Gå til innhold
Hundesonen.no

OL 2014 skravletråd


Ingvild
 Share

Recommended Posts

Tror vi trenger denne tråden for at det ikke skal bli for mye OL-mas i Akkurat nå. :lol:

For de som i likhet med meg ikke har TV: TV2 Sumo har gratis abonnement i én måned nå i forbindelse med OL, så alt ligger gratis på nett om man bare registrerer seg. Da får man jo også mulighet til å se høydepunkter og hele øvelser i etterkant om man ikke fikk sett det direkte. :)

Jeg sitter og ser på åpningsseremonien nå. Min første kommentar til OL-arrangementet: Hva i alle dager er det de har kledd på damene som går sammen med flaggbærerne, hvor det står hvilket land det er som marsjerer inn? Veldig ... interessante antrekk. :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 712
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kikker litt på chatten på sumo samtidig og noen kan man le seg skakk av! Spr: Hvorfor er Marit Bjørgen vraket til stafetten?? Bjørgen er bedre enn Flatland!! Svar: Ja, men Bjørgen kan ikke s

"If you're watching cross-country skiing for the first time..." En uttalelse man neppe hadde hørt på norsk TV.

Jeg fikk meg sumo nå iallefall :D ble skuffet over at nrk ikke skulle sende, liker dem mye bedre til slike ting. Men men..

Kommer nok ikke til å se på alt (eller, det hadde jeg ikke fått gjort uansett), tror nettet til huseier blir dårlig av det og, så da må jeg prioritere litt. Når er staffettene og fem-mila?

Eller, egentlig, hva skal Northug gå?

Jeg elsker at Norge vinner ting, men for meg har det blitt litt slik at selv om det er en normann som vinner, så er det ikke det samme som når Northug vinner. Han er mitt favorittland :D

Men skal få med meg de store greiene da.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Endelig OL! :sorcerer: Jeg elsker store idrettsarrangementer, spesielt vinterlige for da har vi flest medaljemuligheter :D Jeg så hele åpningsseremonien for første gang, og var faktisk ganske interessant. De eneste dyrene jeg så var hest, reinsdyr, en husky lignende(sikkert Siberian Husky) og en katt som jeg er rimelig sikker på at var en Sibir. Ingen hunder :no:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Endelig OL! :sorcerer: Jeg elsker store idrettsarrangementer, spesielt vinterlige for da har vi flest medaljemuligheter :D Jeg så hele åpningsseremonien for første gang, og var faktisk ganske interessant. De eneste dyrene jeg så var hest, reinsdyr, en husky lignende(sikkert Siberian Husky) og en katt som jeg er rimelig sikker på at var en Sibir. Ingen hunder :no:

Ingen hunder, bare en husky? :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Endelig OL! :sorcerer: Jeg elsker store idrettsarrangementer, spesielt vinterlige for da har vi flest medaljemuligheter :D Jeg så hele åpningsseremonien for første gang, og var faktisk ganske interessant. De eneste dyrene jeg så var hest, reinsdyr, en husky lignende(sikkert Siberian Husky) og en katt som jeg er rimelig sikker på at var en Sibir. Ingen hunder :no:

Men det var jo ikke ekte dyr?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mamma klinker til innimellom (Iknow, irriterende at hun skriver på dialekt):

"Det e en ting tv2 og ol ska ha og det e at dem har klart skape et engasjement på fb :) Ja, reklamepause e fole irriterende, egentlig nåkka herk! Men i syns no meir synd på utøveran i da. Tenk da på na stakkars hopper'n som e kommet te hoppkanten og må bråstoppe der og vente på at reklamepausa e ferdig før han får fortsette!!"

