Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har lyst å prøve en liten lek her inne :) Den går ut på at jeg nå skriver et tilfeldig tall,å så legger vi/dere ut det bildet som ligger som det nummeret på mobilen (Nr.1,er det nyeste bildet)

(usikker på hvor lenge vi skal forholde oss til det tallet som er satt. Forslag?)

Tallet jeg velger eeeeer...25!

Mitt bilde nr.25 er:

2013-12-02110758_zps4bef3184.jpg

:P

  • Svar 125
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er mitt 54 Vil se nr 1.

Nr 1 Jeg vil se nr 37, for det er lykketallet mitt! Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg vil se 12.

Posted Images

Skrevet

Skal neste person velge bilde nummer 25? Ville vært mest logisk, kanskje. At den over velger tallet? :P

Enten det, eller hat at TS velger er nytt tall når det er ny dag. Sånn at alle viser sin 25, 30 osv. Men det blir kanskje litt styrete for TS :P

Skrevet

Jeg tror ikke jeg skal legge ut nr 24, det er et bilde av chassisnummeret på bilen min... Vet ikke om sånt er litt feil å legge ut. Men her er mitt nr 23 i stedet:post-10886-1390949094,9244_thumb.jpg

Viftemotor...

Få se noens nr 14! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Mitt nummer 54:

1538805_10152075566419471_1985291160_n.j

Lykke fra i jula

Og for å følge leken slik TS mente det :P

Nummer 25:

1900_10152075566214471_2090885845_n.jpg

Snorkende Milla med Maja sin pote bak hodet.

Jeg foreslår at nummeret gjelder i 24 timer ca jeg, lett å holde styr på da :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...