Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

På søndag fikk Amigo 1.AK på jaktprøve for stående fuglehunder.

:bananas:

Av alle som starter på jaktprøve er det ca 30% som får premie.

Premiegradene deles i 3: 1 premie, 2 premie og 3 premie.

Det å få en premie er veldig bra og en 3 premie er overhode ingen dårlig premie.

En skal ha en god hund og marginene på sin side for å lykkes. Det er store krav og det er ikke flust med ryper i fjellet heller, så det krever ganske mye.

Amigo klarte å få 1.AK og dermed er han elitehund i Norsk Breton Klubb siden han har Excellent på utstilling fra før. Og med 1.AK i boks kan vi jakte på 3 cert og NUCH tittel

Litt skryt på breton klubben sine sider her

Og hjemmesiden min med kritikken finner du her og litt info om hva som kreves på jaktprøver her

Jeg er så utrolig glad og stolt. Jeg har jo hele tiden vist og sagt at Amigo er god, men nå er det dokumentert :D

  • Like 22
Skrevet

Gratulerer :)

Tusen takk

Noe så fantastisk kult, Monica! Dette unner jeg deg, endelig satt den! :banana:

Tusen takk. Og helt enig, endelig :D

Gratulerer, så kjempemoro!

Tusen takk

Gratulerer med fantastisk resultat! Så moro! :D

Tusen takk

Gratulerer så masse :D

Tusen takk

Det er utrolig moro og tror ikke det egentlig har gått helt opp for meg enda.

Helt rått :) Super vofsen min fikset det han.

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye! :D Dette er en kjempeprestasjon!

Vet jo at dette er noe dere har håpet på og jobbet for i flere år. :)

Tusen takk. Dette har vi jobbet lenge mot og endelig klaffet ting :)

Wow så flinke dere er :D Dette var gøy å lese, flinkiser :D

Tusen takk

Gratulerer :D :D

Tusen takk

Å så gøy :bananas: :bananas: Gratulerer så mye med en stor prestasjon, dere er superdyktige!

Tusen takk. Er utrolig morsomt

Nå skal det sies at Amigo ikke ble ført av meg, men en annen dyktig hundemann som har hatt han til trening i 3 uker. Men likevel, grunnlaget har jeg gjort. Så jeg føler meg veldig delaktig :)

Dette har vært en mål i mange år men jeg og Amigo har alltid uflaks sammen, men nå fikk Amigo vist at han er så god som jeg alltid har sagt :D Flinke gullgutten min. Endelig .......jeg tror jeg svever enda jeg

  • Like 6
Skrevet

På søndag fikk Amigo 1.AK på jaktprøve for stående fuglehunder.

:bananas:

En skal ha en god hund og marginene på sin side for å lykkes. Det er store krav og det er ikke flust med ryper i fjellet heller, så det krever ganske mye.

Gratulerer masse :D

I fjor gikk vi faktisk opp en del ryper rundt der hvor vi har hytte, og for første gang på mange år hørte vi "skvatring" i busker og kratt, så da er det håp om at det begynner å ta seg opp igjen :)

Skrevet

Du har all grunn til å være stolt!

Tusen takk. Det synes jeg også. Er jeg som har gjort alt grunnarbeidet og det var bare litt finpuss og marginene på riktig side som gjenstod :) Så dette tar jeg glatt på min kappe :D

Gratulerer masse :D

I fjor gikk vi faktisk opp en del ryper rundt der hvor vi har hytte, og for første gang på mange år hørte vi "skvatring" i busker og kratt, så da er det håp om at det begynner å ta seg opp igjen :)

Tusen takk.

Det begynner å komme seg med ryper, så det er moro. Håper det fortsetter sånn.

Gratulerer likte de talla godt jeg :)

Tusen takk og jeg er helt enig. Amigo har stort sett alltid gode tall og det var så gøy at alt klaffet og at det ble premie.

Han kan være skummel i VK han der, for du skal være god om man henge med han......han blir skjeldent parkert av andre for å si det sånn. Alle tilbakemeldinger jeg får av instruktører etc er at han har VK søk av høy klasse. Og nå er han endelig i VK :D

Så nå må vi bare fortsette jobben vi har gjort og ikke la ting (ro i oppflukt) skli ut

  • Like 2
Skrevet

Å gratulerer så mye! Nå ble jeg kjempeglad, fine gode Amigo!

Tusen takk. Det er utrolig vannvittig morsomt. Endelig, super Amigo :wub:

Gratulerer så mye!

Tusen takk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...