Gå til innhold
Hundesonen.no

Guilty pleasure - Hunderasen du egentlig har lyst på, som du ikke snakker om.


Rocket
 Share

Recommended Posts

Hund/ulv hybrid. Det er såpass kokko (og ulovelig) at jeg aldri blir å gjennomføre det, men de er fryktelig pene og fascinerende.

Og Azawakh, en rase skapt for å leve i ørkenen, ikke noe man bør ha i norge

U%20Tidet%203%20J%207%20M%20TamulaiAmazz

(bilde fra Google)

Hvorfor bør man ikke ha de i Norge? da er det i såffall ekstremt mange raser (alle korthårete) som ikke bør bo her :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 160
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Corgi og pomeranian. Sporadisk tatovert og skallet mann på godt over 1.90 med en pom i rosa bånd. Blir ikke mer wtf enn det altså!

Men hallo, en guilty pleasure er en rase du ikke tør å snakke høyt om, fordi den ikke "passer" til deg eller som du ville fått skråblikk av andre om du skaffa deg. Ikke hva som helst annet enn det du

Schæfer og pomeranian Når jeg blir gammel skal jeg ha en pomeranian, og den skal sitte i kurven på rullatoren min og kjefte på alle som går forbi

Posted Images

Hvorfor bør man ikke ha de i Norge? da er det i såffall ekstremt mange raser (alle korthårete) som ikke bør bo her :lol:

joa, men det er litt mer komplisert for enkelte raser. Disse trives med å løpe superfort i ørkenen med 40+ varmegrader. Det faktumet at de er utrolig raske og mer pariahund/urhund enn mynde gjør at jeg er totalt forelsket i rasen, og neppe blir å skaffe meg en.

Og ja, mange av korthårsrasene er virkelig ikke egnet for klimaet i Norge, har selv hund som må ha på seg klær om vinteren (og våren, og høsten..), og jeg blir i økende grad motstander av å skaffe seg hunder lite velegnet til klimaet de skal leve i.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

joa, men det er litt mer komplisert for enkelte raser. Disse trives med å løpe superfort i ørkenen med 40+ varmegrader. Det faktumet at de er utrolig raske og mer pariahund/urhund enn mynde gjør at jeg er totalt forelsket i rasen, og neppe blir å skaffe meg en.

Og ja, mange av korthårsrasene er virkelig ikke egnet for klimaet i Norge, har selv hund som må ha på seg klær om vinteren (og våren, og høsten..), og jeg blir i økende grad motstander av å skaffe seg hunder lite velegnet til klimaet de skal leve i.

Da er det virkelig mange hunderaser som ikke burde vært i norge..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mine guilty pleasure er:

Langhåret dalmatiner gjerne lemomfarget eller blue

Ulvehybrider, sukk som jeg sigler på en Saarloos

Og jeg sigler litt på slike raser som er nesten ukjente, veldig rare eller har snåle fargesammensetning.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...

Doberman med kuperte ører og hale. Guilty pleasure fordi jeg er et typisk "liten-hund" menneske. Alltid hatt en liten "ting" for denne rasen da min far har hatt 2 stk i ungdomsåra :P

Italian Greyhound. Veldig mange synes disse er ekle og stygge, jeg synes de er nydelige :wub:

Yorkshire Terrier. Kortklipt, selvsagt. Morsom liten sak :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • "Hva skjedde?"   Det ***** luddesklie AVSKUMMET fjerna sæ ikke da det ble bedt om å forlate åstedet, og nå TRUER det med å gjennomføre vitenskapelig _bevis_ for telepati for å DESTRUERE all resterende livskvalitet æ hadde og drepe alle håp om en bedre fremtid. Det her e takk og farvel. Æ rømmer til utlandet og bryter ALL kontakt med alt og alle for å slippe unna blablabla om hennes bevis for telepati og whatever konsekvensenser av at et luddersklie avskum som har KNULLA kjæresten min gjør karriere på min personlige tragedie i tillegg.   Det var hyggelig så lenudet var håp om å få det hjerneforsker horesvinet av ideen om å skille gjøre karriere på FORPESTE universet med å gjøre telepati til et allment akseptert, reelt fenomen.    Kos dere. 
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
    • Tja, min forrige hund måtte ha små måltider gjennom hele dagen, ellers ble hun kvalm og spydde hun magesyre. Det feilte henne ikke noe utover det at magesekken ikke tålte å bli helt tom. Det hunden jeg har nå sultestreiket i sitt tidligere hjem og kunne gå dagevis uten mat. Hun klarer seg like fint på ett stort måltid daglig som flere små. Jeg har prøvd OMAD selv, og jeg klarer faktisk ikke å spise ~2000 kalorier (som er mitt dagsbehov for vedlikehold) på ett måltid. Fasting kan sikkert være positivt for noen individer i noen tilfeller, men jeg tror absolutt ikke det er noe som passer for alle.
    • Det var lenge siden! Hvis du faktisk skal ha noe særlig sol og varme så er det sør-Spania som gjelder. Kanariøyene hvis du vil være værsikker. Det kan være ganske hustrig ellers i sør-Europa, og husene der er jo ofte ikke laget for vinter og ikke spesielt godt isolert. Heller ikke i Spania, forsåvidt. Kanskje se på feriehusutleiere som Novasol og den type ting?  Tenker du å fly eller kjøre? Det blir jo fort dyrt å fly tre store hunder fram og tilbake i cargo.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...