Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag tok jeg og kameraet en tur for å besøke Pippa-valpene. Vi møttes på Borrehaugene, for der er det så fin natur, og fint for valper å utforske. Det er et populært tursted, så vi hadde omtrent satt valpene ned på bakken da vi fikk besøk av en hel gjeng som ville hilse. De koste og moste og løfta og nussa, og valpene syns det var stor stas!

14354617736_08ed595cd9_c.jpg

14377702005_167deaacf5_c.jpg

14376742114_01efb735ed_c.jpg

14376737914_dc53d5fa25_c.jpg

14191041959_2d34afe443_c.jpg

14377681965_c83bdd17c6_c.jpg

14376236732_1fb2a1c538_c.jpg

14376228392_346fb7956c_c.jpg

14376720604_c00aca1d9e_c.jpg

14190998579_a80ffee478_c.jpg

14397762973_7b38216b02_c.jpg

14191016298_ba09498f7d_c.jpg

14397796193_d30ee1e77c_c.jpg

14191193297_f8102599d7_c.jpg

14374276101_7b9e8ce48b_c.jpg

14190966189_0ed90640ec_c.jpg

14190980228_1fbd6149b1_c.jpg

  • Like 9
Skrevet

Hvem som koser valp på bilde 3? :P herlige bebiser! :heart:

Du? :P

Nei, aner ikke! Var en stor familie og noe utenlandsbesøk som omtrent kom løpende da vi satte oss der, og de ble til valpene var nesten brukt opp, så da tenkte jeg de fikk tåle å bli tatt bilder av. :D

Skrevet

Du? :P

Nei, aner ikke! Var en stor familie og noe utenlandsbesøk som omtrent kom løpende da vi satte oss der, og de ble til valpene var nesten brukt opp, så da tenkte jeg de fikk tåle å bli tatt bilder av. :D

Det ser jo ut som meg ja!! Freaky! Jeg har føflekk på samme sted og jooo :P

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk, alle sammen! :D De var absolutt herlige, med de små tjukkemagene og skarpe tennene sine! :wub:

Herlig! Har ikke fått med meg at damen skulle ha valpiser en gang jeg!

Jeg har kanskje ikke vært så flink til å annonsere det, siden jeg har henne på fôr, og det ikke er mitt kull, men det har ikke vært en hemmelighet, heller. :lol:

Skrevet

Herlige små nurk. :wub:

Menneh... ble nysgjerrig på den hvite hunden, jeg. Så ut som en renraset japaner på første øyekast, men var jo brun på ørene og i ansiktet. Kjenner du til den hunden?

  • Like 1
Skrevet

Herlige små nurk. :wub:

Menneh... ble nysgjerrig på den hvite hunden, jeg. Så ut som en renraset japaner på første øyekast, men var jo brun på ørene og i ansiktet. Kjenner du til den hunden?

Nei, har ikke peiling, det var en random fyr som kom bort og spurte om de kunne hilse. :P Han var ikke der så lenge, så slo liksom ikke av en prat.

Skrevet

Herlige små nurk. :wub:

Menneh... ble nysgjerrig på den hvite hunden, jeg. Så ut som en renraset japaner på første øyekast, men var jo brun på ørene og i ansiktet. Kjenner du til den hunden?

Skitt? :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...