Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På søndag fikk Amigo 1.AK på jaktprøve for stående fuglehunder.

:bananas:

Av alle som starter på jaktprøve er det ca 30% som får premie.

Premiegradene deles i 3: 1 premie, 2 premie og 3 premie.

Det å få en premie er veldig bra og en 3 premie er overhode ingen dårlig premie.

En skal ha en god hund og marginene på sin side for å lykkes. Det er store krav og det er ikke flust med ryper i fjellet heller, så det krever ganske mye.

Amigo klarte å få 1.AK og dermed er han elitehund i Norsk Breton Klubb siden han har Excellent på utstilling fra før. Og med 1.AK i boks kan vi jakte på 3 cert og NUCH tittel

Litt skryt på breton klubben sine sider her

Og hjemmesiden min med kritikken finner du her og litt info om hva som kreves på jaktprøver her

Jeg er så utrolig glad og stolt. Jeg har jo hele tiden vist og sagt at Amigo er god, men nå er det dokumentert :D

  • Like 22
Skrevet

Gratulerer :)

Tusen takk

Noe så fantastisk kult, Monica! Dette unner jeg deg, endelig satt den! :banana:

Tusen takk. Og helt enig, endelig :D

Gratulerer, så kjempemoro!

Tusen takk

Gratulerer med fantastisk resultat! Så moro! :D

Tusen takk

Gratulerer så masse :D

Tusen takk

Det er utrolig moro og tror ikke det egentlig har gått helt opp for meg enda.

Helt rått :) Super vofsen min fikset det han.

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye! :D Dette er en kjempeprestasjon!

Vet jo at dette er noe dere har håpet på og jobbet for i flere år. :)

Tusen takk. Dette har vi jobbet lenge mot og endelig klaffet ting :)

Wow så flinke dere er :D Dette var gøy å lese, flinkiser :D

Tusen takk

Gratulerer :D :D

Tusen takk

Å så gøy :bananas: :bananas: Gratulerer så mye med en stor prestasjon, dere er superdyktige!

Tusen takk. Er utrolig morsomt

Nå skal det sies at Amigo ikke ble ført av meg, men en annen dyktig hundemann som har hatt han til trening i 3 uker. Men likevel, grunnlaget har jeg gjort. Så jeg føler meg veldig delaktig :)

Dette har vært en mål i mange år men jeg og Amigo har alltid uflaks sammen, men nå fikk Amigo vist at han er så god som jeg alltid har sagt :D Flinke gullgutten min. Endelig .......jeg tror jeg svever enda jeg

  • Like 6
Skrevet

På søndag fikk Amigo 1.AK på jaktprøve for stående fuglehunder.

:bananas:

En skal ha en god hund og marginene på sin side for å lykkes. Det er store krav og det er ikke flust med ryper i fjellet heller, så det krever ganske mye.

Gratulerer masse :D

I fjor gikk vi faktisk opp en del ryper rundt der hvor vi har hytte, og for første gang på mange år hørte vi "skvatring" i busker og kratt, så da er det håp om at det begynner å ta seg opp igjen :)

Skrevet

Du har all grunn til å være stolt!

Tusen takk. Det synes jeg også. Er jeg som har gjort alt grunnarbeidet og det var bare litt finpuss og marginene på riktig side som gjenstod :) Så dette tar jeg glatt på min kappe :D

Gratulerer masse :D

I fjor gikk vi faktisk opp en del ryper rundt der hvor vi har hytte, og for første gang på mange år hørte vi "skvatring" i busker og kratt, så da er det håp om at det begynner å ta seg opp igjen :)

Tusen takk.

Det begynner å komme seg med ryper, så det er moro. Håper det fortsetter sånn.

Gratulerer likte de talla godt jeg :)

Tusen takk og jeg er helt enig. Amigo har stort sett alltid gode tall og det var så gøy at alt klaffet og at det ble premie.

Han kan være skummel i VK han der, for du skal være god om man henge med han......han blir skjeldent parkert av andre for å si det sånn. Alle tilbakemeldinger jeg får av instruktører etc er at han har VK søk av høy klasse. Og nå er han endelig i VK :D

Så nå må vi bare fortsette jobben vi har gjort og ikke la ting (ro i oppflukt) skli ut

  • Like 2
Skrevet

Å gratulerer så mye! Nå ble jeg kjempeglad, fine gode Amigo!

Tusen takk. Det er utrolig vannvittig morsomt. Endelig, super Amigo :wub:

Gratulerer så mye!

Tusen takk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...