:lol:

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke hørt Blibb kommenterer, men ble rimelig oppgitt og lei av å høre på Dorthe under kunstløpet i går, hun passer virkelig ikke knn i rollen som komentator. Er spent på hvordan det blir fremover nø som de har hentet inn en ny ekspert til panelet. Håper Dorthe blir i bakgrunn.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hadde jo vært kulere med levende dyr :)

I det miljøet? Selv min hyperstabile, supersosialiserte, "jeg bryr meg ikke om hvor jeg er"-labrador hadde jeg aldri, aldri utsatt for lydene, trøkket og lysene på den arenaen. Dyreplageri.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

I det miljøet? Selv min hyperstabile, supersosialiserte, "jeg bryr meg ikke om hvor jeg er"-labrador hadde jeg aldri, aldri utsatt for lydene, trøkket og lysene på den arenaen. Dyreplageri.

Jeg skjønner jo hvorfor det var uekte dyr altså. Var jo stilig at de hadde bevegelser. I tillegg svevde vel disse øyene inn, så skjønner at man ikke kunne sette en levende hest oppå der f.eks.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da sitter jeg her og klyper meg i armen, fordi Edeward ga meg både utgangsstilling og flere meter med fot gjennom tre vendinger og flere stopp med sitt uten å ha forventninger om verken lek eller godis for det. Hadde ingenting fremme, og attituden hans tilsa at han gjorde det bare for interaksjonen og noe å gjøre sammen. Kanskje er metoden effektiv - han har begynt forbinde handlingen i seg selv med noe bra? Det er den faglige forklaringen. ..men ved å antropomorfisere kan det også ha vært for å belønne meg for å ha vært flink mams og servert ham rikelig med vom for å sitte pent og vente mens jeg kaster "apporten" - som jeg sliter med å kommunisere hvordan jeg ønsker levert. Det er vårt nye problem for tiden. Han blir forbanna fordi jeg ikke tar imot når han bare slipper den foran meg og begynner kjefte på meg fordi jeg krever å få den i hånden før jeg serverer noe. Vi har hatt mange sånne runder nå, og jeg forstod endelig at vi må tilbake noen skritt og trene på å holde apporten igjen. Gått altfor fort og klønete frem.  Ellers har Jokke kommet tilbake. Antar det er fordi testikkelen som ikke har kommet ned i pungen vokser i størrelse og er ukomfortabel der den sitter. På gjerdet om å fjerne den, fordi jeg er usikker på om jeg vil fjerne bare den ene som ikke har kommet ned, eller kastrere ham fullstendig. Har på følelsen av at den avgjørelsen blir tatt litt uti puberteten ^^ Det er vanskelig, altså. På den ene siden virker den ballen på feil sted ubehagelig for ham, og det er en fare for kreft i den. På den andre siden er kirurgi kirurgi. Fordi den har vært jojo, nede i pungen i perioder og ligget utenfor kanalen, i lysken, så er det stadig en sjanse for at den kommer helt ned. Da er det dumt å utsette ham for kirurgi unødvendig. Hormonene har flere effekter på helse og humør, er ikke bare der for forplantning. Noen av effektene vil en helst være foruten, men å fjerne dem kan også medføre uønskede helse- og adferdsendringer. En kan vel tilføre hormoner kunstig dersom det blir et problem. Et mindre onde enn testikkelkreft. ..men fjerne en eller begge, og når?  Antakelig er han 8 år og har fått en kreftdiagnose innen jeg klarer bestemme meg.   
    • Tok bilder i dag, med tanke på dagboken, og innså at det ikke er noe nytt å melde, utover ny frisyre. Spanielørene måtte vike i varmen. Nyfrisert Edeward i solnedgang   
    • Når du ber om en øvelse eller tar en strafferunde så belønner du bjeffingen med at det skjer noe. Så det beste er at det ikke skjer noe. Hva med å prøve konsekvent time-out i bilen? Eller lær å bjeffe på kommando og stoppe å bjeffe på kommando. Om du ber han om å slutte å bjeffe så husk å tell til tre før du belønner, ellers belønner du for tidlig at han er stille og han kan ta det som belønning for bjeff. 
    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...