Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

3 favoritter blandt de 4 plasserte i begge gruppene, da er jeg fornøyd :D

Ah, jeg elsker å se på pene hunder!

  • Like 2
  • Svar 740
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Norsk dommer på siberian, Karsten Grønås! Mannen har eid, kjørt og oppdrettet SH i en årrekke, så det at han er invitert for å dømme Crufts, er flott!

Jippi!! Pappaen til valpene ble beste hannhund i dag! :D Og hans kullsøster (valpenes tante) ble BIR!! Gjett om jeg må få med meg dette senere i dag

*stolt av gutten sin som ble 3 beste veteran hannhund*

Skrevet

Hva heter aussien? Er på mobil og får ikke letet gjennom tråden :P

Energies-paparazzi-energie des costys du tomberg
  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Var veldig lite som imponerte meg stort i pastoral gruppa. Samojeden var en av de få, og er glad for at den vant for å si det sånn! I working gruppa synes jeg kvaliteten var mye høyere, og en av favorittene mine vant gruppa, så da er jeg fornøyd! Grandisen synes jeg også var dritfin!

Skrevet

Haha, eg fann ikkje att tråden, trudde denne var kun utstilling. :P

Så mange fine, og sjukt flinke hundar. :wub: Skal få med meg mest mogleg i morgon og.

For mitt utrente auge var alle saman finast. :heart:

Skrevet

Willy er finere enn briarden der :sleep:

:lol: Han ER er bra briard, den vinneren, men jeg hadde ønsket meg mye mer sprut og utstråling ja (men det er liksom sånn de fleste briarder ser ut i ringen i andre land...).

Jeg er også litt skuffa over kvaliteten i pastoralgruppa - skjønt jeg så ikke alle da. Det var ikke mange wow-hunder nei.

Skrevet

Æsj.. Jeg misset livesendingen i dag. Men fikk med meg at Alex gjorde det super, såklart! :)

Han er forøvrig norskEID (tidligere svensk-eid), men opprinnelig amerikaner. Ble vel BIS 1 eller 2 ganger på NKK-utstilling i fjor. Moro at han er så konsis i alle fall. Og ikke minst - at han gjør det bra selv om han er 8,5 år gammel! :D

  • Like 1
Skrevet

Da er det endelig gruppe 3 da :D Trooor det kun er en Nordmann med Staff som stiller (Engelsk oppdretta selvfølgelig :P ) Skulle gjerne vært der med Tuva, men føler det liksom ikke er noe poeng med så mange påmeldte :lol: Tror det er 413 påmeldte... Jaja hun er jo kvalifisert for livsstid, så kanskje en gang :)

Guest Belgerpia
Skrevet

Puh. Plasserte i alle fall ikke den schäfersaken først. Likte ikke aussien heller. Skikkelig kresen i dag jeg. :lol:

*ler*

Vi stiller i samme kategori slår jeg fast nå - jeg syntes pastoral gruppen var gørrkjedelig i år - det var to lyspunkter i motsetning til tidligere år og det var at to av belgerne virkelig KOSTE seg i ringen (svartingen og laeken) - det er sjelden man ser så fornøyde belgere på Crufts.

Elles digget jeg samojeden som etter min mening var den ENESTE av gjengen i den gruppen som hadde utstråling og attitude (healeren og pembroken var søte da).

Digget samojeden, glad den vant - resten var så kjedelig at det spilte ingen rolle hvordan de ble plassert :)

Skrevet

Jeg er fortsatt snurt for at laeken ikke ble plassert, selv om jeg er veldig åpen for at det muligens ikke var bare eksteriøret som gjorde den til en favoritt. Jeg synes det er så sjeldent en laeken både ser ut og oppfører seg som de belgerne de faktisk er. De skal være litt tøysete og selvsikre.

Jeg synes Lya også gjorde en god figur i grupperingen når hun ble BIR på crufts, selv om hun sovnet under bedømmingen av de andre hundene :lol:

Ja, den fikk avknapp etter mye tvangsroing de første månedene :lol:

Edit: måtte sjekke om det fortsatt lå video av henne og det gjorde det faktisk. En liten snurt.

Kanskje ikke helt upartisk, men jeg synes hun viste seg bra jeg. Hun viste personligheten sin

  • Like 1
Skrevet

Herlighet eg griner jo for ingenting, snufser over alle heimer som søker hund, som møter hundar som søker heim. :icon_cry:

Eg har ikkje vore så engasjert i tv-ting sidan Sjakk-VM.

Skrevet

Herregud da. Det er jo ALLTID pause når jeg har tid til å se på :P

nehei, er retriever oppvisning nå! :P

jeg er imponert jeg!

jeg hadde ikke gjort det med 20 kelpier :P

Skrevet

nehei, er retriever oppvisning nå! :P

jeg er imponert jeg!

jeg hadde ikke gjort det med 20 kelpier :P

Hvor ser dere henn da? Jeg har trykket på videoene som ble lagt ut tidligere her? Der er det pause og AG hinder på banen :P

Skrevet

Hvor ser dere henn da? Jeg har trykket på videoene som ble lagt ut tidligere her? Der er det pause og AG hinder på banen :P

gå INN på youtube filmen, ikke se den embedded.

Skrevet

Hvor ser dere henn da? Jeg har trykket på videoene som ble lagt ut tidligere her? Der er det pause og AG hinder på banen :P

du må spole frem :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...