Gå til innhold
Hundesonen.no

Vari-Kennel Giant og XL Selges


Recommended Posts

Guest Kåre Lise
Skrevet

Selger 2 Vari-Kennel bur.

1 stk Giant

1 stk XL

Begge er godt brukt og vel så det og går for 500,- pr stk.

Døra på XL mangler en lås, låser altså bare oppe eller nede alt ettersom hvem vei døra står.

Det mangler skruer nok til begge komplett men det kan lett fixes.

Fortsatt fullt funksjonsable, selges billig.

Skrevet

Selger 2 Vari-Kennel bur.

1 stk Giant

1 stk XL

Begge er godt brukt og vel så det og går for 500,- pr stk.

Døra på XL mangler en lås, låser altså bare oppe eller nede alt ettersom hvem vei døra står.

Det mangler skruer nok til begge komplett men det kan lett fixes.

Fortsatt fullt funksjonsable, selges billig.

Muligens intr. i giant, hvorholder du til?

Guest Kåre Lise
Skrevet

Om det er i grei stand, så kan jeg plukke det opp når jeg skal til Sandefjord 18 jan? :)

Alt er relativt, det er da fullt brukbart. Giant er døra helt i orden, noe rust. Er litt usikker på om det er en gammel type eller om giant er litt "mykere" enn de mindre varikennelene? Det er nom noen år gammelt. Om du bestemmer deg går det sikkert greit med januar. Skal se om jeg får tatt no bilder.

Y

(måtte bare..)

Ja det måtte du vel. akkurat som jeg bare måtte med Ø.. :)

Her er forresten noen gamle bilder jeg fant av XL, eneste forskjellen nå er ev noe mer rust. :P

56_1106692178.jpg56_84856694.jpg56_325508317.jpg56_1106692178.jpg

Guest Kåre Lise
Skrevet

Hei. Har du str på Large?

Jeg er muligens intr.

Det er XL :)

56_1106692178.jpg

Hvem mål tenker du på, største yttermål kan jeg gå ned å måle. Eller så står det 40x27x30". Er bare å gange alt med 2,54 som blir 100x68x76cm virker riktig.

Nå er det flere som er interessert men enda ikke noe som er blitt noe salg, har en som henter alt til helga "visstnok".

Har satt ned prisen på XL til 400,- på finn. Gi bort pris. Den mangler som sagt den ene av to låser på døra, se bilde. :)

Skrevet

Om noen skal fra Vestfold til Oslo i nærmeste fremtid og kan ta med XL så er jeg muligens interessert. Må hjem å måle høyden på ridgebacken. :P

Guest Kåre Lise
Skrevet

Giant er solgt.

XL står igjen. Som nevnt med halvdefekt dør. Mangler også skruer, disse fåes lett på Biltema e.l.

Går derfor for 300,- / 500,- med HH hundematte.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...