Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ja, det må vel få sin egen tråd på sonen dette kullet også! Termin er 21. februar, og det er jammen ikke lenge til! Mor Ilja er stort og svær nå, og hun håper nok at de kommer litt før tiden. Jeg gle

Bildespam!! Og et bilde av mor Ilja

Kanskje skjer det noe snart? Tempen nede på 36,8 nå, etter å ha gått opp og ned de siste dagene. Så langt nede har den dog ikke vært før!

Skrevet

Tuusen takk for gratulasjoner!!!

Alt vel etter første natta også. Ilja er ei veldig trygg og dyktig mor, en fryd å se!

Ååååh :wub:

Si ifra om de trenger å treffe pelsballer i andre farger enn hvitt når de blir store nok :ahappy:

Vet du, jeg tror de har veldig lyst til å treffe en snill sort og brun pelsball om noen uker! Veldig kjekkt å få sosialisert med snille hannhunder i andre farger enn mine hvite :)

  • Like 1
Skrevet

1511003_436382999827377_368846851_n.jpg

Det var med denne i minne at bildene av dine velbygde, moderate, brukanes hunder gjorde meg veldig glad! Håper virkelig ikke Chowojed blir det nye. ;)

ja man har ulike ønsker og preferanser mtp utseende på rasen, det er mye variasjon. Skal ikke uttale meg om andres hunder offentlig, sitter med verv i raseklubben så det blir litt feil av meg :)

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Lurer på om "noen" helt glemte denne tråden :icon_redface: *kremt*

Valpene er nå 6 1/2 uke! Vi har valgt hvilken som skal bo hos oss, og et par andre er også valgt, de resterende skal fordeles i løpet av uka.

Blider sier mer en 1000 ord.. bildene er fra 28.04

140328_1_orange.jpg

Mr. Orange - flytter til sverige

140328_8_rosa.jpg

Frøken rosa - blir hos oss!

140328_9_rosa+bla.jpg

Rosa og Blå

140328_10.jpg

140328_12.jpg

Valpmys

140328_13_rod.jpg

Frøken rød skal til vestlandet!

140328_4_gronn.jpg

Mr Grønn

bla5u.jpg

Mr Blå

  • Like 7
Skrevet

Ååå, så bra de har fått eiere! Omg :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vel... En har ikke noe hjem i vente, kjenner han blir vanskelig å selge, men om det absolutt perfekte superoptimale hjemmet dukker opp så... Vi får se, han blir her i påvente på det, eller så blir han boende her. Vi har litt tenking å gjøre den kommende uka....!

Redigert: Altså, alle har SUPRE hjem i vente og den siste hannen kunne flyttet til noen av de, men om nå en hannhund ikke skulle bli solgt så er det han jeg vil bli sittende igjen med. Han sitter jeg med glede igjen med, men så var det dette med fornuft og følelser. Hehe... Han er en sånn valp som får fram tårene når han slikker meg på kinnet, det gjør vondt å tenke på at han skal flytte. Jeg vil ikke at han skal flytte, men det er mest fornuftig at han flytter. SUKK. Så vi holder han igjen, og venter og ser hva som skjer den kommende 1-11/2 ukene. Det er ikke bare lett å selge valper!

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...