Gå til innhold
Hundesonen.no

Varme opp mat flere ganger?


Recommended Posts

Skrevet

Fredag lagde jeg kyllingkjøttboller, som ble varmet opp i går (i kjele, det småkokte en ti minutter). Vi har mer igjen, men kan det varmes opp i dag? Eller er det dårlig?

Skrevet

Jeg personlig hadde ikke tatt sjansen. Det hender at jeg lager store porsjoner med mat og da kan jeg spise det i 2 dager. Men hvis det stående på kjøkkenet, så synes jeg det begynner å lukte på 3 dagen :) Men hvis du er usikker, så er det jo bare lukte og se om det fortsatt ser bra ut :)

Men jeg pleier å spise det opp på 2 dager da :)

Skrevet

Lukt! Blir det godkjent: La det koke/gjennomvarmes ordentlig før du spiser det :)

Har maten i tillegg til flere oppvarminger blitt stående i romtemperatur osv, da hadde jeg nok vært mer skeptisk.

Skrevet

Jeg har vel lært at ting aldri skal varmes opp mer enn 1 gang etter at det ble tilberedt. så la oss si jeg har kjøttkaker. Spiser det dagen de lages, varmer opp dagen etter å spise da også, men etter det er det slutt. Hvorvidt det er riktig eller hva aner jeg jo ikke men JEG hadde ikke gjort det for jeg er så redd for å bli dårlig :P

  • Like 1
Skrevet

Lukter på det og varmer.

Hadde blitt kastet mye mat om jeg ikke gjor det og bor alene. Men stortsett så er det borte (jeg lei maten) etter 3 dager.

Skrevet

Som regel varmer jeg bare det jeg skal spise når det er rester, men det har hendt flere ganger at jeg har varmet opp alt og dermed måtte varme flere ganger. Har enda ikke opplevd at det har vært et problem. ikke har jeg blitt dårlig og ikke har det vært usmak på maten..

Skrevet

Om det er mye så trenger du jo ikke varme opp alt dagen etterpå heller. Legg av det du ikke trur du/dere blir å spise og ha det til lunsj dagen etter ;) Jeg har hatt burritos i flere dager nå, smaker (nesten) like godt som førstedagen.

Guest Yellow
Skrevet

Pasta og ris skal man være forsiktig med, og om gryten inneholder en av disse tror jeg ikke at jeg ville gjort det. Om det ikke gjør det, og det såklart har vært oppbevart i kjøleskapet med en gang det har blitt kjølig nok til det, hadde jeg prøvd.

Men micro fra nå av er veldig lurt, ja.

Skrevet

Oppvarming er jo ikke noe farlig, annet enn at det muligens blir tørt. Det er eventuelle timer maten står i romtemperatur som er skummelt. Lukter/smaker det humbug, hiv det, hvis ikke, spis det, er min filosofi

  • Like 3
Guest Belgerpia
Skrevet

Hmm...... så dere varmer bare fårikålen en gang da eller?

Det lukter jo som om noen har dødd i utgangspunktet - skikkelig ugrei rett og dømme deretter, men jeg varmer da villig vekk fårikålen dag to og tre og har enda ikke dævva.

Lapskaus og fersk suppe også - går så fint atte.

Skrevet

Neh, har gjort det noen ganger uten å ha dødd av det. Hallo, man overlever ikke uten om man er fattig student :lol: Men stort sett prøver jeg å varme opp kun porsjonsvis, særlig ting med kjøtt i, men er ikke sånn 100% på det. Lever enda!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...