Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter en hundeseng/madrass som tåler en ivrig unghund som elsker å ødelegge ting ....... finnes det noen?

Nå har jeg bare vetpet tepper på hunderommet, men det hadde vært fint med en madrass eller noe, som er mer mykt å ligge på enn disse teppene.

Skrevet

Min erfaring er at det ikke finnes noen som tåler en ivrig unghund :P Det vi har gjort er å kjøpe noen billige hundesenger på Biltema eller Rusta, da er det ikke så farlig om dem får i stykker :) Ellers har vi brukt noen gamle dyner (bare ikke med dun, det er dumt har vi erfart :lol: )

Skrevet

Biabeden her overlevde en sinnsykt biteivrig Staffevalp ihvertfall :P

Men ville heller satset på noe billige løsninger til perioden er over, rema, europris, biltema osv. Jysk har også noen billige enkeltdyner til 29kr :ahappy:

Skrevet

Kurandasengene har vel tyggegaranti, men de koster endel. Om du er handy, eller kjenner noen som er det, kan du lage selv med seilduk, maljer og plastrør.

Skrevet

Biabeden her overlevde en sinnsykt biteivrig Staffevalp ihvertfall :P

Men ville heller satset på noe billige løsninger til perioden er over, rema, europris, biltema osv. Jysk har også noen billige enkeltdyner til 29kr :ahappy:

Det må jeg si var en dårlig Staffevalp :lol:

  • Like 2
Skrevet

Kurandasengene har vel tyggegaranti, men de koster endel. Om du er handy, eller kjenner noen som er det, kan du lage selv med seilduk, maljer og plastrør.

Aldri hørt om før, hvor finner jeg dette?

Vi har hatt billige hundesenger der og de overlever max noen dager. For ikke å snakke om hvor kjedelig det er å plukke opp all vatten som blir strødd utover rommet. Håper han roer seg snart

For noen mnd siden kjøpte vi en sånn billig seng på Ikea med madrass. Kjøpte trekk til madrassen som gjør at den tåler våte hunder og mer solid. Tanken var at det var deilig å komme opp fra gulvet og "sove i seng"

Det tok dessverre ikke mange dagene før de første hullene var kommet og da var det bare å fjerne madrassen. Vi skal riktignok kjøpe ny madrass senere, men får vente til han slutter med slike pøbel streker

Skal bestille litt flere leker som de kan ha der nede, det kan jo avlaste litt. Tassen blir snart 1 år, så det burde jo være håp at det verste tygge-i-stykker-oppførsel har gitt seg.

Skrevet

Felleskjøpet sine grønne matter/madrasser har tålt flere ivrige aussier og en ivrig labrador, så de kan jeg gå god for! Tror det er Helly Hansen.

Skrevet

Felleskjøpet sine grønne matter/madrasser har tålt flere ivrige aussier og en ivrig labrador, så de kan jeg gå god for! Tror det er Helly Hansen.

De hold ikke gnager Kelpie :lol: Var bare til å få tak i ett hjørne :P

Selv sverger jeg til hauger av billige vetpad og fleec tepper i plastseng.

Skrevet

Ja tror du må bruke billige ting som du kan erstatte nå til perioden går over. En plastbalje- seng med noe dyne oppi for eksempel. Her har vi bruktbutikk som selger mye pledd og dyner til en billig penge. Kan jo også høre med slekt og venner om de skal kvitte seg med slike ting som du kan få.

  • 8 months later...
Skrevet

Drar opp igjen denne jeg.

Noen flere med erfaring med kurand seng?

Vi har fleece tepper og noen ødelagte vetpet tepper i plastsenger. Problemet er at de synes det er kjempe gøy å lage strimler av alle tepper. Så det blir fort dyrt og kjedelig. Det ender opp med at de ikke har noe å ligge på siden de drar ut tepper og river de i strimler.

Skrevet

Så ikke noen pris på det, og har ingen erfaring. Men de har 1 år tyggegaranti så det er jo verdt ett forsøk :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...