Gå til innhold
Hundesonen.no

Lastegitter (og grind) til stasjonsvogn (toyota avensis, men gjerne et universalgitter)


Recommended Posts

Skrevet

Jeg hadde jo tenkt å bestille et universalgitter fra skruvat, men nå ser det ikke ut til at de fører det lengre... venninnen min bestilte seg forrige uke, men nå er det helt borte fra sortimentet (jeg finner det iallefall ikke.)

Så alternativet nå er enten et over dobbelt så dyrt gitter som er laget for avensisen, eller billigrælet fra biltema, som ikke holder seg på plass (gjorde iallefall ikke det i venninnen min sin corolla. edit: men tror ikke hun festet det i gulvet slik det skulle)

Vet noen om andre steder jeg kan kjøpe fra? Det fra skruvat kostet rundt 600, så helst samme pris eller mindre.

Fant dette, men synes det er dumt at det må spennes i gulvet, og sugekopper høres jo ikke ekstremt stabilt ut heller.

http://www.bilxtra.no/hjem/bilutstyr_og_deler/bil-innvendig/hund-i-bil/de-luxe-hundegitter/

Vil helst ha ett som bare festet i nakkestøttene, slik at det ikke blir noe ekstra dill på gulvet.

Dette er mer hva jeg har tenkt http://www.bsbildeler.no/?pno=135666 men litt høyere pris enn jeg hadde sett for meg det og da... http://www.bsbildeler.no/?pno=135666

Og mens jeg driver og lager topic kan jeg jo spørre om hva slags grindmuligheter som finnes. Har veldig lyst på variogate, men herregud så dyrt... finnes det noe annet?

  • Svar 52
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kela

Det er helt sikkert mulig, men jeg liker å se løsningene først. Veldig synd at siden hans ikke er mer oppdatert.

Jeg og vil se løsninger før jeg bestiller, det er mye penger. Tviler ikke på at de blir bra, men jeg må kunne se det ordentlig for meg i en bil. Synes det er litt dumt at kela ikke har et galleri over

Posted Images

Skrevet

Lastegrind og grind til bil er grusomt dyrt om man skal ha bedre kvalitet en Biltema for eksempel.

Vi så det som en investering, og er kjempefornøyd med vår øsning fra kulkukoira.com.

Har sett at www.artfex.se har begynt å produsere både lastegrind og grind, til en del lavere priser enn for eksempel Variogate.

Disse er som burene til Artfex kræsjtestet, og om kvaliteten er som burene de selger, så er den etter min erfaring god.

www.hundepoter.no er forhandler av Artfex sine produkter.

Skrevet

Eg kan veldig AVbefale sånne billige gitter, Biltema, BilXtra og den typen med stenger/sugekopp som skal i spenn fra tak til golv. Stengene knekker heilt vilkårleg virkar det som, og hund skviser seg lett gjennom på sidene når den ikkje vil vere bak lenger (evt skubbar heile greia framover.) Me har prøvd eit par forskjellige typar.

Endte på herkulesbur me då, sidan variogate ikkje passa i vår bil, men eg ville kanskje ha testa ut den du linka til her, dersom den ser ut til å sitte stødig mellom setet og tak.

Ellers finst Jeppe som har noko sveisa greier, og Pebe som har noko "bagagenät" i stål (som eg veit om), men dei kostar jo litt dei og.

Kanskje kelamannen kan sveise noko liknande det Jeppe har rimeligare?

Skrevet

Da holder jeg fortsatt en knapp på denne tror jeg, http://www.bsbildeler.no/?pno=135666

SUT11.gif

for det blir fryktelig dyrt å betale nesten 2000 eller over. Særlig om jeg også skal ha et bur etterhvert. Skal jeg ha bur blir det enten spesialbestilling eller variocage (som er sinnsykt dyrt), så vil prøve å spare der jeg kan iallefall (uten at jeg kjøper den billigste løsningen fra biltema heller:)

Skrevet

Da holder jeg fortsatt en knapp på denne tror jeg, http://www.bsbildeler.no/?pno=135666

SUT11.gif

for det blir fryktelig dyrt å betale nesten 2000 eller over. Særlig om jeg også skal ha et bur etterhvert. Skal jeg ha bur blir det enten spesialbestilling eller variocage (som er sinnsykt dyrt), så vil prøve å spare der jeg kan iallefall (uten at jeg kjøper den billigste løsningen fra biltema heller:)

Hva med et bur fra Kela-mannen? Han kan jo lage det akkurat sånn som du vil ha det. Ikke er det dyrt heller. Men bur er jo en investering :) Jeg skal i hvert fall ha Kela-bur, når jeg kommer så langt... :)

Skrevet

Vi har variogate universalgrind. Er veldig bra. Kostet 3000 kr på Ipet.no. Det er verdt å investere i god kvalitet som holder. Jeg har prøvd sånn billig gitter og det gikk i stykker veldig lett.

