Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå gleder både Milva og vi oss til å ha godbiter ut året, sikkert. :P

Kan ha kommet i skade for å ta litt av, men både Milva og kattene er så glade i de myke godbitene!

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Som noen vet så holder vi på å lage en liten butikk på Dal (ved letohallen ) - her blir det da mulig å komme og hente varer og handle. Vi har stått på og malt og bygget ting i påsken og vi begynner å

Må bare skryte litt av Canider! Jeg bestilte et lite lass med godbiter for et par uker siden, og da pakken kom frem, var det litt kluss med smakene og det manglet en pose. Så jeg sendte mail og sa at

http://www.canider.no/ Vi selger naturlig snacks, godbiter og leker. Av natursnacks har vi grisehaler, lammeknoker, storfe knokeben, storfemuskler, okseører, storfe luftrør samt storfe sene 70 c

Posted Images

Skrevet

Nå gleder både Milva og vi oss til å ha godbiter ut året, sikkert. :P

Kan ha kommet i skade for å ta litt av, men både Milva og kattene er så glade i de myke godbitene!

Natures Menu? Bestilte noen av dem selv gitt :-)

  • Like 1
Skrevet

Hvordan er de dekkenene fra rogz i størrelsen. Er de litt smale i fasongen, de ser sånn ut -og det hadde passet bra for ren liten fuglehundkropp.. Og hvordan er de i lengden, når det står 44 cm er det selve lengden på dekkenet eller det de tenker er lengden på hunden? hadde du giddet å kontrollmåle???

Hun i butikken svarte:

Jeg vil ikke si de er VELDIG smale i fasongen, kanskje noe. Ift lengden er nok det fra nakke til halestart. Biffen er ca 37 der og 36 passer han supert. Det som er smart er at ved de justeringsmulighetene på de for du stilt på feste i forhold til stort/lite bryst, og da vil det jo blir litt bedre ift kroppen og.

Og det er verdt å nevne, de har reguleringsmulighet i forhold til brystkasse størrelse så man kan skyve på en stropp fremover og bakover ettersom kroppens fasong.

 

Her står det forøvrig om alle fordelene ved dekkene - http://www.rogz.com/skinz-features-benefits/

Høres lovende ut! Når går de ut på dato? Sånn i tilfelle man vil hamstre ;)

2017 :)

Guest Christine
Skrevet

Nå er alle Zero DC selene i oslo! Håp om at de kommer imorgen eller torsdag ;) 

Innbiller meg at den sela er perfekt for settervimsen mtp brystet. Skal du ha med noen i helga, slik at vi får prøvd? :) 

Skrevet

Vet du hvilke farger du får? :ahappy:

Ja :D og nå kom eskene :D 

Måtte skjære litt igjennom på alle fargeønskene og har denne runden kjørt:

Camo farget, Lilla med lime kant, Rosa med lime kant, grønn og norske farger+flag, turkis. noen størrelser har også turkis med lime kant. Bilder og slikt kommer utover dagen, har fylt gangen med pappesker med seler ;) 

Innbiller meg at den sela er perfekt for settervimsen mtp brystet. Skal du ha med noen i helga, slik at vi får prøvd? :) 

Kommer til å ha med VELDIG mange ;) 

  • Like 1
Skrevet

Åååh! Tror nesten jeg må vente til å bestemme meg før jeg har sett bildene :o

Hvis du har turkis med lime kant i størrelse S/M (fant vi vell ut), så setter jeg kaaanskje en knapp på den :D

Guest Christine
Skrevet

Ja :D og nå kom eskene :D 

Måtte skjære litt igjennom på alle fargeønskene og har denne runden kjørt:

Camo farget, Lilla med lime kant, Rosa med lime kant, grønn og norske farger+flag, turkis. noen størrelser har også turkis med lime kant. Bilder og slikt kommer utover dagen, har fylt gangen med pappesker med seler ;) 

Kommer til å ha med VELDIG mange ;) 

Herlig! :ahappy: (og turkis da! Fin farge på hvit hund!)

Skrevet

 

Yey! :D :banana: 

tror jeg vil prøve en turkis til Aron altså! Hvordan er det med åpningstider osv i butikken?

13-18 hverdager og 11-15 lørdag :) 

Skrevet

Ble bestillingen vår registrert før i uka? Ifølge siden er høvelig tom for NM og prisen jumpet opp til normal igjen, resten av gjengen var ikke så keene på å betale vanlig pris :lol:

Skrevet

Wuhu!

Har M eller L turkis med lime kant? :) Jeg trooor nok P må ha L, altså, han er en svær type. Og veier 40 kg uten å være feit, han er bare høy og lang. :P

Har det ja :) 

Ble bestillingen vår registrert før i uka? Ifølge siden er høvelig tom for NM og prisen jumpet opp til normal igjen, resten av gjengen var ikke så keene på å betale vanlig pris :lol:

Sendt PM :)

  • Like 1
Skrevet

Vil gjerne se flere bilder. Men sigler litt her.

Det kommer mer etterhvert altså, men er litt logistikk og begynne å sortere antall og størrelser og farger + nettbutikk etc :) 

 

  • Like 1
Skrevet

13-18 hverdager og 11-15 lørdag :) 

supert, må prøve å få tatt meg en tur etterhvert :) vil du legge av en i turkis til meg? Usikker hvilken størrelse, men mener å huske s/m ville passe?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...