Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Du kan jo enkelt dele opp pølse o.l. selv i den str du vil ha, ellers så er kattemat (tørrfor) ofte små,' ihvertfall de som man kjøper i dagligvare. Ellers finnes det flere forskjellige merker som fører slike godbiter http://www.xxl.no/hund/mat-og-matskaler/dogman-pro-dp-hearts-mix-biff-150g/p/1084032_1_style I hjerteform eller formet som "kjøttbein", de er små i utgangspunktet og ihvertfall de kjøttbein forma er enkle og dele i to igjen (de er ganske myke) om man vil ha enda mindre.

Skrevet

Jeg fikk noen esker med ett eller annet av @Margrete her for noen uker siden, de er passe små til selv puddelen, som er en omstendig tygger. Jeg husker ikke hva de heter og jeg aner ikke hvor du får kjøpt de hen, men det gjør sikkert hun :lol:

Skrevet

Jeg kjøper friskies kattungemat jeg.

Funker fett her. Valpen min er lett å belønne blitt da.

Når hun var helt ny måtte jeg jobbe inn det å ta godbiter, da brukte jeg Brit godis , de er også veldig små.

  • Like 1
Skrevet

Jeg fikk noen esker med ett eller annet av @Margrete her for noen uker siden, de er passe små til selv puddelen, som er en omstendig tygger. Jeg husker ikke hva de heter og jeg aner ikke hvor du får kjøpt de hen, men det gjør sikkert hun :lol:

Klart hun gjør :)

h40043.jpeg

Alpha Spirit Snack ,så små at de ble sugd inn via neseborene til schæferen som ikke skjønte at hun hadde fått godbiten i sporet og begynte å lete etter lukta, for de lukter veldig godt :)

Skrevet

Klart hun gjør :)

h40043.jpeg

Alpha Spirit Snack ,så små at de ble sugd inn via neseborene til schæferen som ikke skjønte at hun hadde fått godbiten i sporet og begynte å lete etter lukta, for de lukter veldig godt :)

Oh, kult at de har de her! Jeg kjøpte en liten bunke da jeg var i Hellas, og kan absolutt anbefale de!

Andre alternativer jeg bruker til gårdshunden er disse:

http://www.dyresjappa.no/products/kyllingterninger

http://www.dyresjappa.no/products/godbiter-starsnack- (Training mix)

Og så de som heter Micro Trainers, kommer både i pose og bokser med litt større mengde:

http://nettdyret.no/hund/godbiter-snacks/micro-trainer-laks-70g_7-119.html

Guest Klematis
Skrevet

Jeg pleier å kjøpe små minibein (som f.eks micro trainers), som er så myke at du lett deler de med fingrene.

Kjøpte nettopp en 500 grams boks til 99,- Den heter mini mix, med kylling, lam og fisk.

Skrevet

Nedover på siden HER så finner du noen godbiter som heter Micro trainer og mini bones, de er små, men kan også lett deles opp i enda mindre biter.
Ellers så har du Frolic som du kan dele opp i bittesmå biter, eller schmackos, de kan også deles i små biter siden de er så mye, og hundene elsker dem.

Jeg har også brukt kattemat, både kattungemat og vanlig mat, tror alle hunder elsker det, vet ikke hvorfor, men de fleste syntes det er DIGG!!! :)

Som variasjon så ville jeg gitt pølser, karbonader, kjøttboller, ost, kylling når dere trener, kanskje på treninger hvor du skal lære inn noe nytt eller du vil ha ekstra kontakt eller belønning.

Skrevet

Dr. Clauders har gode, små, saftige biter!

De i Miks posene vet jeg ipo folk bruker i sporet sitt som de er.

De i 500 grams posene pleier jeg å dele opp litt men det går rimelig fort når de er myke :-P

Evnt bruker jeg også mix minibein som er bittesmå og lett å knekke i to.

Skrevet

Anbefaler også Dreamies, kattesnop som du finner i vanlig dagligvarebutikk. Ozu elsker dem, og de er jo laget i små biter for at katter lett skal kunne spise dem. Bør vel ikke gi for mye av verken det eller kattemat da det er for salt for hunder, men det er vel pølser og slikt også, så det går vel greit når det ikke er for mye. :)

Jeg har liten hund (ikke miniatyr) og de gangene jeg ikke kutter opp pølser, fiskepudding, Gabba's osv selv, så bruker jeg Dreamies, Frolic som jeg deler i fire og ellers hundemat (tørrfor) beregnet på små hunder.

De minste bitene jeg har sett er Orijen kattemat. Så små at jeg synes de blir knotete og gi min hund.

Skrevet

Zuke's er veldig populære her i hus, og ligger i alle lommer. Små, smuldrer ikke, og glutenfrie. :)

Brit har også training snacks, som finnes i alle størrelser, fra puppy og opp til XL. :) Har kjøpt de i Töcksfors i Sverige, men mulig de finnes noe sted i Norge? Disse er også glutenfrie, og smuldrer ikke.

Ellers synes jeg at Nature's menu er fine å dele opp i små biter, uten at de smuldrer. :)

Edit: jeg bruker også Orijen valpemat (ikke large puppy) som godis. Bitene er ca på størrelse med kattematbiter, og fine dersom hunden ikke er veldig opptatt av å tygge alt som ikke er mykt. :) Mye brukt til godbitsøk her.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...