Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Okei folkens! Nå trenger jeg deres hjelp her. Jeg sitter og skal finne valpenavn til dobermann på bokstaven L. Jeg trenger både tispe og hannhund navn. Kennelnavnet kommer først, og så langt har jeg vridd vaskekluten av en hjerne,og kommet frem til disse:

Legolas

Legazy

Limited edition

-og der er det stopp...

Hjjjeeeeeelpppp...!

Skrevet

tusen takk :D - nå må jeg legge til at oppdretter liker litt "fancy" navn - så f.eks Lucky tror jeg vil evt bli en Lucky Luke :)

Og P.S; hun er ikke norsk...;-)

Skrevet

tusen takk :D - nå må jeg legge til at oppdretter liker litt "fancy" navn - så f.eks Lucky tror jeg vil evt bli en Lucky Luke :)

Og P.S; hun er ikke norsk...;-)

Lois Lane :D. Min gamle tispe het det :).

  • Like 3
Skrevet

Stamtavlenavn på L??? Neeeei, det har jeg ikke en liten liste på :innocent:

Loco Motion
Lap Of Honor
Luck Of The Draw
Legally Blonde
Last Man Standing
Let Me Entertain You
Little Lord

Let’s Join The Joyride
Lapdance
Lucky Strike

Look At me go
Lunar Eclipse

Locomotion

Little Chief White Cloud
Last Minute
Layout
Larger Than Life
Love Of My Life
Less Is More
Life On Mars
Love Is In The Air
Living Legend
Looking Good
Look Twice
Love At First Sight
Love Is My Drug
Love Is A Drug
Lucky Strike

Lady Of The House

Lady Killer

Late Night

Looks Like A Million

London Calling

Lap Top
Less is More

Live Life

Love Life

Luck Charm

Loyal Friend

Lady Killer

Last Chance

Lawless

Limitless

Lock Ness

London

Lord of the Rings

Love at First Bite

Love Guru

Love Hurts

Love to Kill

Lucky One

Let It Shine

Living Large

Like A Joke

Loveletter (to ...)

Lying Eyes

Love The Skin You're In

Living Large

Let's Dance

Look Around

Like No Other

Long Time No See

Look Before Your Leap

Look Who's Talking

Look-Alike

  • Like 6
Skrevet

Søk på Idioms, så får du opp engelske uttrykk og ordtak, ofte alfabetisert. Mye gøy å hente, for eksempel:

Last but not least
Lend Me Your Ear
Let Bygones Be Bygones
Let Sleeping Dogs Lie

Let's Level The playing field

Like a chicken with its head cut off:
Liquor Me up

Loose Cannon

Leaves A Lot To Be Desired

Labour Of Love

Laidback Loser

Landing On My Feet

Landslide Victory

Last But Not Least

Laying Down The Law

Lead A Dog's Life

Lead The Way

Leading Questions

Leaning Over Backwards

Leaping To Conclusions

Learned It By Heart

Learned It The Hard Way

Leaves No Stone Unturned

Left At The Altar

Less Than Pleased

Levelheaded

Lull Before The Storm

  • Like 3
Skrevet

U guys are AWESOME !!! :D :D :D :D :wub: Jeg hadde tenkt meg en med navnet "Legacy to Iztaris", men OIIIII......! Jeg må seriøst revurdere!! lol - Lucifer`s Nightmare! :heart::punk:

Skrevet

Jeg vil helst ikke ut med kennelnavn før oppdretter selv legger ut info. Men de navnene som SFX, Line og Yodel har lagt ut f.eks, er right on the spot. :jump::bananas: Jeg har fått lov til å komme med navneforslag fordi jeg skal ha en valp, og hun ikke har mange navn på L.. :D

  • Like 1
Skrevet

U guys are AWESOME ! :D :D :D :D :wub: Jeg hadde tenkt meg en med navnet "Legacy to Iztaris", men OIIIII...! Jeg må seriøst revurdere! lol - Lucifer`s Nightmare! :heart::punk:

Hah! Eg visste det! :jump:

  • Like 1
Skrevet

Lady

Landstrykeren

Nå fikk jeg meg en god latter! Dette er faktisk et forslag fra oppdretter..! :ahappy: Men da på engelsk - Lady and the Tramp..hihi :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...