Gå til innhold
Hundesonen.no

Julemiddagkrise! ( vegetar)


Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal lage julemat for sambo og svigemor .

Sambo er vegetarianer, men spiser fisk, men han liker bare sushi.

Svigemor er ribbemenneske. Jeg er pinnekjøttmenneske.

Jeg ffår pinnekjøtt 1 dag jul ( som blir min ordentlige julaften dvs jeg har kidden), så jeg er fleksibel.

De to andre har ikke feiret jul på årevis, og vi skal ha gavefri julaften så maten er viktig. Det må bli julestemning, og det må være godt.

Det kommer ikke på tale å lage flere middager, så flink er jeg ikke på å multitaske.

Og ( viktig poeng !) jeg kan ikke lage mat.

Så hva lager jeg? Noen enkle råd?

Skrevet

Den så både vanskelig og litt... vond ut. Er den god for oss kjøttspisere altså? Falafel og soyapølser smaker bæsj nemlig :P

Jeg har ikke smakt akkurat denne, men har laget nøttestek to år på rad. Og de har vært gode. :ahappy: Og kjøttspiseren her i hus har gledelig bytta ribba ut med den! :D

Skrevet

Jeg har ikke smakt akkurat denne, men har laget nøttestek to år på rad. Og de har vært gode. :ahappy: Og kjøttspiseren her i hus har gledelig bytta ribba ut med den! :D

Flott! Meeen ehm... for en idiot på kjøkkenet, er den veldig vanskelig?

Skrevet

Flott! Meeen ehm... for en idiot på kjøkkenet, er den veldig vanskelig?

Jeg synes ikke det. :) Bare følge oppskriften, så går det bra. :)

Skrevet

Jeg synes ikke det. :) Bare følge oppskriften, så går det bra. :)

Siremalle! :P

Men hva med saus? Hva bruker man? En litt mindre grønn en hadde vært greit *plystre*

Skrevet

Siremalle! :P

Men hva med saus? Hva bruker man? En litt mindre grønn en hadde vært greit *plystre*

Jeg hadde rødvinsaus første året, og tenkte å bruke det i år også. Synes det passet godt. Husker ikke hva jeg hadde i fjor.

Synes ikke den ertesausen ser så delikat ut selv. :lol:

Skrevet

Jeg hadde rødvinsaus første året, og tenkte å bruke det i år også. Synes det passet godt. Husker ikke hva jeg hadde i fjor.

Synes ikke den ertesausen ser så delikat ut selv. :lol:

Da går jeg for rødvinssaus, passer sikkert bra siden det er rødvin i steken. Takk for hjelpen, og ønsk meg lykke til!

sonen :wub:

Skrevet

Da går jeg for rødvinssaus, passer sikkert bra siden det er rødvin i steken. Takk for hjelpen, og ønsk meg lykke til!

sonen :wub:

Lykke til! :ahappy:

Skrevet

Vi har tradisjon for:
Nøttestek med brun saus
Mandelpoteter
Waldorfsalat
Aspargesbønner i tomatsaus
hjemmelaget rødkål med rørte tyttebær

Og til dessert
Multekrem

Nam nam nam!

Mannen spiser vårt tilbehør, men har ribbe. Siden han bare er en som spiser ribbe hender det han kjøper noe ferdig i butikken han bare varmer opp (jeg lager ikke komplisert kjøttmat) Eller han får med noe fra sin mor. Også steker vi opp litt julepølse til gutta.
Så vi har noe av det samme (tilbehøret), men "hovedretten" blir forskjellig.

