Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette er ikke min hund, men tanten min sin. Men det er jo et nytt familiemedlem, så da passer hun best i denne delen av forumet synes jeg, kommer og til å passe den endel og ha mye med henne å gjøre.

Oppe er en bedlington terrier, på stamtavlen heter hun Borsali'nos 2nd M Mita. Til dagelig "Oppe" :)

Jeg falt helt for hundene hos oppdretter, og skal jeg ha liten hund en dag så må det bli en bedlington!

Oppe sin kategori på bloggen, der alle innlegg om henne er å finne :)

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-350.jpg

Oppe møter Sniff for første gang, det gikk kjempefint - de kommer nok til å ha mye å snakke om i fremtiden, når det kommer til å utveksle erfaringer om pussige/tøffe hårfrisyrer

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-331.jpg

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-171.jpg

Mammaen, Nuch ZAchampion (South African) NV-2013 BoPeep TatianaTylerBlu. Dødskul hund, og megasosial (så ikke så rasetypisk på det området). Skikkelig tilitsfull, var ikke snakk om å vente og se om vi var greie folk, det var rett inn i fanget :D

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-097.jpg

Mammaen og Casper fant tonen

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-093.jpg

Hei Casper!

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-362.jpg

Oppe-kommer-hjem-2014-06-15-064.jpg

Oppe er veldig høflig, og håndhilste på oss alle.

Hun har faktisk hilst på absolutt hele familien (som hun kommer til å ha noe å gjøre med i livet sitt) i dag, så det var utrolig faktisk :lol: inkludert hunder. Tenker det er en liten jente som får sove godt i natt, og som får en rolig dag i morgen :)

  • Like 12
  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dette er ikke min hund, men tanten min sin. Men det er jo et nytt familiemedlem, så da passer hun best i denne delen av forumet synes jeg, kommer og til å passe den endel og ha mye med henne å gjøre.

Ja vet dere, er helt forelsket jeg for ikke bare er hun supersøt, hun har en fantastisk god personlighet og! Hun passer definitivt inn i den fine, lille familieflokken med dachsen Sniff og Casper Hu

Oppe sier hei!   

Skrevet

Herremin :wub::wub: Og navnet da :D

Grattis med nytt familiemedlem!

Navnet ja :lol: det fant jeg på da jeg var 2 år gammel. Mamma og pappa spurte meg hva lillesøsteren min skulle hete, og da svarte jeg Oppe. Så da het hun det ganske lenge, før hun fikk navnet hun har i dag :) Tanten min syntes det var morsomt og koselig, så da ble det tatt i bruk igjen nå.

  • Like 3
Skrevet

Nomin så søt :wub:

Men...Sniff, hva er det for en kar?? (regner med at det er en gutt?) Han hadde skikkelig kul sveis både på hodet og over ryggen, måtte flire litt når jeg så bildet, så søtt :wub:

Skrevet

Nomin så søt :wub:

Men...Sniff, hva er det for en kar?? (regner med at det er en gutt?) Han hadde skikkelig kul sveis både på hodet og over ryggen, måtte flire litt når jeg så bildet, så søtt :wub:

Sniff er dritkul, og en jente :P og ja, sveisen er noe for seg selv :lol: alle spør om hun er nappet/barbert, men hun er sånn helt naturlig... pga. mangel på napping :Phttp://hundesonen.no/forum/topic/61562-sniff-en-snasen-liten-dachs/?hl=sniff

  • Like 1
Skrevet

Åååååå! Jeg er så misunnelig! Mykeste søteste mest fantastiske hundene :wub:

Ikke sant de er undervurderte? Hvorfor har ikke alle en bedlis!

Skrevet

Er veldig fasinert av bedlington...og en liten del av meg kunne gjerne hatt en sånn...men gubben fikk hakeslipp da jeg viste han bilde av de...."hvorfor kan vi ikke bare ha en hund som ser ut som en HUND"...hehehe.... De ser jo litt spesielle ut :)

Har de type puddel-pels som bare vokser og vokser når den ikke klippes?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

Åååååå! Jeg er så misunnelig! Mykeste søteste mest fantastiske hundene :wub:

Ikke sant de er undervurderte? Hvorfor har ikke alle en bedlis!

Ja skikkelig undervurderte altså! Og såå gode å klappe på, mammaen var jo lett som en fjær (selv om hun var "stor") og pelsen var nydelig. Definitivt en rase jeg tror flere hadde hatt om de bare hadde visst om den.

Er den valp? Så søt! :wub: Jeg har aldri sett en bedlington valp før tror jeg!

Er sniff sånn naturlig faktisk? Herregud så morsomt :lol:

Ja hun er 11 uker gammel :) supersøt! Men hun er søtere live egentlig, bildene gjør henne ikke helt rettferdighet. Og ja, Sniff er bare sånn hun :lol:

Er veldig fasinert av bedlington...og en liten del av meg kunne gjerne hatt en sånn...men gubben fikk hakeslipp da jeg viste han bilde av de...."hvorfor kan vi ikke bare ha en hund som ser ut som en HUND"...hehehe.... De ser jo litt spesielle ut :)

Har de type puddel-pels som bare vokser og vokser når den ikke klippes?

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Ja vi fikk advarsler før vi dro at vi måtte passe på at vi ikke ble lurt og kom hjem med et lam isteden :P Ja, den bare vokser og vokser. Altså, til et visst punkt da :) Så den må klippes og barberes for å se ut som en bedlington. Det blir og bare floker om man lar det gro villt. Oppe er klippet og barbert her og der, på kinnene, halen og ørene bla. Man pleier å frisere den rundt hver 3.måned.

Skrevet

Så søt! Kommer hun til å fortsette å være grå eller blir hun lysere?

Hun blir endel lysere, hvor lys vet vi ikke enda. Hun blir nok noe lignende sin far tenker vi. Moren er ikke så lys som hun er på bildene egentlig, hun har bare blitt litt lys etter valpene.

far

Stig.JPG

  • Like 1
Skrevet

Hun blir endel lysere, hvor lys vet vi ikke enda. Hun blir nok noe lignende sin far tenker vi. Moren er ikke så lys som hun er på bildene egentlig, hun har bare blitt litt lys etter valpene.

far

Stig.JPG

Så vakker! Liker blå bedlis best :wub:

Skrevet

Ja jeg og egentlig :D Tror hun kommer til å bli veldig fin, fin kropp, pels, og perfekt bitt :)

Hun skal stilles? Fikk dere klippekurs?

Skrevet

Kjempesøt :). Husker da jeg fikk min valp - han var et mareritt når det gjaldt biting, herregud som han beit, men han var jo så søt at det gjorde liksom ikke noe *ler*. Bedlingtoner er herlige, de :).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...