Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette er ikke min hund, men tanten min sin. Men det er jo et nytt familiemedlem, så da passer hun best i denne delen av forumet synes jeg, kommer og til å passe den endel og ha mye med henne å gjøre.

Oppe er en bedlington terrier, på stamtavlen heter hun Borsali'nos 2nd M Mita. Til dagelig "Oppe" :)

Jeg falt helt for hundene hos oppdretter, og skal jeg ha liten hund en dag så må det bli en bedlington!

Oppe sin kategori på bloggen, der alle innlegg om henne er å finne :)

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-350.jpg

Oppe møter Sniff for første gang, det gikk kjempefint - de kommer nok til å ha mye å snakke om i fremtiden, når det kommer til å utveksle erfaringer om pussige/tøffe hårfrisyrer

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-331.jpg

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-171.jpg

Mammaen, Nuch ZAchampion (South African) NV-2013 BoPeep TatianaTylerBlu. Dødskul hund, og megasosial (så ikke så rasetypisk på det området). Skikkelig tilitsfull, var ikke snakk om å vente og se om vi var greie folk, det var rett inn i fanget :D

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-097.jpg

Mammaen og Casper fant tonen

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-093.jpg

Hei Casper!

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-362.jpg

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-064.jpg

Oppe er veldig høflig, og håndhilste på oss alle.

Hun har faktisk hilst på absolutt hele familien (som hun kommer til å ha noe å gjøre med i livet sitt) i dag, så det var utrolig faktisk :lol: inkludert hunder. Tenker det er en liten jente som får sove godt i natt, og som får en rolig dag i morgen :)

  • Like 12
  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dette er ikke min hund, men tanten min sin. Men det er jo et nytt familiemedlem, så da passer hun best i denne delen av forumet synes jeg, kommer og til å passe den endel og ha mye med henne å gjøre.

Ja vet dere, er helt forelsket jeg for ikke bare er hun supersøt, hun har en fantastisk god personlighet og! Hun passer definitivt inn i den fine, lille familieflokken med dachsen Sniff og Casper Hu

Oppe sier hei!   

Skrevet

Herremin :wub::wub: Og navnet da :D

Grattis med nytt familiemedlem!

Navnet ja :lol: det fant jeg på da jeg var 2 år gammel. Mamma og pappa spurte meg hva lillesøsteren min skulle hete, og da svarte jeg Oppe. Så da het hun det ganske lenge, før hun fikk navnet hun har i dag :) Tanten min syntes det var morsomt og koselig, så da ble det tatt i bruk igjen nå.

  • Like 3
Skrevet

Nomin så søt :wub:

Men...Sniff, hva er det for en kar?? (regner med at det er en gutt?) Han hadde skikkelig kul sveis både på hodet og over ryggen, måtte flire litt når jeg så bildet, så søtt :wub:

Skrevet

Nomin så søt :wub:

Men...Sniff, hva er det for en kar?? (regner med at det er en gutt?) Han hadde skikkelig kul sveis både på hodet og over ryggen, måtte flire litt når jeg så bildet, så søtt :wub:

Sniff er dritkul, og en jente :P og ja, sveisen er noe for seg selv :lol: alle spør om hun er nappet/barbert, men hun er sånn helt naturlig... pga. mangel på napping :Phttp://hundesonen.no/forum/topic/61562-sniff-en-snasen-liten-dachs/?hl=sniff

  • Like 1
Skrevet

Åååååå! Jeg er så misunnelig! Mykeste søteste mest fantastiske hundene :wub:

Ikke sant de er undervurderte? Hvorfor har ikke alle en bedlis!

Skrevet

Er veldig fasinert av bedlington...og en liten del av meg kunne gjerne hatt en sånn...men gubben fikk hakeslipp da jeg viste han bilde av de...."hvorfor kan vi ikke bare ha en hund som ser ut som en HUND"...hehehe.... De ser jo litt spesielle ut :)

Har de type puddel-pels som bare vokser og vokser når den ikke klippes?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

Åååååå! Jeg er så misunnelig! Mykeste søteste mest fantastiske hundene :wub:

Ikke sant de er undervurderte? Hvorfor har ikke alle en bedlis!

Ja skikkelig undervurderte altså! Og såå gode å klappe på, mammaen var jo lett som en fjær (selv om hun var "stor") og pelsen var nydelig. Definitivt en rase jeg tror flere hadde hatt om de bare hadde visst om den.

Er den valp? Så søt! :wub: Jeg har aldri sett en bedlington valp før tror jeg!

Er sniff sånn naturlig faktisk? Herregud så morsomt :lol:

Ja hun er 11 uker gammel :) supersøt! Men hun er søtere live egentlig, bildene gjør henne ikke helt rettferdighet. Og ja, Sniff er bare sånn hun :lol:

Er veldig fasinert av bedlington...og en liten del av meg kunne gjerne hatt en sånn...men gubben fikk hakeslipp da jeg viste han bilde av de...."hvorfor kan vi ikke bare ha en hund som ser ut som en HUND"...hehehe.... De ser jo litt spesielle ut :)

Har de type puddel-pels som bare vokser og vokser når den ikke klippes?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Ja vi fikk advarsler før vi dro at vi måtte passe på at vi ikke ble lurt og kom hjem med et lam isteden :P Ja, den bare vokser og vokser. Altså, til et visst punkt da :) Så den må klippes og barberes for å se ut som en bedlington. Det blir og bare floker om man lar det gro villt. Oppe er klippet og barbert her og der, på kinnene, halen og ørene bla. Man pleier å frisere den rundt hver 3.måned.

Skrevet

Så søt! Kommer hun til å fortsette å være grå eller blir hun lysere?

Hun blir endel lysere, hvor lys vet vi ikke enda. Hun blir nok noe lignende sin far tenker vi. Moren er ikke så lys som hun er på bildene egentlig, hun har bare blitt litt lys etter valpene.

far

Stig.JPG

  • Like 1
Skrevet

Hun blir endel lysere, hvor lys vet vi ikke enda. Hun blir nok noe lignende sin far tenker vi. Moren er ikke så lys som hun er på bildene egentlig, hun har bare blitt litt lys etter valpene.

far

Stig.JPG

Så vakker! Liker blå bedlis best :wub:

Skrevet

Ja jeg og egentlig :D Tror hun kommer til å bli veldig fin, fin kropp, pels, og perfekt bitt :)

Hun skal stilles? Fikk dere klippekurs?

Skrevet

Kjempesøt :). Husker da jeg fikk min valp - han var et mareritt når det gjaldt biting, herregud som han beit, men han var jo så søt at det gjorde liksom ikke noe *ler*. Bedlingtoner er herlige, de :).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...