Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Som noen vet så holder vi på å lage en liten butikk på Dal (ved letohallen ) - her blir det da mulig å komme og hente varer og handle. Vi har stått på og malt og bygget ting i påsken og vi begynner å

Må bare skryte litt av Canider! Jeg bestilte et lite lass med godbiter for et par uker siden, og da pakken kom frem, var det litt kluss med smakene og det manglet en pose. Så jeg sendte mail og sa at

http://www.canider.no/ Vi selger naturlig snacks, godbiter og leker. Av natursnacks har vi grisehaler, lammeknoker, storfe knokeben, storfemuskler, okseører, storfe luftrør samt storfe sene 70 c

Posted Images

Skrevet

Willy har hatt julaften, nyttårsaften og 17. mai på en og samme dag!!

Han var litt sånn :frantics::frantics::frantics: og sånn :jump: og sånn :bananas: da han fikk pakke i posten i dag :D. De falt i smak, både den gigantiske kong-saken, den litt mindre kong-saken og den fotballsaken :D.

Lio trodde ikke sine egne øyner da han fikk kong saken :drool:

Han lagde koselyder når han lekte med den, og det har jeg aldri sett før. Så tydelig at den falt i smak.

Må nok ha en til som kan være på hunderommet.

  • Like 3
Skrevet

Knokebeinene og senene, hvordan er de behandlet? Hvor lang holdbarhet har de?

De er tørket. Mener du 70 cm senene? Jeg kan sjekke de når jeg kommer hjem (ute på tur nå). Knokeben skal jeg sjekke opp også, får ny forsyning nå så da får jeg ny dato på de ;) De har holdt lenge før, bare blitt mer tørre over tid.

  • Like 1
Skrevet

Knokebeinene og senene, hvordan er de behandlet? Hvor lang holdbarhet har de?

Hei,beklager at jeg har svart litt sent! Lam knokeben har holdbarhet til 17.1.2015. Oppbeveres kjølig og tørt. Senene på 70cm har holdbarhet til 22.10.2014 :)

nettbutikken er nå fylt opp med Spiserør, Lam knokeben og storfemuskler samt nytt produkt, vomrull :)

Vil legge til at vi har funnet en bedre måte å oppbevare storfemuskler på kontra tidligere!

post-6328-0-83780000-1393434142_thumb.jp

@Nirm har en kasse Griseører til jentene dine her ;)

  • Like 1
Skrevet

Var innom standen i Leto i dag, men jeg var fattig så det ble "bare" to knokebein lam, men de faller virkelig i smak. Han ene er egentlig veldig kresen og rynker på nesa av det meste, men nå gnager han som bare det! :)

  • Like 1
Skrevet

Vi har fått inn nye spreke farger fra Crash Test Toys :D

Og i samme anledning har vi fått inn en mindre variant av squeker tuggen. Flere ønsket seg en mindre variant til mindre hunder ol, så jeg fant noen mål og sendte avgårde og resultatet ble veldig bra :D

1797601_418896691579190_1532385807_n.jpg

Store Squeker Tugs

1978636_418894808246045_1750825846_n.jpg

Litt sjakkmønstre også

1978636_418894814912711_466932639_n.jpg

Fått påfyll av uni-braids i samme fargespektre :)

1016426_418894848246041_1486029024_n.jpg

Vi har fått inn halvstrup kamp kobbel med strikk i knæsj rosa. Disse har 30-40 cm i halvstrupen/medium størrelse.

10007482_418894898246036_272431193_n.jpg

Og løse hockey baller til de litt mer sterke hundene :)

1920581_418894914912701_1143691238_n.jpg

Det kommer leker fra Tug-E-Nuff iløpet av uken håper jeg (den er sendt nå :) )

Skrevet

Hvis man skriver ønsket farge på leke i kommentarfelt ved bestilling, får man da fargen man vil ha? Eller er dette noe man bør avklare på forhånd? :)

Forrige gang fikk jeg feil farge.

Skrevet

Hvis man skriver ønsket farge på leke i kommentarfelt ved bestilling, får man da fargen man vil ha? Eller er dette noe man bør avklare på forhånd? :)

Forrige gang fikk jeg feil farge.

Spør gjerne på forhånd om vi har den fargen du ønsker inne. På de små squeker tugs er vi straks utsolgt for limegrønn f.ex. Så langt det lar seg gjøre sender vi fargeønsker i ordrene ut :)

  • Like 1
Skrevet

1962779_418927754909417_701823596_n.jpg

Vi har en liker kampanje på facebook, så når vi når 400 følgere på facebook trekker vi en som får en valgfri leke fra nettbutikken! Lik oss her :D

Skrevet

Etter ønske fra flere kunder så tar vi imot bestillinger på Gevir. Bestillings siden er åpen frem til søndag kl 15:00 og varene vil bli sendt fra oss i Posten ca 19.mars. De kan selvfølgelig hentes på stand i letohallen 30.mars eller våre andre stands og på lageret.
Gevir er stappfullt av mineraler og er harde. De varer lenge, og de fleste hunder elsker de. Dette er et helt naturlig produkt som er håndplukket fra skogen. Gevirene kommer fra frittgående britiske dyr og er naturlig felt, fri for kjemikalier og andre tilsetningsstoffer. 100% naturlig!
Obs: Dette tilbyr vi bare på forhåndsbestilling, da vi venter på en norsk leverandør av reinsdyrgevir som vi skal tilby etterhvert.
http://hundegodt.com/preorder/

1660313_419570098178516_2092883352_n.jpg

Skrevet

Men er aldri på utstilling :(

Vi sender det i posten også :) De kan i tillegg hentes på utstilling, standen vår i Tønsberg 5-6. april eller noen av stevnene vi skal på utover våren. Om du legger til det du ønsker i nettbutikken vil du få opp frakt valgene.

