Gå til innhold
Hundesonen.no

Vårt 3. samojedkull!


Angilja
 Share

Recommended Posts

ja, det må vel få sin egen tråd på sonen dette kullet også!

Termin er 21. februar, og det er jammen ikke lenge til! Mor Ilja er stort og svær nå, og hun håper nok at de kommer litt før tiden. Jeg gleder meg selvsagt noe enormt, og en av valpene skal bli igjen her hos oss.

Ilja er fra vårt første kull, og er dermed drøyt 3 år gammel nå. Hun er ei gladloppe, enkel og alltid glad. Jobber godt i selen og har gjennomført DP 20+ og DP 60 i Sverige og har dermed tittelen PDP. Hun gikk som lederhund i DP 20+ og deler av DP 60. Trekkhundcert og 1.plass 6.spann i NM i Norge. Res.cert og 2btk, BIR 3.BIS brukshund på NP´s utstilling.

12012129.jpg

Pappa Charlie er en stor og staselig kar, trygg og god type. Han har gjennomført blant annet polardistans 16 mil 2 ganger. Rørosløpet 1.plass 4-spann. CK fra utstilling. Charlie er meget trivelig og godlynt både ovenfor hunder og mennesker, og ikke minst en sterk og god trekkhund. Et sjarmerende vesen med en selvsikker og stødig utstråling.

charlie.jpg

  • Like 20
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 78
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ja, det må vel få sin egen tråd på sonen dette kullet også! Termin er 21. februar, og det er jammen ikke lenge til! Mor Ilja er stort og svær nå, og hun håper nok at de kommer litt før tiden. Jeg gle

Bildespam!! Og et bilde av mor Ilja

Kanskje skjer det noe snart? Tempen nede på 36,8 nå, etter å ha gått opp og ned de siste dagene. Så langt nede har den dog ikke vært før!

Huff, har grudd meg til dette, ille nok å se det på facebook, nå må jeg se det her også. :|:wub:

Hundene dine er så flotte og virker så trivelig og funksjonelle. Det er nesten så jeg lager meg et behov jeg egentlig ikke har. :P Masse lykke til! Gledegruer meg til bebisbilder. :wub:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så flotte foreldrene er! Jeg teller 5 skaller, men jeg er ikke spesielt stødig på det der. :P

Lykke til, elska den forrige tråden din, gleder meg til disse kommer! :flowers:

Takk, hyggelig å lese :)

Jeg er skikkelig dårlig på røntgen bilder, men jeg innbiller meg at jeg ser 6 sikkert, også tror jeg at det kan se ut som flere, så jeg tipper 7 eller 8. :) Spennende, foreldrene så veldig flotte ut begge to :)

Takk !

Wiii! Røntgentelling er jeg dårlig på, men krysser fingrene for at tida fremover går som den skal og gruer meg til det blir isbjørnungerbilder her! :D

Du bor jo så nært, bare kom å ta på mini-isbjørner :)

Huff, har grudd meg til dette, ille nok å se det på facebook, nå må jeg se det her også. :|:wub:

Hundene dine er så flotte og virker så trivelig og funksjonelle. Det er nesten så jeg lager meg et behov jeg egentlig ikke har. :P Masse lykke til! Gledegruer meg til bebisbilder. :wub:

Haha, så artig! For jeg har det sånn når du legger ut bilder også! Flotte hunder!!!

Trekkhunder :) Nydelige foreldre, likte spesielt moren :wub: Skal bli spennende å følge denne tråden. Ser 6 stk på bildet tydelig. Lykke til med forstående fødsel, håper alt går bra ;)

Takk!

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...