Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Eg ser ingen ML her? Eg må ha L, trur eg, men vingler litt mellom M og L. :P

 

Postet bilde

Unnskyld. Det finnes ingen ML ;-) den har nok sneket seg med i listen på en eller annen måte. Fjernet den nå.
  • Like 1
  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Som noen vet så holder vi på å lage en liten butikk på Dal (ved letohallen ) - her blir det da mulig å komme og hente varer og handle. Vi har stått på og malt og bygget ting i påsken og vi begynner å

Må bare skryte litt av Canider! Jeg bestilte et lite lass med godbiter for et par uker siden, og da pakken kom frem, var det litt kluss med smakene og det manglet en pose. Så jeg sendte mail og sa at

http://www.canider.no/ Vi selger naturlig snacks, godbiter og leker. Av natursnacks har vi grisehaler, lammeknoker, storfe knokeben, storfemuskler, okseører, storfe luftrør samt storfe sene 70 c

Posted Images

Skrevet

Sitter å leker meg med bestilling hos Hundegodt. Er litt skal/skal ikke på den selen...

Men la nå en i handlevogna. Gikk til kassen og trykte nesten kjøp, men så, så jeg at den på veien fra hylla til kassa hadde blitt 49 kr dyrere. Why?

Det står da 400,- på siden, men 449,- i kassa...

PS- får dere inn flere Kong tennis baller med tau med det første? (slik som før selene kommer)

  • Like 1
Skrevet

Sitter å leker meg med bestilling hos Hundegodt. Er litt skal/skal ikke på den selen...

Men la nå en i handlevogna. Gikk til kassen og trykte nesten kjøp, men så, så jeg at den på veien fra hylla til kassa hadde blitt 49 kr dyrere. Why?

Det står da 400,- på siden, men 449,- i kassa...

PS- får dere inn flere Kong tennis baller med tau med det første? (slik som før selene kommer)

Oooooh det såg eg og no, har visst betalt 449,- eg. Er det pga størrelse?

Skrevet

Det er størrelsene ja. Om dere velger størrelse så oppdaterer prisen seg. 400 er for de minste størrelsene, 449 for de fleste normal størrelsene. Websiden og prisen oppdaterer seg når man velger størrelse som sagt. Er bare mini størrelsene som er billigere. Og ja Kong tennis baller kan jeg få tak i på et par dager :-)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Lageret er fylt opp med nye fleece kobbel med strikk, ball med strikk, masse håndtak med strikk, skal ordne da jw baller med strikk håndtak imorgen. Samt vi har fått inn kampleke med langt tau med kanin og sau. Det kommer også en stor pakke fra Canada nå iløpet av et par dager + påfyll fra England og påfyll av starmark baller.

Vi skal ha stand i Sandefjord til helgen :-)

Zero dc selene er snart på vei, de er straks ferdig sydd :-)

  • Like 1
Skrevet

ChuckIt! bumper - vannapporteringsleke (fungerer også ypperlig på land) er endelig på lager etter mange ønsker.

10402639_463047790497413_283873725305603

Fylt på med gevir, kick fetch, haifinner og alligator svømmeleker. Vi har også fylt på med starmark sine foam baller med tau, grønne baller og egentlig veldig mye :P

I tillegg har vi en kong dodo som søker et nytt hjem :P Det kommer også enda mer fra Crash Test Toys iløpet av morgendagen. Vi gleder oss til stand i sandefjord!

kong-dodo.jpg

  • Like 1
Skrevet

vi kan ta inn alt fra da :) vi har bare ventet litt da vi viste ikke om det var noen som ville ha de. Har hittil tatt de inn på spesialbestillinger :)

Noterer meg det bak øret ;)

Oooh! Kult! Om dere skal bestille noe fra dem vil i hvertfall Leo ha et par av de lekene, tygge på flaske inni knitre bamse er helt ubeskrivelig kult! Om de ikke blir kostende fryktelig mye da :P

Skrevet

Oooh! Kult! Om dere skal bestille noe fra dem vil i hvertfall Leo ha et par av de lekene, tygge på flaske inni knitre bamse er helt ubeskrivelig kult! Om de ikke blir kostende fryktelig mye da :P

mottok nettop 4 store esker fra de, hehe. Sender deg en pm før neste bestilling og spør hva du vil ha, også skal jeg ta inn litt flere :) Shy til @TonjeM fikk den ballen med flasketing inni, den var vist også veldig morsom.

  • Like 1
Skrevet

mottok nettop 4 store esker fra de, hehe. Sender deg en pm før neste bestilling og spør hva du vil ha, også skal jeg ta inn litt flere :) Shy til @TonjeM fikk den ballen med flasketing inni, den var vist også veldig morsom.

Alt med flasker i er veldig morsomt! Supert om su gjør det ja, vi har 1 men den trenger snart å byttes ut :)

Skrevet

Hva ligger disse tingene på i pris?

jeg skal se på det og komme tilbake til det, blir nok over helga da vi reiser og setter opp stand imorgen :)

  • Like 1
Skrevet

Ja, Shy elsker knitreballen sin, og ballen med sånne armer/hårdusk på. . (Øh, og det hørtes veldig ekkelt ut.. men den er ikke ekkel altså!). Den ene knitrer så deilig og den andre kan man ha drakamp med.

  • Like 1
Skrevet

Skal komme tilbake til dere ang knitreballer og slikt nå ;) har satt gubben på saken.

Imellomtiden kan jeg vise dere litt av hva vi har for tiden, jeg føler det har vokst litt :blink:

10440224_464863756982483_161379123421578

  • Like 8
Guest lijenta
Skrevet

Belønning hvor han elsker kamping men jeg kan ikke på en stund. Har du noen forslag

Skrevet

Belønning hvor han elsker kamping men jeg kan ikke på en stund. Har du noen forslag

Egentlig alt med strikk, det spørs jo litt hvordan du ikke kan kampe. jeg har dårlige armer men klarer med strikk og kampe med de fleste lekene med Pi.

Guest lijenta
Skrevet

Egentlig alt med strikk, det spørs jo litt hvordan du ikke kan kampe. jeg har dårlige armer men klarer med strikk og kampe med de fleste lekene med Pi.

nakken som gjør det at jeg ikke kan. men strikk var en god idee

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...