull, det er jo opptil meg å gjøre den jobben uansett..

Yes, vi kommer en tur. Jeg må bare bli helt frisk, du trenger ikke å bli smittet i friuken :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...