Nå vet jeg ikke hvor du bor, men utover det leverer jeg mellom Tønsberg/Oslo når jeg kjører der :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har vært inne å sett litt på gevirene. Det blir jo endel dyrere enn vanlig tygge snacks. Vet du noe om hvor lang tid en hund vil bruke på et gevir? Må jeg kjøpe flere pr hund? Eller holder det med 1 stk pr hund?

Skrevet

Jeg har vært inne å sett litt på gevirene. Det blir jo endel dyrere enn vanlig tygge snacks. Vet du noe om hvor lang tid en hund vil bruke på et gevir? Må jeg kjøpe flere pr hund? Eller holder det med 1 stk pr hund?

Pi fikk en Lett gevir medium, de er splittet i to så margen er åpen, så hun gravde ut margen lett. også har hun brukt laaaaaaaaaaaaaaaang tid på å gnage på resten :P jeg kommer til å bestille en orginal som da er hel til henne nå denne gangen så hun ikke bare gafler i seg godsakene i midten først :P

Det avhenger jo veldig på måten de tygger på og hvor aktive de er hvor lenge det varer. Men lengre enn normalt snacks varer de, det er noe av poenget med de også. Så velger man etter hvor aktive tyggere de er og hvor stor bit man ønsker til de.

post-6328-0-23946800-1394036241_thumb.jp

post-6328-0-77288200-1394036243_thumb.jp

Skrevet

Terrieroristen er jo liten men hun gnager opp en sånn okse muskel på 20 min... så hvis det er noe hun liker så gnager hun som en gal ;)

Sheltiemannen er litt tregere.

Da holder gevir lenge, men er vanskelig å anslå dager hehe. Nå har jeg fikset linken så orginal fungerer igjen *host* http://hundegodt.com/preorder/Gevir Anbefaler at du tar en titt på disse evnt de ekstra harde til super gnageren :)

Tror @Taz her inne endte opp med å gå for orginal large til sin super gnager ;)

Skrevet

Da holder gevir lenge, men er vanskelig å anslå dager hehe. Nå har jeg fikset linken så original fungerer igjen *host* http://hundegodt.com/preorder/Gevir Anbefaler at du tar en titt på disse evnt de ekstra harde til super gnageren :) 

 

Tror @Taz her inne endte opp med å gå for original large til sin super gnager ;)

Okai takk :for infoen ) skal tenke litt på det :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Skrevet (endret)

Da holder gevir lenge, men er vanskelig å anslå dager hehe. Nå har jeg fikset linken så original fungerer igjen *host* http://hundegodt.com/preorder/Gevir Anbefaler at du tar en titt på disse evnt de ekstra harde til super gnageren :)

Tror @Taz her inne endte opp med å gå for original large til sin super gnager ;)

Hvis jeg husker rett nå (selv om det var i går jeg bestilte :lol: ) så valgte jeg en tuska Large og en extra tough chew i størrelsen Mega til Koios. Minion fikk en original Large og Kiwi fikk en whole fallow medium.

Så nå BØR de bli fornøyde. :aww:

Koios sluker ting veldig fort. Knokeben, griseører, oksemuskel og sener forvinner altfor fort hos han. Her om dagen tror jeg han spiste opp et medium knokeben på noen få timer, også kastet han selvsagt opp alt igjen etterpå. Det ble litt for mye ben på engang. :rolleyes: Så min redning håper jeg blir disse gevirene, da jeg trenger noe som varer, og jeg har troen på det. :ahappy:

Edit: Når jeg skriver sluker så mener jeg at han tygger de til de er borte, ikke svelger det helt. :P

Endret av Taz
  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet (endret)

Får dere inn igjen kong bounzer i L? :)

Den er på vei fra England as we speak :) Den samt kick fetch og kong bounzer medium og diverse slikt. Tipper pakken er her mandag slik som sist vi bestilte :)

Lekene fra Tug-E-Nuff kommer mandag også håper vi (den er hos Posten sitt toll lager og jeg håper den kommer imorgen men den kommer nok mandag :) ) sånn @ som venter ;)

Edit: Lekene er nå på flyet ;)

Endret av AnetteH
  • Like 2
Skrevet

NÃ¥ har det kommet masse esker her idag! Kommer mer oppdateringer utover kvelden.

Men tror @Taz sine hunder skal bli fornÞyde!

1495975_425440827591443_1251720963_o.jpg

De BØR bli fornøyde altså. :lol::D *mumle noe om bortskjemte bikkjer* Men har tross alt 3 hunder, en av de må like de. :P

Gleder meg til å få de og er veldig spent på størrelsen på de. :ahappy:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...