Gå til innhold
Hundesonen.no

Siberian husky kull ventes! Eller: drektighet minutt for minutt


Recommended Posts

Skrevet

Ot, flytta igjen? :P

åå hver gang jeg ser tråden oppdateres håper jeg på masse søte nyfødte nøster *smøre seg med tolmodighet*

jeg håper det er noen dager til :P og så håper jeg at alt går bra såklart- (er ganske god på å bekymre meg...)

  • Svar 119
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gjengen har blitt ni mnd. De er vel strengt tatt ikke valper mer meen Her går ene valpen i led sammen med rutinert leder. De to andre vi beholdt går også i spannet på bildet, og den hvite er moren

Skal man lage kulltråd, eller skal man ikke? Vel- here it goes! Vi venter vårt første valpekull i starten av juni (rundt 5. juni). Og det er jammen leenge å vente fra planlegging, parring, drekt

Posted Images

Skrevet

Haha, snakk om å skape falske forhåpninger ved å oppdatere tråden! :D

Hadde det vært så vel :D i dag temperaturdropp ned til 37,2 men så er den oppe igjen på 37,6, og hunden er like rolig.. :)

Skrevet

vi endte opp med 10 valper! Fødselen stoppet opp etter sju valper, men etter veterinærbesøk og oxytocin kom de tre siste. Vi krysser fingre for at det går bra med alle sammen. 4 hanner og 6 tisper.

  • Like 7
Skrevet

Vi har bare såvidt summet oss. Alle kom etterhvert ut "rett vei" heldigvis :)

Det har vært et hektisk døgn, nå krysser vi fingre for at det går bra med hele gjengen. Mor er flink og steller godt med sin store barneflokk.

Bilder fra sistefødte og førstefødte valp- det skiller 16 timer!

post-2361-0-39965500-1402081079_thumb.jp

post-2361-0-00970900-1402145875_thumb.jp

  • Like 8
Skrevet

Oppdatering fra valpekassa. Stolt mamma, mange valper, vi vurderer tilleggsfôring .

(og jeg skulle ønske jeg kunne ta bilder :) )

post-2361-0-05436800-1402222635_thumb.jp

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...