ALternativt kan du ta kompostgrind elementer og stripse fast i baksetene (bak dem og stripse i hodelenet for eksempel.) slik at det blir tett bak til bagasjeområdet. Det gjorde jeg på min forrige bil og det funket bra det også Det hindret hunden i å hoppe frem. Kjenner flere som bruker den løsningen. Man får 4 kompostelementer på biltema for 200 kr.

Skrevet

Hm ja kanskje jeg skal spesial bestille fra kela. Også kan jeg bruke kompost elementer fra biltema imens, har endel liggende. Tingen med bur er at jeg tenker å ha med Casper endel på skolen, og han liker å sitte opp og kikke ut. Bur blir så lite og lavt i forhold. Derfor synes jeg grind virker så greit, da blir hele bagasjen tilgjengelig. Tenker å kjøpe en skillevegg og bruke en liten del på den ene siden til utstyr og sånn.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4

Skrevet

Hun fikk aldri sin, fikk mail om at de ikke hadde …

Ang spesial tilpasset bur eller grind så er jeg litt betenkt, bilen min er jo ikke akkurat ny, og selv om jeg håper jeg har den i mange år synes jeg det er litt dumt å kjøpe noe som ikke passer i neste bil … så aller helst skulle jeg hatt noe som kan brukes senere og.

Men vil veldig gjerne se bilder av forskjellige kela-løsninger :-)

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4

Skrevet

Noen kjentfolk med IU og hjortis som har hatt :)

De grindene til å sette i bildørene,hvem er det som lager dem? Husker du nevnte det da vi gikk forbi hjortisene til Steinar (?) i bilen. De var rimlige og norske?

Skrevet

Tror jeg må ha bur likevel jeg altså, for bagasjerommet er ganske stort for en liten hund. Så får han heller sitte i baksetet når han skal være alene i bilen på sånn setebeskytter som dekker begge ryggene. Så da er vel kela det rimeligste alternativet … variocage som jeg helst skulle hatt har en uaktuell pris.

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 4

Skrevet

Har fått tips om Jeppe i Sverige. Tenkte å sjekke ut det selv.

Leser jeg det feil, eller koster burene 7000 kr? :shocked:

Skrevet

Leser jeg det feil, eller koster burene 7000 kr? :shocked:

Hmm.. kan se ut som det koster rundt 7000kr for helbur ja (altså hele bagasjerommet). Men det er grind jeg er ute etter derifra, skulle jeg hatt bur hadde jeg gått til Kelamannen.

Grindene koster vel rundt 5000 så tviler ikke. ALT for dyrt!

Nja.. ikke hos Jeppe, der koster de 2500 ca, litt avhengig av bil.

Skrevet

Jeg og vil se løsninger før jeg bestiller, det er mye penger. Tviler ikke på at de blir bra, men jeg må kunne se det ordentlig for meg i en bil. Synes det er litt dumt at kela ikke har et galleri over varianter som er laget. Det er iallefall det som stopper meg akkurat nå (og derfor jeg lagde bildetråden med kela-bur).

  • Like 1
Skrevet

Ring og snakk med ham på telefon.

Hva hjelper det? Sender han bilder per telepati da? :P

Jeg har vært i kontakt med ham tidligere da jeg kjøpte forrige buret, men det har jeg sett bilde eksempler av det både de få på nettsiden, og det andre har postet.

Grinder er litt annerledes, festemåten er veldig viktig for stabiliteten og slikt, siden det kun er en vegg ikke 6stk som det er på et bur.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fikk du ordnet deg grind til bilen? Hvis ikke ville jeg hørt med Toyota. Vi kjøper lastregrind derfra, 1600, og veldig stødig og solid. Festes skikkelig i bilen. Syns det var verdt de 500 ekstra for å få en som er helt spesialtilpasset :)

Og så kommer vi til å gå for dører fra Jeppe, evt Kela-mannen.

Skrevet

Nei har ikke fått noen av delene enda, men pappa har sagt han kan sveise bur/gitter til meg, men det kan jo ta litt tid da før han får gjort det. Tenker vi skal ta skikkelige mål når jeg er hjemme i påsken og se hva vi får til.

Har sett at de har grind til toyota avensis på ... hva heter den butikken igjen da... iallefall der jeg egentlig skulle kjøpe fra, men så var det utsolgt. Var vel rundt 1700 tror jeg.

Men det var lurt, å høre med toyota, har ikke tenkt på det engang! :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...