Gå til innhold
Hundesonen.no

Flere som får valp snart?


Helianthus
 Share

Recommended Posts

  • Svar 331
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er lille Mr. Krim, 8 uker i dag.

:wub:

Har sendt mail Vet ikke noenting enda, men får de nok valper og riktig kjønn så regner jeg med det blir en på meg, så fremt valpen virker stødig og grei. Har vært i kontakt med oppdretter tidligere

Posted Images

Ok da er jeg klar for å komme med litt info.

Om 9 dager skal jeg hente lille Vips hos kennel petit norvegien (pyrris her inne). Hun er en pyreneisk gjeterhund med korthåret hode. Bildene er tatt av oppdretter.

Sånn da er det ute i den store verden hihi

Ååå, så spennende :D Gratulerer! Du må holde oss oppdatert ofte :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Valpen har blitt så stor :(

idag løsnet det enda mer på bakpartskontroll-trening og så var han superflink når familien kom på besøk for bursdagsfeiring!

Hilse litt, for deretter legge seg til å sove, brydde seg ikke om tantebarnet, tigga ikke ved stuebordet og tuslet i hagen med bestemor.

flink! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

19. juni, heretter kalt julaften, hentes en blakk norsk buhund-tispe :).
Det blir trim/turkompis, selskaps/familiehund, forhåpentligvis jakt-partner, og vil nok ihvertfall prøve henne (prøver/premiering) på sporing/ettersøk og den type ting (rundering?).
Gleder meg som en unge, og føler jeg kunne trengt en dose ritalin omtrent nå... :)
  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er lille rare kommet hjem og blitt husvarm. Hun er en pøbel, sukkersøt og kosete på en gang. Det er mye som foregår samtidig i en liten pyrrehjerne.

Hun har lagt på seg 300 gram siden hun kom i hus og fått lange stankelben. Ganske imponerende siden hun danser av glede rundt matskåla hver gang den settes ned. Men å huske å spise noe, nei det klarer hun ikke. ? lille tuppelure sjarmerer alle på sin vei med svins og svans og søte øyne.

Garp synes hun er litt plagsom innimellom, spesielt når hun prøver å legge seg ved siden av han, gå på han når han sover eller om hun prøver ta maten hans. ? jeg jobber med å sjerme han, men noen ganger er jeg ikke rask nok til å få stoppet frk speedy. Men han er tålmodig storebror. Han får innimellom kvalitetstid med sine hundevenner mens Vips feks ligger i bilen og sover eller er hjemme med sambo.

post-5394-0-19185000-1402065254_thumb.jp

post-5394-0-19564000-1402065293_thumb.jp

post-5394-0-11331100-1402065377_thumb.jp

post-5394-0-54189000-1402065420_thumb.jp

post-5394-0-48236700-1402065550_thumb.jp

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Gratulerer! Noe så nydelig! Og hun er superheldig som får komme til deg, jeg er helt sikker på at du har tålmodigheten og kunnskapen til å gi henne tryggheten hun trenger. Masse lykke til! Det er masse jobb, men også veldig verdt det når de begynner å stole på deg og slappe av. Definitivt noe spaniel der.
    • Lilje er en blandingshund født 23.07.22, som har vært på prøve hos meg i 5 uker. I går ble det avgjort at jeg skal overta henne, så da må jeg jo nesten lage en liten presentasjon  Hun kom inn i livet mitt ganske ut av det blå, og er en hund med en vanskelig bakgrunn og relativt store atferdsproblemer. Etter å ha hatt verdens enkleste hund i nesten 14 år hun litt av en utfordring, men hun er såpass ung at jeg tror det er håp for henne. Hun er veldig trenbar og elsker å være med på alt som er gøy, og på disse ukene hun har vært hos meg har hun fått prøve seg på både spor og søk, som hun liker veldig godt. Det meste av atferdsproblemene skyldes nok mest usikkerhet, så vi jobber med å bygge opp selvtilliten hennes. Målet etter hvert er å delta på blodsporprøver, og kanskje også konkurrere i nosework.  
    • Anbefaler at du kommer med noen punkter om hvilke egenskaper du ønsker i en hund og hva du kan tilby den. Ellers blir ikke raseanbefalinger så mye mer enn skudd i blinde  
    • Er de ikke alle ganske energiske og formbare? De individene av gjeterhunder jeg har sett som har vært passe rolige og greie er typisk raser som skal ha mye energi og være en håndfull, så det ligger antakelig mange år med mye trening bak.
    • Til hva? Det er umulig å anbefale en rase uten å vite hva slags aktivitetsnivå du ser for deg, om du skal drive aktivt med jakt, bruks eller hundesport, hvor mye pelsstell og støvsuging du vil ha osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...