Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kommer helt an på, både hvor raskt akkurat din hund tar det (det er veldig individuelt) og også hvor flink du er til å ta den med ut til riktig tid. Det kan variere fra 3 mnd til 7-8 mnd, helt umulig å si. Men det meste er normalt. Synes du derimot at tissingen blir verre og ikke bedre så kan det være en ide å sjekke for urinveisinfeksjon. Hunder kan få det akkurat som oss mennesker og da kan de jo bla bli dårligere til å holde seg og må tisse oftere enn vanlig.

Skrevet

Min valp er 4,5 mnd og har vært så å si ren i 1,5 mnd. :) Det skjedde et uhell for et par uker siden da hun ble kjempeglad og gira, men ellers sier hun fra når hun må ut. :)

Skrevet

Mi er 4 mnd nå, og har ikke hatt uhell inne på ei stund, iallefall et par uker tror jeg. Det er veldig individuelt, og jeg tror det meste avhenger på eieren (Som her kan være litt sløv av og til) ;-)

Skrevet

Min valp hadde siste uhell inne ved ca 7 mnd alder... Hun er nå 9 mnd, og jeg passer fortsatt litt på når vi er på besøk hos andre med mange tepper f.eks, er ikke 100 % trygg :P

Følte selv jeg var flink å gå ut med henne ofte og "fulgte boka"... Med flere av kullsøskenene også tok det 7 mnd før de ble husreine faktisk...

Skrevet

Det kommer vel også litt ann på jobben oppdretter har gjort med valpene, og hvor flink du er til å hindre uhell. Min var husrein når han kom i hus ved 9ukers alder, hadde aldri et uhell inne :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...