Skrevet

"Vår" veggis har hatt nøttesteik eit par gongar, men har gått over til raspeballar og same tilbehør som oss. (Pinnekjøt). Raspeballar er så godt at me må lage nok til alle. :Grin:

Nøttesteik blir sikkert bra altså, det såg i alle fall godt ut dei gongane ho hadde det, men eg var for opptatt av min eigen fråtsing til å smake. :icon_redface:

Skrevet

Vår julemiddag hvert år er pastinakkrullade med brødsaus (iblant også hjemme"dyrket" kalkun, eller annet kjøtt, pluss sideretter. Passer godt til alt sammen). Den er for meg en svært viktig del av julen, og både smaker og lukter jul :Grin:

Enkelt, ingen risiko for at det blir tørt, og alle kjøttspiserne som har fått prøve denne har gått tilbake og forsynt seg både to og tre ganger. :ahappy:

Skrevet

Takker for svar. Mange spennende oppskrifter, vu skal jo ha nyttårsmiddag også :D

Jeg tror jeg går for nøttesteik med julepølse og medisterkaker i tillegg. Og klassisk tilbehør.

Skrevet

Bare til info: Hvis man spiser fisk, så er man ikke vegetarianer. :)

Og godt valg! Da jeg var veggis så tok jeg med meg egne veggiskarbonader/pølser og hadde vanlig tilbehør til. Men hvis du pleier å bruke sjy fra kjøttet i sausen, så ville jeg hørt med han som ikke spiser kjøtt om det er greit for ham.

Skrevet

Samme gjelder kjøttkokevann i rotmos, som jeg nylig fikk høre er vanlig.

Skal man være teknisk finnes det masse ulike betegnelser. I Storbritannia ville en aldri kalt seg vegetarianer om en spiser fisk. I Norge derimot syns ikke jeg personlig det er problematisk. Men ja, helst skulle man vel presisert semi-lakto-ovo-vegetarianer eller noe i den dur om man spiser fisk, egg og melkeprodukter :P

Skrevet

Det syns jeg ikke man kan. Da har man bare preferanser når det gjelder hvilket kjøtt man spiser. Blir som å kalle seg vegetarianer fordi man ikke spiser storfe. Men nå var det jo ikke det denne tråden handlet om da, vil nødig avspore :)

Skrevet

Jeg vet at man teknisk sett i følge definisjonen ikke er veggis hvis man spiser fisk, men jeg orker faktisk ikke pugge alle definisjonene på de forskjellige. Det er ingen andre rundt oss i rl som kan eller har hørt om de allikevel :P

Guest Gråtass
Skrevet

Faren min definerte seg selv som veggis, spiste fisk, egg, smør, melk og en liten bit kalkun på julaften. Hvorfor skulle han ikke kunne det? Er jo ikke alle veggiser som er det i medlidenhet med dyr. Noen er det for egen helse sin del.

Skrevet

Faren min definerte seg selv som veggis, spiste fisk, egg, smør, melk og en liten bit kalkun på julaften. Hvorfor skulle han ikke kunne det? Er jo ikke alle veggiser som er det i medlidenhet med dyr. Noen er det for egen helse sin del.

Jeg har alltid lurt på hvorfor man absolutt må kalle seg det ene eller det andre? Er det ikke nok å bare si at nei, dessverre, jeg spiser ikke kjøtt? Eller andre ting?

  • Like 1
Skrevet

Faren min definerte seg selv som veggis, spiste fisk, egg, smør, melk og en liten bit kalkun på julaften. Hvorfor skulle han ikke kunne det? Er jo ikke alle veggiser som er det i medlidenhet med dyr. Noen er det for egen helse sin del.

Selvsagt kan han gjøre det - han kan spise hva han vil når han vil. Men han er da ikke vegetarianer. Definisjonen på vegetarianer har ingenting med medlidenhet med dyr å gjøre.

Ellers et annet godt tips som også ble nevnt over her - hvis man bruker kjøttkraft i kålrabistappe og annet. Men igjen så kommer det jo an på om vedkommende bryr seg om det eller ikke.

  • Like 1
Skrevet

Sambo sluttet å spise kjøtt i tenårene fordi han ikke orket å spise dyr .

Det har ingenting med dyrevelferd å gjøre egentlig ( selv om han er medlem av sånn ca det man kan være medlem av innen sånt ) , han er klar over at kjøttkua har et bedre liv enn melkekua. Selv om alt han kjøper av sånt er økologisk.

Veggis er en betegnelse som brukes for enkelhets skyld.

Folk skjønner tegninga. Omgangskretsen består stort sett av håndverkere liksom :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...